Kinijos nekilnojamojo turto milžinei „Evergrande“ atsidūrus ant žlugimo ribos, JAV rinkų reguliavimo institucijos vadovas antradienį pareiškė, kad Amerikos finansų sistema yra geriau nei 2008 metais pasirengusi atlaikyti galimus didelio bankroto padarinius.
„Esame labai tarpusavyje susiję per pasaulinę ekonominę sistemą“, todėl „gali būti, kad laikas nuo laiko ir mes Amerikoje reaguosime į kitų ekonomikų ir valstybių sukrėtimus“, – sakė Vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) vadovas Gary Gensleris.
Tačiau jis atsisakė komentuoti konkrečiai apie „Evergrande“, Kinijos NT vystymo bendrovę, kurią slegia 300 mlrd. dolerių skolų ir kuri atsidūrė ties žlugimo riba.
Pirmadienį pasaulinės rinkos smuko dėl nuogąstavimų, kad bendrovė kartu su savimi gali nusitempti ir kitas bendroves, tačiau antradienio prekyboje šie nuogąstavimai, atrodo, atslūgo.
Antradienį per nuotolinį interviu laikraščiui „The Washington Post“ G. Gensleris teigė, kad Amerikos finansų sistema sustiprėjo nuo tada, kai daugiau nei prieš dešimtmetį būsto paskolų krizė sukėlė pasaulinę recesiją.
„Manau, kad po 2008 metų krizės įvykdytos reformos gerokai sustiprino JAV finansų sistemą“, – sakė jis, turėdamas omenyje Doddo-Franko teisės aktus, kuriais bankai buvo įpareigoti padidinti kapitalą, kad apsisaugotų nuo nenumatytų trikdžių.
„2021 metais esame geresnėje padėtyje, palyginti su 2008 metų krize, ir galėtume amortizuoti kai kuriuos sukrėtimus“, – sakė jis.
Tačiau jis įspėjo: „Tai nereiškia, kad esame izoliuoti. Visos pasaulio ekonomikos yra susijusios tarpusavyje“.