Išskirtinės išvaizdos verslo centro „Green Hall 2“ gimimas 1


Norbert Tukaj nuotr.

Užsakovas: UAB „Upės projektai“

Generalinis rangovas: UAB „Veikmės statyba“

Architektai: UAB „Archinova“ ir „Arrow Architects“

 

Verslo centras „Green Hall 2“ stebina savo architektūrine raiška. Išlenktas lyg „S“ raidė jis vizualiai tarsi atkartoja šalia tekančios Neries vingį, o veidrodiniame jo fasade atsispindi upės vanduo. Daug staigmenų laukia ir užėjus į vidų. Čia apgalvota viskas iki menkiausių smulkmenų – pradedant ties įėjimu patiestais kilimėliais ir baigiant įspūdingu registratūros stalu. O kur dar sprendimai, dėl kurių „Green Hall 2“ tapo pirmuoju Lietuvoje verslo centru, gavusiu A+ energinės klasės sertifikatą.

„Green Hall 2“ yra netaisyklingos formos pastatas: vakaruose, arčiau senojo Žvėryno, žemesnis ir siauresnis verslo centras išauga ir praplatėja centre, kur įrengti įėjimai, o po to susiaurėja, bet iškyla dar aukščiau rytinėje pusėje link „Green Hall 1“ pastato. Plastiškų formų statinys turi pasvirusius piliastrus ir tarsi atkartoja upės vingį. Kadangi vakarų pusėje, žvelgiant iš senojo Žvėryno, fasadas yra lenktas ir matyti pastato stogas, jis padarytas blizgantis – iš pusiau matinio pieno. Taip stogas vizualiai susilieja su stiklo fasadu ir sudaro bendrą visumą. Rytinė fasado pusė yra atgręžta į upę, miesto centrą ir senamiestį.

Architektams ir statybininkams tikru iššūkiu tapo tai, kad naujasis pastatas turėjo iškilti ant jau veikiančios „Green Hall 1“ verslo centro požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, kuri statybų metu nebuvo uždaryta. Todėl veikiančioje požeminėje aikštelėje teko įrenginėti naujas ir stiprinti jau esamas konstrukcijas. Dėl tos pačios priežasties ypatingas dėmesys skirtas tinkamiems statybos procesams organizuoti, saugos priemonėms parinkti ir jų pritaikymui užtikrinti, taip pat garantuoti nepertraukiamą ir tinkamą šalia veikiančio pastato nuomininkų darbą.

Specializuota grindų įrengimo Lietuvos ir Čekijos įmonė UAB „Grinduva“, klojanti poliuretanines, epoksidines, glaistyto ir smulkiagrūdžio betono grindis, įrengė verslo centro automobilių stovėjimo aikštelių –1 ir –2 aukštų betonines glaistytas grindis.

Šiame objekte buvo montuojamos konstrukcijos iš monolitinio gelžbetonio su įtemptąja armatūra. Antžeminio verslo centro monolitinio gelžbetoninio karkaso dalį (apie 1 300 m3) įrengė UAB „Fortesta LT“. Kaip žurnalui „Structum“ pasakojo bendrovės „Fortesta LT“ direktorius Gintaras Babičas, statant „Green Hall 2“ buvo įrengtos gana sudėtingų formų įtemptojo gelžbetonio perdangos. Tai gana išskirtinis sprendimas, padėjęs įgyvendinti plastiškos pastato architektūros sprendinius. Virš esamos požeminės automobilių aikštelės įrengtos sustiprintos sijos, laikančios pastato konstrukciją. Taip pat sumontuotos stogo metalo konstrukcijos ir daugiasluoksnės stogo plokštės, įrengti sukti ir „kabantys“ laiptai. Visi šie techniniai sprendimai buvo priimami, nes objektas ypatingas architektūrine forma, konstrukciniais sprendimais ir apdailos reikalavimais. Vykdant pastato apdailos darbus, statančios bendrovės tikrove pavertė ambicingas 3D architektūrines nestandartines figūras. Statant „Green Hall 2“ buvo įrengtos gana sudėtingų formų įtemptojo gelžbetonio perdangos. Tai gana išskirtinis sprendimas, padėjęs įgyvendinti plastiškos pastato architektūros sprendinius.

UAB „Šviesos technologijos“ (SVT), atstovaujanti žinomiausiems ir technologiškai inovatyviausiems gamintojams, tokiems kaip „Zumtobel“, „Delta Light“, „Fagerhult“ ir t. t., didžiuojasi galėdama prisidėti prie pastato „Green Hall 2“ apšvietimo įgyvendinimo. Norėdama pabrėžti išskirtines pastato architektūrines formas, įmonė objektui parinko efektyviausius ir ilgalaikiškiausius apšvietimo sprendinius, užtikrino jų valdymą.

Naujasis verslo centras stebina ne tik išore, bet ir vidumi. Viduje dominuoja natūralios medžiagos: medis, akmuo, taip pat į interjerą organiškai įsilieja vanduo, augalai, kiti gamtos elementai. Šviesos ir lengvumo suteikia stiklo konstrukcijos. „Green Hall 2“ viduje ypač daug šviesos. Pagrindinė pastato erdvė – atriumas – užima tris aukštus. Kaip sakė UAB „Archinova“ vadovas, architektas A. Gvildys, norint išgauti dar didesnę erdvę ir sukurti intrigą, jame suprojektuoti tam tikra forma persukti balkonai ir laiptai.

„Green Hall 2“ – tai kūrybiški namai pažangiam verslui, ypatinga aplinka produktyviam darbui. Čia modernios technologijos ir gamta veikia išvien ir šią kryptingą koncepciją atsispindi kiekvienas pastato elementas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų