Urban HUB archyvo nuotr.

Kauno „Urban Hub“: verslas, vaizdas ir komfortas


SBA grupės NT bendrovė „SBA Urban“ įgyvendina grandiozinį projektą Kauno prieigose: šalia magistralės Vilnius–Klaipėda smalsias akis jau traukia neįprastų formų ir spalvų daugiafunkcis komercijos miestelis – vienas didžiausių Baltijos šalyse. Toks svarbus objektas taip pat buvo išrinktas STRUCTUM metų projektu!

Generalinis rangovas

Urban HUB archyvo nuotr.

„SBA Urban“ prekybos ir verslo miestelis „Urban HUB“ Kaune per tris etapus verslui pasiūlys daugiau kaip 70 tūkst. kv. m modernių erdvių. Planuojama, kad čia įsikurs per 100 vietos ir tarptautinių įmonių. Investicijos į projektą sieks 100 mln. eurų“, – naujojo objekto reikšmę regiono ir šalies verslui trumpai apibūdina „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Verslo miestelis kuriamas pagal stock-office koncepciją – vienoje vietoje derinant prekybos, biuro ir sandėliavimo erdves. G. Muliuolio žodžiais, tai patogu ir efektyvu įvairiems verslams. „Miestelį kuriame taip, kad prie pagrindinio įvažiavimo būtų prekybos centras, kavinės, specializuotos parduotuvės, o aptarnavimo paslaugas verslui arba gyventojams teikiančios įmonės įsikurtų tolėliau“, – sako jis.

Projekto plėtotojai daug dėmesio skiria energijos taupymui: pastatų energinio naudingumo klasė A++, visi miestelyje įsikursiantys verslai savo poreikiams naudos žaliąją elektros energiją iš nutolusių elektrinių, o ateityje saulės jėgainės bus įrengtos ir ant verslo miestelio stogų. Projektas sieks „BREEAM New Construction Excellent“ sertifikato.

Kauno „Urban HUB“ – vienas didžiausių tokio tipo projektų Baltijos šalyse. Pirmasis jo statybos etapas jau baigtas, pradėtas antrasis. Planuojama, kad jis vyks iki 2025 m. pabaigos. Trečiojo etapo pabaiga numatoma 2028 m.

Bendros vertybės

„Šis projektas mums yra vertybiškai artimas – esame už darnią miestų plėtrą, tad didžiuojamės galėdami prisidėti prie Kauno ir jo modernios, tvarumo principus atitinkančios komercinės teritorijos plėtros, – sako miestelio „Urban HUB“ generalinio rangovo „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas. – Su „SBA Urban“ mus sieja ilgametė partnerystė. Esame pelnę užsakovo pasitikėjimą, tikimės, kad ir toliau pateisinsime jo lūkesčius – objekto statybos darbai vyks taip pat efektyviai kaip anksčiau.“

Užsakovo iškeltų išties ambicingų darbų apimties ir įgyvendinimo terminų tikslų „YIT Lietuva“ komanda siekia pasitelkusi šiuolaikines skaitmeninės statybos technologijas ir kompetencijas.

Per pirmąjį etapą buvo išplėtota infrastruktūra, reikalinga regiono bei kitų objekto statybos etapų poreikiams patenkinti, taip pat nuo A1 magistralės pusės pastatyti keturi projekto pastatai – iš viso 22 tūkst.  kv. metrų.

„YIT Lietuva“ rūpinasi ne tik pastato statyba, bet ir aplink esančios infrastruktūros tvarkymu. Įrengiami nauji keliai, įvažiavimai į daugiafunkcį komercijos miestelį nuo A1 ir A6 kelio.

„YIT Lietuva“ patikėta įgyvendinti ir antrąjį verslo miestelio statybos etapą. Per jį planuojama pastatyti dar keturis iš viso 28 tūkst. kv. m ploto pastatus. Jau statomas A++ energinio naudingumo klasės beveik 6000 kv. m ploto vieno aukšto prekybos paskirties pastatas su antresole. Šalia bus įrengta antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio architektūros koncepciją Kauno ir Vilniaus „Urban HUB“ projektams kūrė pasaulyje pripažinta Danijos architektūros įmonė „PLH Architects“. Jų sukurtas eksterjeras išskirtinis ne tik dėl parinktos medžiagos – profiliuotos skardos, bet ir dėl spalvų.

Šio objekto projektą pagal „PLH Architects“ viziją parengė ir įgyvendina architektūros studija HEIMA. Pasak jos architekto Tomo Vaičiulio, lyginant su Lietuvoje jau įgyvendintais panašaus tipo projektais, nesunku pastebėti, kad Kauno „Urban HUB“ architektūrinė ir urbanistinė raiška yra „žmogui draugiško mastelio“ – nors įgyvendinti pirmojo statybos etapo pastatų sprendiniai didelių gabaritų, viešų erdvių struktūrą subalansuoja tarp pastatų esančiose ilgose alėjose suprojektuotos nišos. Pasitelkus išskirtinius fasado apdailos sprendinius, vizualiai skaidant palyginti ilgą pastatą į mažesnius tūrius, sukuriamas jaukaus miestelio, kuriame malonu apsipirkti ir leisti laisvalaikį, įvaizdis.

Vidaus planas taip pat apgalvotas – visos patalpos patogiai išdėstytos: per vieną pusę į parduotuves, prekybos sales eina lankytojai, iš kitos pusės privažiuoja prekes gabenantis transportas. Klientų ir logistikos darbuotojų judėjimo keliai nesusikerta. Patalpas pagal poreikį ir paskirtį galima nesudėtingai mažinti arba didinti.

Architekto teigimu, Kauno „Urban HUB“ projektuojamas ir statomas visada galvojant apie žmonių komfortą.

OBJEKTAS: daugiafunkcis prekybos, biurų ir sandėlių miestelis „Urban HUB“, Veterinarų g. 4, Biruliškės, Kauno r.

PROJEKTO PLĖTOTOJAS: SBA grupės nekilnojamojo turto bendrovė „SBA Urban“

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „YIT Lietuva“

ARCHITEKTAI: „PLH Architects“, Danija; architektūros studija HEIMA, architektas Tomas Vaičiulis

Betono centras, GEALAN, MEGRAME, Reynaers Aluminium,Betono mozaika, GEBERIT.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pastatas, kurio laukta 100 metų

Skelbiame paskutinį STRUCTUM metų projektą! Sostinės Antakalnio rajone, Vasaros gatvėje, kur nuo praėjusio šimtmečio trečiojo dešimtmečio veikia psichiatrijos ligoninė, iškilo…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų