Ką apie viešbutį pasako interjere naudojami lipdiniai?1


Lengva pastebėti, kad vis daugiau naujai atidaromų ir renovuojamų viešbučių, dvarų, prabangių sodybų, pramogų kompleksų savo interjerus gausiau ar saikingiau dekoruoja lipdiniais. Tai pavadinti nauja mada dar anksti, tačiau tendencija aiški.

Šiuolaikiniais lipdiniais, arba dar kitaip vadinamais dekorais, apvadais prekiauja vis daugiau įmonių. Nepaisant to, rinkos senbuviai džiaugiasi kylančia užsakymų kreive. „Classic Line Decor“ projekto vadovė Inga Eimontienė jau dešimt metų dirba su lipdiniais, todėl puikiai jaučia rinkos tendencijas ir užsakovų nuotaikas. Apie tai pasikalbėjome jaukiame, gausiai lipdiniais dekoruotame „Classic Line Decor“ salone Vilniaus Naujamiestyje, T. Ševčenkos g. 19.

Kas, jūsų žiniomis, turi didžiausią įtaką lipdinių „sugrįžimui“ ar „atėjimui“ į viešbučių, kitų visuomeninės paskirties pastatų, taip pat nuosavų būstų interjerus?

Vienos priežasties įvardinti negaliu. Jų yra kelios. Daug viešbučių, dauguma jų yra įsikūrę miestų senamiesčiuose, naujamiesčiuose, kurių aplinka, pastatai nuo seno dekoruoti įvairiais puošybos elementais. Tarp jų sprausti modernų pastatą ryžtasi vis mažiau užsakovų ar pastatus projektuojančių architektų. Jei yra renovuojamas, viešbučiui pritaikomas senas pastatas, natūralu, kad organiškiau, natūraliau atrodo to laikmečio dvasią atitinkantis interjeras. O kaip jis be lipdinių? Tačiau ir toliau nuo miesto centro vystomi viešbučiai, kiti pramogas siūlantys kompleksai, ypač jei jie orientuoti į didesnes pajamas turinčius žmones, drąsiai dekoruojami lipdiniais.

Detalėmis sušildytas interjeras padeda kardinaliai pakeisti aplinką. Be to, jis yra, sutikite, jaukesnis. O to dažnam keliautojui norisi. Lygiai kaip ir šventiškumo, tam tikro iškilmingumo, prabangos. Naudojant dekorus bene lengviausia ir ekonomiškiausia sukurti taip norimą viešbučių išskirtinumą, papildomą vertę, gauti papildomos grąžos iš investicijų. Tai pasaulyje seniai patikrintas kelias.

Vilniuje tokie viešbučiai kaip „PACAI”, „Kempinski” kambarių bei restoranų interjerus praturtino „Classic Line Decor” lubinėmis juostomis, reljefinėmis sienų apdailos juostelėmis, aukštomis klasikinių linijų grindjuostėmis. Nesvarbu ar interjere dominuoja klasikinių linijų ar modernaus braižo baldai, šios sienų ir lubų apdailos detalės suteikia erdvei papildomo charakterio ir prabangos.

Ar yra kokių nors viešbučių dekoravimo lipdiniais taisyklių?

Tokių ant popieriaus surašytų taisyklių neteko rasti, tačiau tradiciškai gausiau dekoruojami viešbučių holai, restoranai ir brangiausi numeriai. Juose suformuojami židiniai, naudojamos konsolės, kolonos, piliastrai. Galioja nerašyta taisyklė – kuo žemesnės klasės numeris, tuo dekoro jame mažiau. Koridoriams ir paradinėms laiptinėms dekoro taip pat negailima. Be to, aukštesnės klasės viešbučiai gausiau dekoruoja patalpas, renkasi drąsesnius lipdinius.

Prie puodelio arbatos minėjote, kad daug dekorų eksportuojate. Be kita ko, į Švediją…

Taip, didžioji mūsų eksporto dalis keliauja į Skandinaviją. Daugiausia – būtent į Švediją. Kai pasikalbame su partneriais, tai jų pirkėjai pavargę nuo vadinamųjų „tiesių linijų“, minimalizmo. Namuose nori jaukumo, šilumos. Galų gale – „namų pojūčio“. Jie tai taip ir įvardija. Partneriai džiaugiasi, kad pardavimų augimas šioje kategorijoje auga dešimtimis procentų kasmet. Tai juos ir mus džiugina. Taip pat džiugina ir dekorų pardavimų augimas Lietuvoje, džiugina ir tai, kad interjerų konkursuose vis daugiau dalyvauja architektų su klasikiniais interjerais. Pati dar norėčiau pridurti, kad lipdinius interjere projektuoti, o po to ir montuoti labai paprasta. Šiuolaikiniai dekorai –
lengvi, patvarūs, atsparūs aplinkos poveikiui, netrupa, „nevaikšto“, neskilinėja, paruošti dažyti. Drąsiai kreipkitės. Visuomet geranoriškai patariame, pasidaliname žiniomis, turima medžiaga. Mūsų interneto namuose www.classiclinedecor.com pateikiame nemažai interjero idėjų, kaip kurti skirtingus charakterius naudojant lipdinius, spalvas, patarimų. Svetainėje iš karto galite įsigyti patinkančių lipdinių tiek luboms, tiek sienoms, langų, durų apvadų, grindjuosčių, židinių apdailų, montavimo medžiagų. Jei mėgstate gyvą bendravimą, pažiūrėti, pačiupinėti pačius dekorus, kviečiame užsukti į saloną T. Ševčenkos g. 19 Vilniuje. 

Daugiau patarimų ir idėjų – www.classiclinedecor.com


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų