naujosios-perkelos-terminalas-altitudes
Projekto vizual.

Klaipėdoje išduotas leidimas statyti studijos „Altitudės“ projektuotą Naujosios perkėlos terminalą


Klaipėdoje Nemuno g. 8 išduotas leidimas statyti Naujosios perkėlos terminalą, kurį projektavo architektų studija „Altitudės“. Kol kas apie statybų pradžią kalbėti dar anksti – projektą inicijavusi AB „Smiltynės perkėla“ dar ieško finansavimo šaltinių.

 

Apie tai portalui Structum.lt patvirtino bendrovės direktorius technikai ir infrastruktūrai Saulius Lukauskas. Anot jo, šiuo metu kalbos dėl finansavimo su Klaipėdos savivaldybe nevyksta.

„Altitudės“ architektai, kurdami pastato viziją, esminiu motyvu pasirinko judėjimą. Taip buvo sukurtas dinamiškas objektas, kuris papildo nuolat judantį uosto gyvenimą. Numatoma, kad naujasis terminalas bus keturių aukštų ir dviejų korpusų, kuriuos sujungtų tiltas, tarnaujantis, kaip laivų išlydėjimo terasa.

Moderniame terminale bus įkurtos keltų remonto dirbtuvės, AB „Smiltynės perkėla“ administracija, keleivių laukimo salės, bilietų kasos, kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį bei biurai.

naujosios perkelos terminalas altitudes

„Žvelgiant į miesto panoramą nuo Kuršių nerijos pusės matomas margas krantinės siluetas, kuriamas industrinių uosto teritorijos pastatų. Esminis motyvas, kuriuo remtasi kuriant pastato charakterį – judėjimas. Siekta sukurti ne statišką, o dinamišką objektą, papildantį nepertraukiamą uosto gyvenimą ir į jį įsileidžiantį miestiečius. Pastatas – tiltas, horizontali atsvara išraiškingai išklotinėje matomai vertikaliai dominantei – „Pilsoto“ dangoraižiui.

Naujas AB „Smiltynės perkėla“ pastatas – pakilęs virš žemės paviršiaus, atveriantis vaizdus į Kuršių neriją laukiantiems kelionės keltu. Pastato tūris formuojamas iš dviejų korpusų, sujungtų tilteliu, po kuriuo transportas patenka į keltus.

naujosios perkelos terminalas altitudes

Industrinis pastato charakteris akcentuojamas eksponuojamomis laikančiosiomis konstrukcijomis. Visuomenei skirti lauko laiptai su terasa – itin svarbi pastato identiteto dalis. Laiptais kylant aukštyn palaipsniui atsiveria naujos kraštovaizdžio perspektyvos, jaučiamos kintančios oro sąlygos, o pasiekus viršutinę terasą lankytojas apdovanojamas įspūdingais vaizdais ir atokvėpio vieta“, – teigiama architektų studijos „Altitudės“ projekto pristatyme.

Ketinama sutvarkyti ne tik infrastruktūrą, bet ir atnaujinti krantines, įrengti pontoniniai tiltelius, praplatinti keltų apareles, kad eismas į laivus vyktų dviem juostomis.

Dabartinis Naujosios perkėlos pastatas statytas 1982-iais. Jis pasenęs morališkai ir nebeatitinka šiandienos poreikių. Architektūros studijos „Altitudės“ projektas architektūriniame konkurse buvo pripažintas geriausiu. Viso jame buvo pateikti šeši projektai.

 

Projekto autoriai: Andrius Laurinaitis, Gerda Antanaitytė, Aurimas Baužys („Altitudės“)

Konstruktorius: Artūras Preikšaitis

Projekto generalinis projektuotojas: UAB „Projektų rengimo centras“

 

naujosios perkelos terminalas altitudes

naujosios perkelos terminalas altitudes


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų