Inžinerinės sistemos dažnai yra nepastebima pastatų dalis, o įvairūs inžineriniai sprendimai taip įsilieja į pastato interjerą, kad galime tik nuspėti apie jų buvimą. Bet būtent dėl šildymo ir šaldymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, apšvietimo sistemų veikimo patalpose, kuriose gyvename ir dirbame, jaučiamės gerai.
Nors ne taip seniai visas inžinerinių sistemų sudedamąsias dalis stengtasi paslėpti, šiandien susiduriame su netikėtais interjero sprendimais integruojant inžinerines sistemas į patalpų vidų, vis dažniau renkamasi palikti jas atviras.
Palikti atviras inžinerines sistemas linkstama tuomet, kai siekiama išlošti daugiau erdvės, tokias sistemas lengviau prižiūrėti ir prireikus modernizuoti. Kadangi dabar patobulėjo jų dizainas, net ir nepaslėptos po apdaila sistemos interjere nebeatrodo kaip svetimkūnis. Netgi atvirkščiai – neretai jos tampa interjero puošmena. Svarbu ir tai, kaip pastato viduje pritaikyti ypatingai svarbius interjero elementus – apšvietimo sistemas – ir pasirinkti tinkamiausius apšvietimo sprendimus.
Žurnalo „Structum“ rengiamoje konferencijoje „Inžinerinės sistemos privačių ir visuomeninių pastatų interjeruose“ diskutuosime, kaip organiškai integruoti inžinerines sistemas į privačių ir visuomeninių pastatų interjerus, kaip efektyviai ir stilingai jas pritaikyti, aptarsime „nematomų“ sistemų ypatybes, klausime, kada inžinerinės sistemos tampa interjero dalimi ir kokie inovatyvūs sprendimai taikomi viešbučiuose, biuruose, restoranuose, loftuose, verslo centruose ar kitose erdvėse.