upes apartamentai
NEBRAU vizual.

Kokybė be kompromisų apartamentuose prie Nemuno


Kaune, prie Nemuno upės, beveik baigti apartamentai, kurie statomi su išskirtine idėja: įrengti, ko gero, kokybiškiausią būstą iš naujai statomų Lietuvoje. Pastatai įdomūs ir statyba su surenkamaisiais gelžbetoniais ir monolitiniais elementais, taupančiais laiką.

Dviejuose 7 ir 8 aukštų pastatuose pirmieji naujakuriai jau pradeda savo būstų interjero įrengimo darbus. „KTG Asset Management“ valdomi, „Upės apartamentais“ pavadinti daugiabučiai skirti žmonėms, vertinantiems išskirtinės kokybės butus, kurių pasiūla nėra didelė Lietuvos NT rinkoje.

Pirmą įspūdį palieka vietovė – Vilijampolės rajone apartamentų pastatai įsitaisė Nemuno krante, netoli Santakos.

Priešais langus tekanti upė gyventojams garantuoja, kad niekada nebus užstatytas gražus vaizdas į gamtą, Aleksoto–Noreikiškių upės šlaitus. Kaip privalumas vertinamas ir patogus susisiekimas su Kauno centru, gretimais rajonais, miesto aplinkkeliu.

Pridėjus visus statybos kokybės aspektus, nesunku suprasti šių būstų kvadratinio metro kainą, kuri prasideda nuo 3 500 Eur. Namai yra aukščiausios A++ energinės klasės, jų statyboje naudotos iškirtinės kokybės medžiagos. Čia įdiegta modernių inžinerinių sprendinių.

upes apartamentai

upes apartamentai
NEBRAU vizual.

Laiptinėse įrengti šveicariškos kokybės keleiviams skirti „Schindler“ liftai, kurie veikia ekonomiškai ir tyliai, tad netrikdys gyventojų ramybės. Į po namu esantį garažą nukels du automobilių liftai.

Name įdiegtos išmaniosios spynos ir raktai, kurių kiekvienas suprogramuotas atidaryti visas duris: lauko įėjimo, garažo ir buto. Po namu įrengta požeminė 60 automobilių saugykla. Įrengta bendra dviračių saugykla, sandėliukai butams, elektromobilių įkrovimo stotelė.

Balkonuose – tarsi laivagalyje

Bekompromisis požiūris matyti pažvelgus į pastato architektūrą. „Upės apartamentus“ suprojektavo architektas Laurynas Avyžius kartu su „Nebrau.com“ architektų studija. Gyvenamąjį pastatą jie derino prie tame pačiame sklype stovinčio, jau rekonstruoto buvusio „Combo“ administracinio pastato, dabartinio „Alia“ verslo centro, kurį taip pat projektavo.

Gyvenamąjį pastatą vakarinėje sklypo dalyje buvo svarstoma statyti dar tada, kai buvo kurta bendroji sklypo koncepcija. „Kadangi aplinkui nebuvo diktuojančios architektūrinės stilistikos, pasirinkome modernią ir minimalią architektūrinę išraišką, – komentuoja L. Avyžius. – Pastato tūriai ritmingai suskaidyti, o proporcijos išlaiko vizualinį ryšį su upės krantine.“

upes apartamentai

Pastatui naudotos ilgaamžės medžiagos: metalas, betonas, stiklas. Pasirinkti mediniai, aliuminiu kaustyti langai – viduje medis suteikia jaukumo, o išorėje aliuminis padeda išlaikyti vientisą pastato išvaizdą.

Kiekviename aukšte suprojektuota tik po 1–3 butus, nuo 51 iki 163 kvadratinių metrų. Numatyta galimybė juos praplėsti, sujungiant du į vieną. Projektuota apgalvotai, kad kiekvieno buto gyventojai galėtų pro langus matyti Nemuno šlaitus. Kiekvienas butas turi bent po vieną balkoną arba terasą į upės pusę.

Balkonai pastate – taip pat išskirtiniai. Jie yra 7 kvadratinių metrų ir išnešti į priekį. Juose, priartėjęs prie krašto, gali pasijusti tarsi laivagalyje ir netrukdomai grožėtis gamtos panorama.

Apartamentų kiemas bus apželdintas ir taps tarsi užuovėja tarp pastatų tūrių. Čia bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė ir poilsio zona. Žalieji augalų plotai suskaidys erdvę į mažesnes dalis ir taip sukurs vietų jaukiam pasisėdėjimui, žvalgantis į tekančios upės peizažą.

Statybų pasirinkimas – surenkamieji gelžbetoniai ir monolitiniai elementai

„Upės apartamentai “ pastatyti Skandinavijoje ir kitose Vakarų šalyse paplitusiu statybos būdu – naudojant surenkamąsias gelžbetonines konstrukcijas, skirtas laikančiajam karkasui suformuoti. Statyba iš surenkamųjų konstrukcijų trunka trumpiau, palyginus su tradiciniais statybos darbų metodais.

Iš surenkamųjų gelžbetoninių ir monolitinių gaminių įrengtos rūsio sienos, kolonos, sijos, perdangos, vidaus ir lauko sienos. Rūsio statybos darbams atlikti pasitelkta surenkamųjų monolitinių sieninių elementų technologija (angl. double wall). Šių gaminių privalumas yra ir tas, kad jiems nebūtina apdaila.

Perdangoms panaudoti monolitiniai elementai (angl. filigran slab) išsiskiria tuo, kad – inžinerinės sistemos paslepiamos perdangos sluoksnyje, jas užbetonuojant, todėl nereikia daryti papildomo grindų sluoksnio inžinerinėms sistemoms paslėpti. Perdanga yra lygaus paviršiaus, tad nebūtina papildoma lubų apdaila.

Patogumas ir laiko taupymas naudojant monolitinius elementus yra ir tas, kad jie į objektą atkeliauja su jau įrengta elektros instaliacija, numatytomis angomis vandentiekio ir nuotekų vamzdynams montuoti.

Fasadinių elementų gamybai naudota matrica, kuri iškart sukuria norimą dekorą – tad fasadui nereikia papildomos apdailos, jis yra ilgaamžis. Taip pat pagreitėja bendras statybų procesas, palyginus su tradiciniais fasadais, kurie dar dengiami klinkeriu ar dekoratyviniu tinku ir pan.

upes apartamentai
NEBRAU vizual.

Įmonė „Agda“ laiku suvaldė darbus

Gelžbetoninių ir monolitinių gaminių konstrukcijas „Upės apartamentų“ pastate sumontavo įmonė „Agda“. Tai atestuota, ilgametės patirties turinti statybų įmonė, atliekanti gelžbetonio konstrukcijų, metalo konstrukcijų montavimo bei fasadų įrengimo darbus.

Nepaisant to, kad ši statyba buvo nestandartinė, dirbta su naujais produktais, tokiais kaip trisluoksnės sienos kartu su filigran slab perdangomis, „Agda“ komanda darbus įvykdė sklandžiai ir laiku. Tai lėmė skirtingų produktų iš skirtingų gamyklų tiekimo į statybų aikštelę grafikų suderinimas, atsižvelgiant į kitų subrangovų planuojamus darbus.

„Vienas iš svarbiausių įgūdžių mūsų komandoje – sklandus laiko ir darbų eigos koordinavimas. Tai buvo esminė sėkmės priežastis ir šiose statybose“, – sako Andrius Rudminas, įmonės „Agda“ vadovas.

Pasak jo, darbuotojų kompetencijos, gebėjimas kokybiškai ir laiku atlikti darbus, be abejo, išlieka svarbiausiu veiksniu šiuolaikinėje statyboje. Tačiau dėl ekonominių priežasčių ir technologinių galimybių trumpėjant statybų procesams sklandus darbų koordinavimas tampa vis reikšmingesnis. Tad „Agda“ savo patirtimi ir praktinėmis žiniomis siekia visada prisidėti prie efektyvaus statybų proceso valdymo.

Kokybiškai apsaugotas nuo drėgmės

„Upės apartamentų“ statybų aikštelėje 2022 metais vieni pirmųjų darbus pradėjo MB „M2 projektai“. Komanda atliko daugybę darbų, iš kurių itin svarbus – pastato hidroizoliacija.

„Prie vandens telkinio įsikūrusiems pastatams ypač svarbu užtikrinti, kad didesnis drėgmės kiekis nepakenktų pastato fasadui, konstrukcijoms, neįsiveistų dumbliagrybių ar pelėsio, kitaip tariant – kad fasadas nepažaliuotų“, – sako Mindaugas Spirauskas, MB „M2 projektai“ vadovas.

Apsaugai nuo šių grėsmių „M2 projektai“ komanda ant apartamentų betono fasadų aplikavo hidrofobizatorių, kuris dar nėra įprastas mūsų šalies statybose. Ši patikima medžiaga ant pastato paviršiaus sudaro vandenį atstumiantį sluoksnį, apsaugo nuo mikroorganizmų. Kartu šis sluoksnis yra pralaidus orui ir leidžia pastatui kvėpuoti. Toks pastatų sandarinimas tinkamas plytų, betono, natūralaus akmens, cemento paviršiams apsaugoti.

„Lietuvoje šis būdas nėra įprastas, tačiau ypač dažnai naudojamas Vokietijoje. Ši technologija ten mėgstama statytojų, nes yra išbandyta, patikima“, – sako M. Spirauskas. Pasak jo, šiems pastatams panaudoto hidrofobizatoriaus sluoksnis savo apsaugines savybes išlaikys net iki 20 metų.

MB „M2 projektai“ komanda taip pat hermetizavo pastato siūles iš išorės, atliko rūsio išorės hidroizoliaciją, stogų, terasų prilydomas dangas. Taip pat išliejo 2 700 kvadratinių metrų ploto betono perdangų, gerai organizavę darbus tai atliko ypač sparčiai, per dieną sugebėdami išlieti net iki 1 300 kvadratinių metrų ploto.

„Upės apartamentų“ pamatų hidroizoliaciją su SCHOMBURG produktų sistema atliko UAB „SCHOMBURG Baltic“.

 

Objektas: „Upės apartamentai“, daugiabučiai

Adresas: Raudondvario pl. 107, Vilijampolė, Kaunas

Užsakovas: UAB „KTG Asset Management“

Generalinis rangovas: UAB „Veikus“

Architektas: Laurynas Avyžius, „Nebrau.com“ studija

Bendras plotas: 6 716,56 kv. m.

Energinė klasė: A++

Metai: 2023 m

 

Nuotraukos: Dariaus Merkšaičio

Vizualizacijos: Nebrau.com

 

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Kauno rotušės rekonstrukcija jau baigta

Viena reprezentatyviausių Kauno miesto erdvių jau kitą savaitę atvers duris lankytojams. Atidarymo proga liepos 11-osios vakarą kauniečius džiugins šventinis koncertas.…

Has photos

Paskutinės naujienos

„Vestum“: verslo ir peizažo dermė

Netoli Vakarinio sostinės aplinkkelio, prie Buivydiškių tvenkinio, harmoningai prigludo modernus verslo parkas „Vestum“. Jį patogu pasiekti iš bet kurios miesto…

Has photos

Pasaulį keičianti inžinerija

Jeigu daug kam inžinerija asocijuojasi su sausu mokslu – jie labai klysta. Nuo pat žmonių civilizacijos kūrybiškumo atsiradimo laikų, inžinierių…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų