Kodas 7D. Apie tai, kas svarbu projektuotojams, užsakovams ir NT valdytojams


Kokie turi būti užsakovo informacijos reikalavimai? Ar galima iš anksto įvertinti, kiek ir kokios informacijos reikės visoms projekto šalims? Kaip surinkti NT valdytojui reikiamus esamo pastato duomenis? Kaip nustatyti BIM (angl. Building Information Modeling) projekto ribas, kad skaitmeniniai duomenys teiktų naudą valdant nekilnojamąjį turtą? – tai klausimai, į kuriuos būtina atsakyti prieš pradedant kurti naujo ar modernizuojamo pastato projektą. Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus, lemiančius pastatų valdymo efektyvumą, bus pateikti š. m. gruodžio 12 dieną vyksiančioje konferencijoje „BIMLINK 2018“.

„BIM tema Lietuvoje nagrinėjama gana plačiai. Vis dėlto, dažniausiai patirtimi dalinasi užsieniečiai, t. y. atvykstantys iš užsienio lektoriai. Mes tikime, kad Lietuvoje veikiančių inovatyvių įmonių patirtis prilygsta, o kartais net ir lenkia užsienio lektorius. Juk čia dirbantys specialistai puikiai išmano vietos poreikius ir veiklos specifiką, tad jų patirtis tikrai naudinga. Todėl konferencijoje „BIMLINK“ BIM patirtimi dalinasi lietuviai“, – sako kartu su VšĮ „Skaitmeninė statyba“ konferenciją organizuojančios UAB „AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas.

NT VALDYMO EFEKTYVUMAS

Antrus metus vyksiančio renginio organizatoriai kviečia į statinių projektų efektyvumą pažvelgti iš rečiau aptariamos, bet ne mažiau aktualios – NT valdymo efektyvumo – pusės.

Kaip pastebi D. Aksomitas, NT valdymo efektyvumo tema Lietuvos BIM renginiuose ir leidiniuose dar nėra išsamiai išnagrinėta. NT valdymas užsienyje tampa vis labiau nagrinėjama tema, todėl „AGA CAD“ siekia į ją atkreipti ir Lietuvos projektuotojų bei NT valdytojų dėmesį. Projekto duomenys daro tiesioginę įtaką pastatų valdymo efektyvumui, tad kuriant projektus verta atkreipti dėmesį ne tik į pastato funkciją, medžiagiškumą, architektūrinę išraišką, bet ir į parametrus, kurie turės reikšmės pastato naudojimo etape. Apie tai ir dar daugiau bus kalbama konferencijoje „BIMLINK 2018“.

 IŠŠŪKIAI. SPRENDIMAI. REZULTATAI.

„BIMLINK“ vienija statybos pramonės atstovus, norinčius dirbti efektyviau ir daryti teigiamą poveikį statybos pramonei. „BIMLINK“ tikslai – skatinti skaitmeninės statybos plėtrą, suteikti BIM žinių, aptarti statybos pramonės (r)evoliucija ir aktualijas Lietuvoje, BIM ir NT valdymo metodikas. Daugiau nei 250 konferencijose dalyvaujančių architektų, inžinierių, konstruktorių, nekilnojamojo turto (NT) vystytojų ir NT valdytojų galės surasti tinkamiausią metodą našumo didinimui ir tvariems rezultatams pasiekti.

Konferencijoje pranešimus skaitys: Mindaugas Statulevičius – Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos (LNTPA) direktorius, Darius Kvedaras – UAB „Baltic Engineers“ generalinis direktorius, BREEAM sertifikavimo ekspertas, Jūratė Lent, UAB „Baltishes Haus“ architektė – dizainerė, Dr. Vaidotas Šarka – UAB „InnoBIM“ direktorius, VGTU Inžinerinės grafikos katedros docentas, Lietuvos statybų technologinės platformos tarybos narys, Darius Pupeikis – KTU Statybos ir architektūros fakulteto studijų prodekanas, ir kiti.

Konferencija „BIMLINK 2018“ vyks š. m. gruodžio 12 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilniuje, salėje 5.1. Išankstinė registracija būtina: http://www.bimlink.lt/?utm_source=PR&utm_campaign=Structum


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų