Ana Drutel

Studijos AD Interjerai įkūrėja | ana_dru@yahoo.com

JUNG demonstracinių patalpų aprašymas

Pristatyta protingo namo koncepcija atitinka visus šiuolaikinės visuomenės reikalavimus: inovatyvūs sprendimai, patogumas ir komfortas, įdomus dizainas, leidžiantys mėgautis visais įmanomais modernaus namo privalumais.

Naujos kartos protingų namų sistemos palengvina mūsų kasdienį gyvenimą: optimizuoja šilumos, vėdinimo, apšvietimo bei kitų sistemų veiklą ir valdymą. Pagal poreikį diegiamos elektros skirstymo ir kaupimo, atsinaujinančios energijos šaltinių sistemos. Labai svarbu turėti galimybę sukurti individualius gyvenimo scenarijus, jungiančius apšvietimo intensyvumą bei šaltinius, patalpų temperatūrą ir drėgmės lygį, muzikos ir kitų multimedijų kokybę, eterinių aliejų sklaidytuvus. Visa tai galima suaktyvinti vieno mygtuko paspaudimu ir net nuotoliniu būdu. Šiais laikais, kai technologijos supa mus iš visų pusių, lengviausias ir patogiausias būdas naudoti valdymo balsu technologijas, tarkim, visiems jau gana gerai žinomą SIRI.

Protingas namas pasirūpins visų sistemų saugumu (dūmų, įsilaužimo ir drėgmės lygio jutikliai), skirtingų išteklių valdymu (temperatūra, vėdinimas, drėgmės lygis) ir optimizavimu, prisitaikys prie išorinių veiksnių ir šeimos gyvenimo stiliaus, pavyzdžiui, gali būti pritaikytas skirtingiems šeimos narių poreikiams, leis lengvai ir greitai spręsti buities klausimus (viso namo apšvietimo išjungimas vienu mygtuku ir, tarkim, šaldytuvo turinio tikrinimas ar siurblio paleidimas nuotoliniu būdu).

Įrengiant protingą namą, būtina atsakingai pasirinkti įrangos gamintojus. Modernūs, patikimi produktai ir sprendimai – raktas į sėkmingą projekto išpildymą. Todėl šiai koncepcijai įgyvendinti buvo pasirinkti tie gamintojai, kurie skiria ypatingą dėmesį inovacijoms, efektyvumui, patogumui bei estetikai.

JUNG. Projektui buvo parinkta į ateitį orientuotų pastatų automatizuoto valdymo sistemų ir griežtų linijų jungiklių serija „LS 990“. Tamsaus aliuminio jungikliai puikiai dera su kitais interjero akcentais ir funkcionuoja kaip stilinga ir naudinga detalė.

Visos šio protingo namo funkcijos sujungtos į vieną tinklą su protinga KNX sistema ir valdomos centralizuotai. Taip pasiekiamas didesnis energinis efektyvumas, nes automatinis reguliavimas pagal temperatūros, klimato, apšvietimo ir užtamsinimo poreikį padeda sumažinti elektros ir šildymo išlaidas, suteikia galimybę mėgautis maksimaliu komfortu. Išmanieji jutikliniai „Jung“ ekranai suteikia galimybę į sistemą integruoti įvairias multimedijos sistemas, sukurti įvairius gyvenimo scenarijus ir tai atveria daug papildomų galimybių šeimininkams mėgautis protingo namo sprendimais.

BEOLA. Norint džiaugtis nepriekaištingomis akustinėmis sistemomis, buvo pasirinktas gamintojas „Bang & Olufsen“, kuris patenkina įvairiausius dizaino ir pramogų poreikius. Stilinga ir moderni akustinė sistema „Beoplay A9“ su belaidėmis sistemomis ir multimedijos galimybe atrodo itin stilingai, išsiskiria nepriekaištinga kokybe ir inovatyvumu, gali būti pastatyta ant grindų arba pakabinta ant sienos.

GROHE. Tobulas lakoniškas dizainas, ypatinga danga, patogus valdymas – tai, ko reikia moderniam ir patogiam namui. Dėl išskirtinio dizaino ir nepriekaištingos kokybės parinktas pakabinamas unitazas su dangčiu „Grohe Sensia Arena“. Tai aukščiausio lygio higiena, kuri palengvins kiekvieno gyvenimą. Projekte panaudotos ir „Grohe Sense Guard“ – pažangi vandens kontrolės sistema, kuri prižiūri vandens srautą, slėgį ir temperatūrą vamzdžiuose 24 val. per parą. Savo išmaniuoju telefonu galima sužinoti viską apie vandens situaciją savo namuose.

THIBAULT VAN RENNE. Šio gamintojo kilimai – tai meno kūriniai, kurie interjerą ne tik pagyvins, bet ir padarys išskirtinį. Pagamintiems iš šilko bei vilnos kilimams nereikia ypatingos priežiūros, be to, jie atrodo itin estetiškai, kuria jaukią ir patogią aplinką poilsiui, turi akustinių savybių, pagerina supančios aplinkos komforto lygį. Svetainėje parinktas sendintas kilimas su rytietiškais motyvais. Jo tekstūra išblukinta, „išėsdinta“, tai galima pamatyti ir pajausti, be to, kuria šviesos ir atspalvių žaismą. Net po 20 ar 30 metų šie kilimai atrodo kaip nauji, nors jiems beveik nereikia jokios specialios priežiūros.

GAUDRĖ. Apšvietimas – tai ne tik priemonė įveikti tamsą. Tinkami apšvietimo sprendimai – galingas įrankis, suteikiantis erdvėms norimą atmosferą ir išskirtinumą, leidžiantis sukurti ypatingą nuotaiką bei pabrėžti interjero unikalumą. Šiam interjerui buvo parinkti įvairios paskirties šviestuvai, kurių intensyvumas gali būti reguliuojamas.

TECE. Vonios kambaryje svarbu ne tik grožis ir emocijos, bet ir kokybė, todėl potinkines sistemas rinkau iš vieno patikimiausių pasaulyje gamintojų „Tece“. Pasirinktą komplektą sudaro: potinkinis WC rėmas „Tece“, 8 cm storio, kad būtų galimybė jį integruoti į sieną. Mygtukas iš serijos „TECEloop“ – stiklas, sumontuotas lygiai su siena, tarsi būtų sienos dalis. Dušo latakas iš serijos „TECE Drainline“ sukuria vientisą grindų dizainą, jis lengvai valomas ir itin higieniškas.

VILLEROY & BOCH. Ypatingam interjerui reikia stilingų daiktų, todėl santechniką rinkau iš patikimo ir ypatingu dizainu išsiskiriančio gamintojo „Villeroy & Boch“ serijos „Finion“: pastatomas praustuvas „Finion 600“ išsiskiria lakoniškumu ir aptakiomis formomis, puikiai pritampa sanitarinio mazgo erdvėje. Pakabinami moduliai dera su bendra koncepcija ir yra praktiškas sprendimas visiems vonios aksesuarams saugoti.

GAJA DECOR GROUP. Interjere panaudoti išskirtinio dizaino interjero elementai iš stabilizuotų augalų – tai ilgalaikis, unikalus ir šiuolaikiškas dekoro elementas, kuris pagyvina erdvę ir suteikia jai išskirtinumo.

BALTIJOS BRASTA. Dušo erdvė atskirta stiklo sienele, kuri buvo gaminama specialiai šiam projektui ir beveik nepastebima. Danga „Greiti lašai“ užtikrina gerą vandens nubėgimą ir lengvą priežiūrą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų