Koncernas „Hörmann“ logistikos centrui pasirinko Lietuvą


Patogi vieta

Logistikos centro „Hörmann“ vieta buvo pasirinkta ne atsitiktinai. Mašiagalos transporto mazgas yra itin patogi vieta iš daugiau nei 20 koncerno gamyklų paskirstyti produkcijai į visas tris Baltijos šalis, taip pat ir Karaliaučiaus sritį. Kad tai – patogi logistikai vieta, liudija faktas, jog greta stovi ir kitų įmonių, tokių kaip UAB „Transekspedicija“ ir UAB „Entafarma“, logistikos centrai.

Statinys rado vietą prie pat greitkelio, todėl yra ne tik puikiai matomas, bet ir lengvai pasiekiamas.

Į naująjį logistikos centrą vienos šeimos valdomas koncernas „Hörmann“ investavo daugiau kaip 13,5 mln. litų. UAB „Hörmann Baltic“ generalinio direktoriaus Tomo Radzevičiaus teigimu, tokios investicijos rodo ilgalaikius koncerno interesus šiame regione.

Tikimasi, kad naujasis logistikos centras leis sandėliuoti iki keturių kartų daugiau produkcijos negu iki šiol. Todėl turėtų gerokai sutrumpėti užsakymų įvykdymo laikas.

Bus ir produktų ekspozicija

Maždaug dviejų hektarų teritorijoje pastatytą logistikos centrą sudaro vieno aukšto sandėlis ir administracinės patalpos. Jose bus didžiulė „Hörmann“ produktų ekspozicija bei moderni darbuotojų mokymų salė.

Šalia logistikos centro įrengtos lengvųjų ir sunkiasvorių automobilių stovėjimo aikštelės. Kita teritorijos dalis apželdinta žole, medžiais, krūmais, gėlynais. Prie centro buvo suplanuota ir darbuotojų poilsio aikštelė su suoliukais bei gėlynais.

Kad naujajame logistikos centre būtų lengviau pakrauti ir iškrauti prekes, „Hörmann“ savo partneriu pasirinko įmonę „Konekesko Lietuva“.

Ši įmonė yra Vokietijos sandėlio technikos gamintojo „Still“ atstovė Lietuvoje. „Still“ laikoma sandėlio technikos ir jos sprendimų srities lydere. Ši technika visuomet išsiskiria novatyvumu, nepriekaištinga kokybe, geriausiomis važiavimo charakteristikomis ir ekonomiškumu.

Panašus, bet ne identiškas

UAB „Inekstra“ projektavimo biurui, kurio specialistai rengė Lietuvos logistikos centro projektą, buvo pateikti konkretūs projektavimo standartai. Juose yra daug tipinių sprendimų, pritaikomų visiems logistikos centrams „Hörmann“.

Lietuviškasis logistikos centras „Hörmann“ buvo projektuojamas pagal vokiečių bendrovės „Wagner Planungsbüro“ pateiktą labai panašaus Kijeve (Ukrainoje) pastatyto logistikos centro projektą. Vis dėlto tai nebus tiksli ukrainietiško logistikos centro kopija.

„Nors logistikos centrų „Hörmann“ yra nemažai visoje Europoje, jų visų išdėstymai skiriasi. Projektai yra unikalūs dėl skirtingų kiekvienos šalies projektavimo reikalavimų ir statybos principų. Įvairiose šalyse statomi logistikos centrai gali būti panašūs tik savo fasadų struktūra, spalvomis ir proporcijomis“, – paaiškino UAB „Inekstra“ projektavimo biuro direktorė Lina Deikuvienė.

Projektuojant logistikos centrą, daug dėmesio buvo skiriama ir būsimai pastato eksploatacijai. Galvojant apie galimą logistikos centro plėtrą, buvo parinkti kai kurie universalūs sprendimai.

Vidus – šviesus ir lakoniškas

Logistikos centro fasadui buvo parinktos gana aktyvios pagrindinės „Hörmann“ spalvos, o interjeras padarytas šviesus ir skaidrus. Sandėlio ir administracinių patalpų spalvos bei medžiagos suderintos tarpusavyje.

„Sakyčiau, interjeras ypatingas paprastumu. Jis neperkrautas detalėmis, lakoniškas, sukurtas iš kokybiškų medžiagų. Žaismingumo interjerui suteikia spalvotos akcentinės detalės – kėdės, nuotraukos su „Hörmann“ produkcijos gamyklomis. Taip pat noriu atkreipti dėmesį į pastato išbaigtumą iki mažiausių smulkmenų, nes į smulkias detales Lietuvos užsakovai dažniausiai nekreipia dėmesio“, – pasakojo L. Deikuvienė.

Administracinė logistikos centro dalis yra dviejų aukštų. Pirmajame numatyta katilinė, pagalbinės personalo patalpos, dalis kabinetų. Antrajame – įrengtos posėdžių patalpos, mokymo ir ekspozicijų salės, kiti administracijos kabinetai.

Ilgalaikiai sprendimai

Nors logistikos centre alternatyvių energijos šaltinių nebuvo įrengta, pastatas yra energiją taupantis. Jam parinkti ilgalaikiai, gerų šiluminių savybių fasadų ir langų sprendimai.

Pastate daug langų, sandėliavimo zonoje numatyti stoglangiai leidžia visą darbo dieną beveik nenaudoti elektros apšvietimo.

Ant langų sumontuotos elektra valdomos lauko žaliuzės. Anot L. Deikuvienės, tokios žaliuzės Lietuvoje naudojamos nedažnai, nes yra gana brangios. Kadangi administracinės dalies langai orientuoti į pietvakarius, jos yra labai reikalingos ir patogios.

Naujojo logistikos centro „Hörmann“ administracinėse patalpose įrengta bendra palangės ir elektros lizdų kanalų sistema. Tokia sistema, pasak architektės, atrodo labai estetiškai, be to, ja patogu naudotis, jeigu prireikia papildomai įrengti kompiuterizuotų darbo vietų.

Projektui įgyvendinti buvo panaudota nemažai suomių įmonės „Ruukki“ medžiagų, išsiskiriančių aukšta kokybe ir ilgalaikiškumu: apkrovas laikantys paklotai T130M, laikančiosios kasetės LT150-600S bei išorinės fasado apdailos lakštai T20. Visas medžiagas „Ruukki“ pagamino ir pateikė laiku, griežtai laikydamasi sutarto tiekimo grafiko, tad statybos darbai vyko sklandžiai, nevėluojant.

Prie centro darbų džiaugiasi galėjusi prisidėti ir jau 23 metus rinkoje esanti UAB „Orfis“. Šiam objektui įmonė tiekė putų polistireną, prilydomąją stogo dangą, minkštas priešvėjines vatas, akmens vatas, mineralinius tinkus, klijus, gipso kartono plokštes, cinkuotus profilius, švieslangius ir trinkeles.

Teko įsigilinti į brėžinius

L. Deikuvienė prisiminė, kad kai kuriuos sprendinius lietuvių statybos įmonės vis bandė supaprastinti, pastatyti paprasčiau, pigesnėmis priemonėmis, tačiau vokiečių projektuotojų paskirtas atstovas reikalaudavo nekeisti sprendinių. Todėl kai kurių medžiagų reikėjo atsivežti iš kitų šalių, nes jų gauti arba gaminti pagal specialius užsakymus Lietuvoje nebuvo galimybių.

Visą logistikos centro „Hörmann“ techninę priežiūrą atliko UAB „Pro-Hausas“.

Egidijus Urbonas, laikinai einantis UAB „Pro-Hausas“ direktoriaus pareigas, pasakojo, kad šio logistikos centro techninė priežiūra buvo ypatingesnė nei kitų pastatų.

Anksčiau bendrovei neteko dirbti su pastatu, kurio užsakovas – ne Lietuvos įmonė.

E. Urbonas pastebėjo, kad analogiški lietuviški sandėliavimo paskirties pastatai statomi paprasčiau, sprendimai – ne tokie sudėtingi, tad ir jų techninė priežiūra yra paprastesnė. Statant logistikos centrą „Hörmann“, buvo naudojamos kai kurios mūsų šalyje nelabai būdingos vokiškos technologijos. Todėl techninę priežiūrą vykdžiusios UAB „Pro-Hausas“ specialistams teko labiau įsigilinti į brėžinius, pasidomėti technologijomis.

Statybos eigą prižiūrėjo ne tik Lietuvos, bet ir „Hörmann“ pasamdytos Vokietijos bendrovės atstovai. Tiesa, jų tikslas buvo ne vykdyti techninę priežiūrą, bet stebėti statybų eigą. Reikalui esant, jie konsultuodavo ir techninę priežiūrą vykdžiusios bendrovės „Pro-Hausas“ specialistus.

Vertindamas logistikos centro statybas UAB „Pro-Hausas“ laikinasis vadovas džiaugėsi, kad jos vyko sklandžiai ir pastatas buvo pastatyta laikantis visų būtinų reikalavimų.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų