continental gamybos pastatas
„Continental“ gamykla Kaune.

Kaune „Continental“ pradėjo antrąjį gamyklos plėtros etapą


Viena didžiausių investuotojų Lietuvoje, Vokietijos kapitalo automobilių elektronikos komponentų gamintoja „Continental“, pernai baigusi pirmąjį gamyklos Kauno rajone plėtros etapą, pradeda antrąjį etapą.

Jį įgyvendinus bendros investicijos į gamyklą Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje (LEZ) sieks daugiau nei 190 mln. eurų, o iki 2025 metų įmonėje turėtų dirbti 1500 darbuotojų, trečiadienį pranešė įmonė.

2022 metų pabaigoje įmonėje dirbo 723 darbuotojai.

„Continental Automotive Lithuania“ generalinis direktorius Shayanas Ali (Šajanas Ali) sako, kad įmonė nori gaminti dar daugiau automobilių elektronikos detalių, skirtų autonominio vairavimo ir komforto funkcijoms.

„Augame į labai rimtą autonominio vairavimo technologijų centrą Kaune”, – teigė Sh. Ali.

continental

Statybos darbus atliks bendrovė „Veikmės statyba“, ją projektavo „Be Live“ (buvusi „Baltic Engineers“), o statybų valdymu ir technine priežiūra rūpinasi „Contestus“.

„Continental“ gamykla Kaune jau yra gavusi aukščiausią – auksinį – LEED sertifikatą, todėl plečiantis įmonei, naujoms zonoms bus taikomi tokie patys aukšti reikalavimai. Šis plėtros etapas buvo projektuotas pagal naujausius tvarumo reikalavimus. Be to, buvo suteikta moderniausia įranga ir valdymo sistemos.

„Plėtros projektui taikyti itin aukšti reikalavimai, diegiami reikiamą švaros klasę ir mikroklimatą patalpose užtikrinantys inžineriniai sprendimai. Projektas turi būti įvykdytas ne tik kokybiškai, bet ir greitai, nedarant įtakos gamybos procesams esamose patalpose“, – sakė bendrovės „Veikmės statyba“ direktorius Mantas Bagdonavičius. „Džiaugiamės, jog užsakovas įvertino mūsų sukauptą patirtį ir profesionalų komandą bei šių tikslų įgyvendinimui partneriu pasirinko būtent mus.“

Pasak „Continental“, baigus plėtrą gamyklos pajėgumai išaugs daugiau nei dukart. Planuojama, jog statybos bus baigtos 2024 metų pavasarį.

Antrajame plėtros etape taip pat bus statomas atskiras 2,25 tūkst. kv. metrų plastiko liejimo pastatas. Projektas buvo inicijuotas jau 2020 metais, tačiau buvo sustabdytas.

Nuo sausio įmonė skilo į dvi dalis – įkurta nauja įmonė „Continental Autonomous Mobility Lithuania“. Be to, „Continental“ patalpose Kauno LEZ pernai rudenį įsikūrė ir „Continental Tires Business Services“ paslaugų centras, kuris per kelerius  metus ketina pasamdyti apie 100 naujų darbuotojų.

„Continental“ 2021 metais – antraisiais ištisais veiklos metais šalyje – gavo ir beveik 6 kartus  daugiau pajamų – 48,6 mln. eurų, ir patyrė 59 proc. didesnių nuostolių – 33,3 mln. eurų. Bendrovė planuoja pradėti dirbti pelningai 2025 metais.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų