Išrinktas Vilniaus rotušės restorano operatorius


Vilniaus Senamiesčio širdyje esanti rotušė jau šią vasarą turės restoraną, o prie pagrindinio įėjimo – kavinę. Restoranas siūlys klasikinės virtuvės patiekalus ir planuoja nustebinti unikaliu vynų pasirinkimu.

Miesto rotušė visais laikais buvo svarbiausias miesto pastatas, jos aikštė – susibūrimo vieta. Nors miesto magistrato nariai jau seniai nedirba šiame pastate, rotušė vis dar lieka svarbus miesto reprezentacinis centras įvairiems tarptautiniams, kultūriniams renginiams, Mero menėje registruojamos santuokos.

„Miestą reprezentuoja ne tik miesto architektūra, kultūrinės veiklos, įvairūs renginiai, bet ir maitinimo paslaugos, jas teikiančių virtuvės šefų išradingumas. Tikiuosi, kad naujasis restoranas bus dar viena priežastis užsukti į rotušę ne tik miesto svečiams, bet ir patiems miestiečiams“, – kalbėjo Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Viešas konkursas buvo skelbtas dėl dalies rotušės patalpų nuomos Didžiojoje g. 31 įrengiant jose restoraną ir kavinę.

Nuomos konkursą laimėjo ir nuomos sutartį su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašys UAB „Riekė“. Už patalpų nuoma įmonė mokės 6187 Eur per mėnesį. „Konkursas pavyko ne iš pirmo karto, nes tai didelė atsakomybė, reikia ne tik noro, bet ir investicijų“, – teigė Vilniaus rotušės valdytojas Perlis Vaisieta. Tačiau prailginus nuomos sutartį iki dešimties metų, investavus į būtinų komunikacijų įrengimą, šildymo-vėsinimo sistemą patalpose, pagaliau išrinktas konkurso laimėtojas. „Tikimės, kad rotušėje atsiras aukštos klasės a la carte restoranas, prie pagrindinio  įėjimo į rotušę – jauki kavinė“, – vylėsi P. Vaisieta.

Restoranas su pagalbinėmis patalpomis užima apie 220 kv. m. Kartu buvo išnuomota ir 34 kv. m vieta kavinei, į kurią planuojama patekti iš pagrindinio rotušės įėjimo.

Vilniaus miesto savivaldybė pagerinti šių patalpų būklę skyrė apie 100 tūkst. Dvigubai tiek dar planuoja investuoti ir patalpų nuomotojai.

UAB „Riekė“ valdo vieną didžiausių Lietuvoje renginių aptarnavimo įmonę „Skonio slėnis“ bei dienos pietų restoranus „Mokslininkai“. „Skonio slėnio“ įkūrėja Jolanta Šlapelienė kol kas neatskleidė, kaip atrodys restoranas rotušėje. „Vyksta restorano dizaino idėjos ir įrengimo konkursas. Todėl, kaip viskas čia atrodys, kiek bus vietų ir kitus dalykus parinks patyrę architektai ir interjero dizaineriai. Mūsų komanda jau kuria patiekalus, kurie atspindės klasikinę virtuvę, nes, mūsų manymu, tai įpareigoja vieta“, – kalbėjo „Skonio slėnis“ įkūrėja J. Šlapelienė.

Daug dėmesio naujajame restorane bus skirta vynraščiui. „Jį kursime iš visų mūsų šalyje dirbančių tiekėjų, kurie pasiūlys kokybiško, unikalaus vyno. Pripažinsiu, tai nėra įprasta Lietuvoje, nes dažnai restoranai pasirenka vieno dviejų tiekėjų siūlomą asortimentą. Taip pat svečiams pasiūlysime vyno iš savo asmeninės vyno kolekcijos, kurią kartu su vyru kaupiame keletą metų“, – teigė J. Šlapelienė.

Jau dvylika metų „Skonio slėnis“ užsiima maitinimo organizavimu ir aptarnavimu renginiuose. „Tai buvo viena priežasčių, kodėl nutarėme atidaryti restoraną rotušėje. Čia vyksta daug verslo, valstybinių bei privačių renginių. Mūsų įmonė gali pasiūlyti aukšto lygio aptarnavimą. Restoranas bus erdvė pasireikšti mūsų profesionalams. O mums, kaip įmonei, tai didžiulė atsakomybė bei galimybė prisidėti prie Vilniaus reprezentavimo“, – teigia J. Šlapelienė.

Restoranas ir kavinė Vilniaus rotušėje pradėti veikti turėtų jau vasaros pradžioje.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų