Išskirtinis objektas „Park Town“


Vilniuje vienas po kito kyla nauji verslo centrai ir net atsiranda ištisi verslo rajonai. Vienas tokių sostinės veidą keičiančių verslo rajonų formuojasi aplinkui Konstitucijos prospektą, kur jau stovi ne vienas įspūdingas biurų pastatas. Čia įsikūrė ir verslo kompleksas „Park Town“. Iš kitų jis išsiskiria ne tik architektūrine išraiška, ypatinga aplinka, bet ir viduje bei išorėje pritaikytais šiuolaikiškais sprendimais.

Užsakovas: UAB „MG Valda“

Generalinis rangovas: UAB „LitCon“

Architektai: UAB „Architektūros kūrybinė grupė“

Evaldo Lasio, „kg constructions“ nuotr.

 

Naujasis verslo centras „Park Town“ kuriamas strategiškai patogioje, prestižinėje miesto vietoje. Nepaisant to, kad tai – pats sostinės centras, jo darbuotojai turės galimybę jaustis taip tarsi būtų gamtos apsuptyje. Siekdamas priartinti darbuotojus prie gamtos architektas, „Architektūros kūrybinės grupės“ vadovas Remigijus Bimba biurų kompleksą „Park Town“ projektavo taip, kad jo stogo kontūras derėtų prie Šeškinės kalvų, o kuo daugiau fasado langų būtų atgręžta į būsimo Vilniaus japoniškojo sodo pusę. Biurų kompleksas turės ir dvi žaliąsias terasas su mažaisiais architektūriniais sprendimais. Didesnioji apie 400 m2 ploto terasa, nuo kurios bus galima grožėtis japoniškuoju sodu, bus atvira visuomenei. Taigi biurų pastatas taps nauja miesto traukos vieta.

UAB „MG Valda“ išsikėlė ambicingą tikslą – pastatyti pirmąjį Lietuvoje verslo centrą, kuris sieks gauti tarptautinį aukščiausio lygio BREEAM sertifikatą „New Construction Excellent“. Verslo centre „Park Town“ netrūksta pažangių inžinerinių sprendimų. Kiekvienas jų buvo kruopščiai apgalvotas ir parinktas taip, kad padėtų pasiekti didžiausią efektyvumą, kuo labiau sumažintų energijos sąnaudas, o objektas galėtų tikėtis aukščiausio BREEAM įvertinimo. Siekdami įgyvendinti šiuos tikslus, UAB „Kondena“ inžinieriai, verslo centrui parinkę aukšto efektyvumo kompaktiškus vėdinimo įrenginius, aktyviąsias šalčio sijas ir garinius drėkintuvus, pasikliovė ne tik savo ilgamete patirtimi, bet ir konsultavosi su BREEAM sertifikatą išduodančios institucijos atsakingais darbuotojais. Statant verslo centrą „Park Town“, ypač didelis dėmesys skirtas statybos procesams valdyti. Kad vykdant projektą pavyktų sutaupyti išteklių, vanduo statybos reikmėms buvo naudojamas iš pastato drenažo sistemos. Dalis šilumos bus gaunama aerotermiškai, mažesnes elektros sąnaudas užtikrins saulės energijos moduliai. Verslo centre netrūksta išmaniųjų sprendimų: įrengtos pakeliamosios grindys, vėdinimo ir mikroklimato, drėgmės valdymo sistemos, liftai veiks su elektros regeneracija. Šie sprendimai ne tik padės darbuotojams užtikrinti patogias darbo sąlygas, bet ir skatins efektyvų išteklių valdymą. Pagal projektinius sprendinius kiekvienam verslo centro nuomininkui bus užtikrintas lankstus patalpų planavimas. Pasirūpinta, kad atskirų patalpų ir kiekvieno šildymo prietaiso temperatūrą būtų galima reguliuoti atskirai. Taip pat bus galima individualiai reguliuoti ir kiekvienos patalpos apšvietimą, mikroklimatą bei kitus parametrus. Verslo centras iš kitų biurų pastatų išsiskirs ir saugumu. Jį padės užtikrinti šiuolaikiškos ir ypač efektyvios vaizdo stebėjimo ir praėjimo kontrolės sistemos. Visoje verslo centro teritorijoje veiks išmanioji vaizdo stebėjimo sistema, gebanti įvairiais pjūviais analizuoti aplink vykstančius procesus ir užkirsti kelią nepageidaujamiems veiksmams.

Sumanumo prireikė ir įgyvendinant kai kurias architektų vizijas, pavyzdžiui, įrengiant sudėtingos konstrukcijos lenktą stogą. Verslo centro „Park Town“ stogas yra ne plokščias, bet persuktas – lyg lėktuvo propeleris. Tokį stogą įrengti buvo ypač sudėtinga, bet aukšta stogdengių bei inžinierių komandos kvalifikacija užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti sėkmingai.

Viduje bendrųjų erdvių interjere dominuos augaliją simbolizuojančios detalės ir spalvos. Greta gamtinių detalių naudojami ir patys naujausi išmanūs techniniai sprendimai. „Park Town“ susipina šiuolaikinė architektūra ir natūralios gamtos akcentai, darbo aplinka ir socialinė erdvė. Tai vieni pažangiausių Europoje A klasės biurai su išskirtine aplinka, skirti šiuolaikiškam verslui, sukurti šiuolaikiškam žmogui.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų