Kaune baigtas neįprastų formų baldų gamyklos pastatų konversijos pirmasis etapas


SBA minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ baigė pirmąjį statinių konversijos etapą – iškilo naujas 20 500 kv. m. gamybos pastatas. Į jį kai kurie gamybos procesai jau perkelti. Įgyvendinus antrąjį etapą, naujo fabriko plotas sieks 28 000 kv. metrų. Pastatų konversiją užbaigti ir pasiekti suplanuotus gamybos pajėgumus planuojama 2023 metais.

 

„Baigus antrąjį konversijos etapą visa jėga didinsime gamybos mastą, kad pasiektume savo tikslą –per ketverius metus pardavimus išauginti daugiau nei dvigubai – iki 70 mln. eurų ir užkariauti vis didesnę dalį eksporto rinkose Skandinavijoje, Beniliukso šalyse ir Vokietijoje“, – sako „Kauno baldų“ vadovas Tomas Mauricas.

Anot jo, naujoji gamykla leis gerokai padidinti gamybos efektyvumą ir sutrumpinti gamybos procesus.

Šiuo metu į naująjį korpusą jau perkeltos kai kurios gamybos operacijos: siuvimas, sukirpimas. Netrukus ten jau dirbs ir produktų kūrimo padalinys. Naujose, moderniose patalpose jau dirba ketvirtadalis – daugiau nei 100 – įmonės darbuotojų.

Pirmuoju etapu išvystytose patalpose apie 14 000 kv. metrų užims gamybos padaliniai, taip pat numatytos sandėliavimo patalpos. Bus įrengta apie 1 300 kv. m. ekspozicijų erdvė. Numatyta keletas poilsio erdvių darbuotojams, sporto salė, vaikų kambarys, mokymų salė, valgykla.

 

kauno baldai gamykla

 

„Statybos darbus atlikti vos per 10 mėnesių buvo nelengva užduotis. Ne tik todėl, kad šis pastatas – išskirtinės architektūros, nėra tipinis pramoninis objektas. Dėl konversijos projekto sudėtingumo ir didelio užstatymo ploto buvo iššūkis planuoti medžiagų, technikos logistiką į objektą, pašokus statybinių medžiagų kainoms teko operatyviai ieškoti alternatyvių tiekėjų. Įgyvendinus pirmąjį etapą, laukia ne ką mažiau įtemptas antrasis“, – sako SBA bendrovės „Notus Developers“, kuri atsakinga už statybų vystymą ir valdymą, projektų vadovas Nerijus Baranauskas.

Šiuo metu naujose patalpose įdiegtos automatizuotos sukirpimo linijos, robotizuota karkasų surinkimo sistema. Planuojama artimiausiu metu įdiegti automatizuotą lakštinių medžiagų sandėlį, naujas lakštinių medžiagų ir porolono supjovimo linijas, robotizuotą karkasų porolonavimą, dvi pakavimo linijas. Pastatas bus A++ energetinės klasės, daug natūralaus apšvietimo, ant stogo ketinama įrengti saulės jėgainę, iš miesto tinklų bus perkama šilumos energija, pagaminta tik iš atsinaujinančių išteklių.

 

kauno baldai gamykla

 

Netradicinės architektūros naujajam „Kauno baldų“ gamyklos korpusui pastatyti išlieta 7500 t betono – tiek sveria 20 JAV prezidento lėktuvų „Air Force One“. Sunaudota 560 t armatūros, 5 600 t sveriančių gelžbetonio konstrukcijų. Panaudotas elektros ir kitų sistemų kabelių ilgis siekia 167 km, tiek užtektų nutiesti nuo Kauno iki Rokiškio.

Į „Kauno baldų“ pastatų konversiją ir naujos gamyklos statybas ketinama iš viso investuoti beveik 23 mln. eurų. Visą projektą užbaigti numatyta 2023 metais.

Naująjį „Kauno baldų“ pastatą projektavo Gedimino Jurevičiaus architektūros studijos architektai Gediminas Jurevičius ir Tomas Vaičiulis, statė – bendrovė „YIT Lietuva“.

 

kauno baldai gamykla


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų