krc

Klaipėdoje parduoda vilos, kurioje vasaras leisdavo A.Smetona, sklypą


Bene didžiausias iššūkis ieškantiems sklypo pajūryje gyvenimui ar poilsiui – tobulas ramybės ir išvystytos infrastruktūros balansas. Būtent dėl šios priežasties vis daugiau dėmesio sulaukia Klaipėdos miesto šiauriniame krašte esanti nedidelė Girulių gyvenvietė.

Pasirodo, šiandien prestižine laikoma vieta šį titulą turėjo dar XIX a., vėliau ir A. Smetonos laikais, kai pirmasis Lietuvos valstybės prezidentas čia leido vasaras.

Rugpjūtį vyksiančiame Newsec aukcione – nuo Girulių šlaito į pušynus žvelgiantis ir vos per kelias minutes nuo jūros nutolęs sklypas, alsuojantis ne tik gamtos ramybe, bet ir unikalia istorija. Būtent čia kažkada stovėjo vadinama Smetonos vila, o dabar žemės plotas su statybos leidimu suteiks naujiesiems šeimininkams neeilinę galimybę – pagal parengtą projektą atkurti istorine išore autentišką, moderniai įrengtą vilą.

Trumpai apie XIX a. menančią, manoma, įspūdingiausią Girulių poilsinę – A. Smetonos vilą

Žavi ne tik išskirtinę aplinką, bet ir istoriją turinčios vietovės? Ant šlaito, tarp aukštų medžių pasislėpęs sklypas būtent toks. Istoriniai tyrimai atskleidė, kad čia stovėjo vienas ankstyviausių pastatų Girulių gyvenvietėje. Manoma, kad pirmasis pastatas – bene įspūdingiausia poilsinė Giruliuose – čia atsirado dar XIX a. II pusėje. Yra įvairiausių pasakojimų apie čia gyvenusius to meto įtakingus žmones.

Vėliau sklype stovėjęs akį traukiantis pastatas prieš karą daugeliui buvo žinomas tiesiog kaip Smetonos vila, mat čia vasaras leido ir pirmasis Lietuvos valstybės prezidentas – Antanas Smetona.

Eklektika su romantizmo prieskoniu: tuomet prabangą kūrę architektūriniai sprendimai ir šių dienų statybos projekte

Šiandien apie tai, kaip anuomet atrodė į Šlaito gatvę nuo skardžio žvelgusi poilsinė, pasakoja išlikusios senos nuotraukos, gyventojų pasakojimai, miesto dokumentai, istoriniai tyrimai. Kartu su sklypu, jau turinčiu statybos leidimą, parduodamas ir projektas – naujieji šeimininkai 15 arų žemės plote galės atkurti vilą pagal projektą, parengtą remiantis istorine medžiaga. Pagal to meto poilsinės planą – tai eklektiškas pastatas su romantizmo prieskoniu.

Šiomis dienomis taip vertinamos autentiškos eklektikos net dar daugiau – vilos išorė bus atkurta pagal istorinių nuotraukų atvaizdą, o interjeras planuojamas modernus, su šiuolaikinėmis technologijomis. Beje, norintiems ne tik vilos interjerą, bet ir fasadus numatyti modernius, projektą galima ruošti naujai ir jį plėtoti ne pagal esamą, galiojantį, statybos leidimą.

Prestižinis tuomet – prestižinis šiandien, arba kodėl verta investuoti į NT Giruliuose

Rugpjūtį vyksiančiame Newsec aukcione parduodamas sklypas turtingas tiek istorija, tiek gamtos apsuptimi. Net jei istorinė vertė nėra būsimų sklypo savininkų prioritetas, tai išskirtinė vieta – būsimasis namas ar vila ant šlaito žvelgs į Girulių mišką, o iki paplūdimio bus galima nueiti pėsčiomis vos per keletą minučių. Kitas itin didelis privalumas yra gamtos apsuptyje išvystyta, šiuolaikiniam gyvenimui ir poilsiui puikiai pritaikyta infrastruktūra. Tiesa, nedrumsianti ramybės tų, kurie jos ieško – sklypas ant skardžio, aplink aukštų medžių širma, o kaimynystėje privatūs, prabangūs gyvenamieji namai.

Apgalvotą Girulių infrastruktūrą šiandien vertina kiekvienas, ieškantis patogios poilsio ar gyvenamojo namo vietos. Patogus susisiekimas keliais, dviračių takais ir pėsčiomis. Beje, dviračiu galite pasiekti tiek Klaipėdą ir Smiltynės perkėlą, tiek Palangą. Išvystytas susisiekimas ir viešuoju transportu. Auginantiems vaikus – miškų apsuptyje įrengti net keli darželiai. Netolimuose planuose ir naujai vystomi projektai – kelių gatvių rekonstrukcija, skirtingoms aktyvioms veikloms pritaikytos lauko sporto aikštės atidarymas, prie pat kopų įsikursiantis prabangus viešbutis ir SPA centras „Kopų Žuvėdra“. Tai visuma – galimybė gyventi moderniai, bet lėtesniu tempu, mėgautis miškų bei jūros apsuptimi ir visais šiuolaikinio gyvenimo privalumais.

Istorinio sklypo Girulių gyvenvietėje aukcionas įvyks jau rugpjūčio 3 dieną (10–15 val.) – objektas bus parduodamas elektroninio aukciono būdu. Registracija vyksta iki rugpjūčio 2 dienos, 15 val.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų