Kėdainių senamiestyje projektą rengiantys architektai: ateitis priklauso technologijoms


Nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujančios Kėdainių rajono savivaldybės planuose – senamiesčio erdvių atnaujinimas. Šios teritorijos tobulinimo projekto imsis architektai Tomas Ambroza ir Saulė Kavaliauskaitė.

 

Konkurse dalyvaujančios „77 Carat Architects“ komandos dalyviai pasidalijo tuo, kas juos įkvepia kūrybai bei mintimis, kaip jie įsivaizduoja ateities miestus.

„Visų pirma tai miestai su taršos mažinimo sprendimais, atsinaujinančiais gamtos ištekliais. Juose žmonės ne tik būtų patenkinti ekonomine gerove, bet ir džiaugtųsi kultūriniu savo miesto gyvenimu bei socialiniais ryšiais. Šiuo metu visa tai įmanoma įgyvendinti pasitelkus informacines ir technologijų inovacijas.

Ateitis priklauso technologijoms, jau dabar sunku įsivaizduoti žmonių gyvenimą be jų.

Kėdainiai turi įspūdingą senamiestį, kurį galima patobulinti išmaniomis funkcijomis, pagyvinant turizmo sektorių ir pritraukiant naudingų investicijų miesto plėtrai. Kultūros objektų modernizavimas ir išmaniųjų technologijų pritaikymas potencialiai pritrauktų dar daugiau miesto svečių ir skatintų jame apsilankyti keletui dienų“, – teigia komandos nariai.

„77 Carat Architects“ narius labiausiai įkvepia domėjimasis kultūros istorija, menu, gamta, ekologija ir naujausiomis technologijų galimybėmis kurti ateitį išsaugant istorinį paveldą. Architektai taip pat pasidalijo ir asmenybėmis, kurios jiems yra autoritetai.

Seras Normanas Fosteris vienas iš pirmųjų pradėjo kombinuoti naujausias technologijas pasaulinio lygio architektūroje. Drąsūs, novatoriški ir modernūs jo sprendimai statybų sektoriuje padėjo laimėti ne vieną apdovanojimą. Šitas modernizmo pionierius yra mano asmeninis etalonas ir inspiracija kūrybinėje veikloje“, – teigia „77 Carat Architects“ architektai.

Anot jų, Kėdainių senamiestis yra vienas geriausiai išlikusių Lietuvos senamiesčių, kurio sąlyginai nedidelėje teritorijoje išliko įvairių tautybių, religijų, žmonių veiklos paveldo objektų, gyvenamųjų pastatų ir amatininkų dirbtuvių. „Taip pat Kėdainiuose esantys katalikų, reformatų ir žydų maldos namai, istorinės aikštės, gatvelės bei istorinių laivų prieplauka yra patrauklūs ir lankytini kultūros objektai, tinkami turizmui plėtoti“, – pridūrė konkurso dalyviai.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ir registraciją rasite čia.

ismanusis miestas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų