jomanto parkas
Jomanto parkas

Jomanto parko vizija – išsaugotas miesto miškas


Sausio – balandžio mėnesiais vilniečiai buvo kviečiami kurti Jomanto parko viziją.

Į šį procesą įsitraukė daugiau kaip tūkstantis miestiečių. Per keturis mėnesius surengta internetinė apklausa, kūrybinės dirbtuvės, pasivaikščiojimai parke su aktyviais bendruomenės nariais ir vizijos pristatymo šventė Baltupių progimnazijos kieme.

Rezultatas – drauge sukurta Jomanto parko vizija ir veiksmų planas. 

Miesto miškas

Jomanto  parkas – valstybinio miško teritorija, todėl medžius ir kitus želdinius prižiūri ir valdo Vingio girininkijos miškininkai, o patogią aplinką lankytojams kuria VšĮ „Vilniaus miesto parkai“.

Pagal sklypo paskirtį ir savo gamtines savybes šis parkas yra tikras miesto miškas, todėl tai turėjo įtakos formuojant parko viziją.

jomanto parkas
Jomanto parko vizija.

Puoselėjimui, gamtos pažinimui ir edukacijai

Gyventojų apklausa atskleidė, kad parko lankytojai vertina jo natūralumą, gamtiškumą. Čia ateinama pailsėti nuo miesto triukšmo „gamtos ramybės oazėje“. Tačiau viena parko pagrindinių problemų – saugumas.

Daugiau kaip 60% lankytojų tamsiu paros metu parke nesijaučia saugiai. Nesaugumo jausmą kelia tamsa, besiburiuojantys, viešąją tvarką pažeidžiantys asmenys, nusidėvėjusi parko infrastruktūra, blogas kvapas vakarinėje  parko dalyje.

Formuojant parko viziją, siekiama toliau stiprinti labiausiai lankytojų vertinamas parko savybes – gamtiškumą, natūralumą, ir tuo pačiu spręsti saugumo klausimus. Natūraliomis ir minimaliomis priemonėmis įvairaus amžiaus parko lankytojams kuriamos gamtos pažinimo erdvės. Bendradarbiaujant su parko kaimynystėje veikiančiomis ugdymo įstaigomis bus įrengta lauko klasė. Tikimasi, kad atnaujinus infrastruktūrą, įrengus apšvietimą ir sukūrus erdves, kuriose lankytojams norėsis ilgiau pabūti, parke jie jausis saugiau.

Kartu planuojamas viešojo automatinio tualeto įrengimas. Atsigaivinimui karštomis vasaros dienomis numatytos 3 stacionarios multifunkcės geriamo vandens stotelės.

Pirmieji veiksmų plano įgyvendinimo darbai parke planuojami jau šį rudenį.

Su ankstesniais vizijos kūrimo etapų rezultatais galite susipažinti čia:

Jomanto parko esamos situacijos analizė

Jomanto parko įveiklinimo vizijos kūrimas kūrybinėse dirbtuvėse 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų