VIZIJA
Pastato koncepcija – modulinė struktūra, leidžianti jį pritaikyti tankiai apstatytos infrastruktūros fone. Kilo idėja sukurti nestandartinį, minimalistinį, moduliais susitveriantį pastatą. Jį sudaro keturi moduliai, o toks išdėstymas leidžia įsprausti pastatą į nedidelį žemės plotą. Kiekviena patalpa – tai vienas iš keturių modulių, pasirenkamų pagal darbuotojų skaičių. Pirmas modulis – registratūros pastatas, sanitarinė patalpa, rūbinė, laukiamasis. Svarbu paminėti, kad moduliai taip pat pritaikyti judėjimo negalią turintiems pacientams. Antrasis modulis – pasitarimų kambarys, kuriame patogiai gali susitikti 6–8 žmonės. Trečiasis modulis – darbo kabinetas. Ketvirtasis modulis – darbuotojų poilsio zona. Visus modulius jungia stiklinis koridorius, savo forma primenantis labirintą. Tai ateities pastatas su integruota išmaniąja namo priežiūros technika. Modulių struktūra net ir ankštame žemės plote leis susilieti su gamta ir supančiais medžiais aplinkui.
PARTNERIŲ PRODUKTAI
ALUCOBOND. Pastato eksterjerui ir interjerui idėją nurodė griežta modulių struktūra ir reljefinė fasado forma. Matinių plokščių „Patina copeer“ spalva pasirinkta iš gamtos spalvų paletės, siekiant, kad šis pastatas susilietų su gamta.
JUNG. Apšvietimo sistemai naudojami nerūdijančiojo plieno LS 990 serijos jungtukai, kištukiniai lizdai ir valdymas. Metalas yra atsparus intensyviam dezinfekavimui, įbrėžimams ar smūgiams. Šie jungtukai elegantiški, paprastos formos ir aiškios konstrukcijos.
Patekimas į patalpas kontroliuojamas išmaniąja sistema, valdoma iš registratūros. Kadangi erdvės pritaikytos ir judėjimo negalią turintiems pacientams, galima lengvai patekti į visas pastato erdves. Išmaniajai sistemai valdyti patalpose naudojamas F 40 KNX patalpos valdiklis, kuris reguliuoja temperatūrą, apšvietimo intensyvumą, medinių žaliuzių elektrinius mechanizmus.
Projektuojant vidaus instaliaciją, pravartu naudotis JUNG gaminių BIM biblioteka. Statinio informacinis modeliavimas (BIM) apibrėžia planavimo proceso struktūrinius procesus, architektams ir projektuotojams padeda sukurti į komponentus orientuotą trimatį statinio modelį, todėl jais gali naudotis visi projekto dalyviai. Planavimas naudojant BIM supaprastina informacijos mainus tarp atskirų inžinerinių sistemų projektuotojų ir prisideda prie ekonomiškai efektyvaus planavimo.
ARTFIKSA. Prie tamsios medienos pagrindiniame korpuse esančioje sanitarinėje patalpoje naudojamos blizgios akmens masės plytelės iš „Cristacer“ kolekcijos „Ártico Brillo 59,2 x 59,2“. Tai lengvumo, švaros, prabangos raštas ir didesnės erdvės pojūčio sukūrimas mažose erdvėse. Prie grindinių plytelių derinami dideli „Prismacer“ kolekcijos „Porcelux Calacatta“ lakštai, kuriais dengiamos langų nišos.
DOMUS LUMINA. Keli moduliai yra nedidelio ploto, todėl nuspręsta naudoti didelius langus ir uždengti juos „Domus Lumina“ pasirinktomis baltos spalvos medinėmis žaliuzėmis, kurios yra valdomos elektriniu mechanizmu ir puikiai įsilieja į erdves.
GAJA DECOR GROUP. Interjerui papuošti ir jaukumui sukurti pasirinkti stabilizuoti medžiai, atkartojantys eksterjere esančių medžių formas. Sanitarinio mazgo patalpos luboms papuošti pasirinktas augalų paveikslas, įrėmintas užglaistomu LED profiliu su apšvietimu.
INTERJERO LINIJA. Vidaus interjerui pasirinktos kelios sienų apdailos medžiagos. Pagrindiniame korpuse įrengtoje registratūroje sienos dengiamos mediena, tai ekspozicinė erdvė ir ją stengiamasi padaryti puošnią. Darbui skirtose patalpose naudojama vinilinė sienų danga iš „Vescom Protect“ kolekcijos „Melvin“. Šviesi spalva 1017.01 primena betono raštą. Ši danga apsaugo nuo mechaninio poveikio, puikiai valoma ir dezinfekuojama, tinka visoms erdvėms. Šviesi spalva pasirinkta siekiant padidinti mažas erdves. Konferencijų kambaryje ant vienos sienos naudojama sienų danga „Vescom Walltalker“, skirta posėdžių kabinetams. Pasirinktas paviršius „Matte-Rite“ naudojamas projektoriaus vaizdui rodyti bei rašyti žymekliu. Privalumai: apsaugota, tvirta, daugiafunkcė siena. Taip taupoma vieta, nes nereikia pastatomų lentų, puikus sprendimas mažoms patalpoms.
Visuose modulių korpusuose naudojamos vinilinės grindys. Pasirinktas geometrinių formų „Amtico“ kolekcijos raštų rinkinys, kurį galima susikurti patiems. Spalvos pasirinktos artimos žemiškoms spalvoms.
LAUFEN. Kalbant apie visuomenines erdves, labai svarbus kontaktas su daiktais. Bekontakčiai sprendimai tampa vis svarbesni ne tik gydymo įstaigoms, bet ir visoms viešosioms erdvėms. „Laufen“ siūlo jutikliu valdomus sieninius bei statomus maišytuvus „Twintronic“. Minimalistinis dizainas, patogus valymas. Naudojamas bekontaktis WC nuleidimo mygtukas su „Laufen Pro Liberty“ pakabinamu klozetu. Sanitarinis mazgas yra pritaikytas neįgaliųjų reikmėms su kompanijos „Roca“ aksesuarais, „Pro“ pakreipiamu veidrodžiu. Tam pasirinktas pakabinamas praustuvas „Rehab“ išlenktu priekiu, kad būtų patogu privažiuoti vežimėliu.
EJOTRA. Ypatingas dėmesys skiriamas žmogaus darbo vietai. Patalpos projektuojamos su dideliais langais, kad patektų kuo daugiau šviesos, taip pat naudojamos „Solatube®“ – natūralaus apšvietimo sistemos, kurios perteikia dienos šviesą ir puikų apšvietimą.
NARBUTAS. Visas interjeras minimalus, todėl baldai parinkti taip, kad būtų galima greitai ir patogiai prisėsti. Tam puikiai tinka minkštasuoliai ir pufai „Jazz Chill Out“, kurie kaip konstruktoriaus detalės išsimėto erdvėje ir tampa skulptūromis šalia paveikslo. Išsiskiria minimaliu dizainu, patogumu ir neapkrauna erdvės. Darbo ir pasitarimo kabinetuose naudojamos kėdės „Shuffleis1 SU346“, kurių gamintojas „Interstuhl“. Kuriant interjerą, svarbus jo vientisumas, todėl naudojami įvairaus skersmens „Inclass“ stalai „Essens“. Erdvei puošti naudojami gamintojo „Buzzi Space“ šviestuvai „BuzziDonut“, kurių minkšti kraštai skleidžia garsus, o konstrukcinis korpusas, pagamintas iš sugeriančių medžiagų, užtikrina puikų akustinį našumą. Dėl didelio tankio šis sprendimas veikia visu girdimu diapazonu – nuo žemų iki vidutinių ir aukštų tonų.
CORIAN. „Corian“ išsiskiria puikiomis savybėmis. Šios medžiagos suteikia galimybę išlenkti bet kokią formą. Pasirinkta spalva „Corian Designer White“, išlenkimo būdu padengiamas registratūros fasadas ir stalviršis. Dėl patvarumo šia medžiaga padengtas darbo kabineto stalas ir niša. Pasirinktas praustuvas „Relax 7320“ puikiai susilieja su stalviršiu praustuvo spintelėje.
E-DURYS. Patalpoms naudojamos nestandartinių matmenų paslėptos durys. Registratūroje durys integruotos su siena, viena jų pusė dengiama viniline sienų danga iš kolekcijos „Vescom Protect“, kaip darbo patalpų sienos, o kita siena dengiama mediniais tašeliais. Dėl paslėptų durų siena atrodo vientisa.
SALDA. Patalpoms vėdinti naudojamas rekuperatorius „AmberAir Compact 1-CXP“ su plokšteliniu šilumokaičiu. Vienas privalumų, kodėl pasirinktas šis modelis, tai mažas įrenginio aukštis (tik 38,5 cm), kuris leidžia sutaupyti vietos montuojant. Aukšta surinkimo kokybė užtikrina didelį vidinį ir išorinį sandarumą (klasė L1). Iš patalpų ištraukiamas oras nesusimaišo su tiekiamu į patalpas, todėl į patalpas negrįžta kvapai ir kitos kenksmingos dalelės, susidarančios patalpose. Rekuperatoriuje sumontuoti slėgio keitikliai, kurie automatiškai reguliuoja tiekiamą oro srautą. Išmanioji valdymo plokštė leidžia taupyti energiją pagal įstaigos darbo laiką (kalendorinis režimas) arba automatiškai reguliuoti patalpų oro kokybę išoriniais CO2 davikliais ar integruotais santykinės oro drėgmės davikliais. Galima prijungti judesio arba būvio daviklius, kurie reguliuotų vėdinimą pagal šių daviklių duomenis.