Justina Garbštė

Architektė | info@justinarch.com

KONCEPTO APRAŠAS

Demonstracinio buto projekto pagrindinė vizija – modernių technologijų ir jaukaus gyvenamojo ploto sujungimas į vientisą harmoniją. Šių laikų technologijos ir sparčiai tobulėjantys prietaisai keičia žmonių gyvenimą ir skatina vis dažniau ir labiau juos įtraukti į kasdienybę.

Pagrindinė demonstracinio buto koncepcija – šiuolaikiška ir inovatyvi, šilta bei jauki erdvė gyventi ir kurti. Interjeras kurtas atsižvelgiant į kertinius ir visais amžiais žmonėms būtinus aspektus: jaukumą, komfortą, saugumą, šviesą. Būstas – gyvenamoji erdvė – tiek dabar, tiek ateityje yra ir bus žmogaus prieglobstis, kuris turi užtikrinti komfortišką gyvenamąją erdvę: oro kokybę, tinkamą šilumos kiekį, natūralios ir dirbtinės šviesos laidumą, jaukią tylą arba malonios melodijos skambesį. Siūlomo projekto pagrindinė mintis – natūralumas. Vizualiai ir technologiškai įrengiama erdvė, kurios interjere naudojamos natūralios medžiagos, o inžineriniai sprendimai įgyvendinami pasitelkiant JUNG sistemas.

PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

Kuriant buto interjerą pasirinkta visada vertinga ir ilgalaikė medžiaga – medis. Buto grindys yra natūralaus medžio apdailos, kuri suteikia toną ir kitiems elementams.

Projektuojamo buto baldų asortimentas parinktas iš kolekcijų „TEAM7“ ir „Wittmann“, kuriose naudojama daug natūralaus medžio ir šiltų bei jaukių rudų, pilkų atspalvių. Virtuvės baldų sistema įkvėpta ir parinkta iš „TEAM7“ baldų pasiūlos. Valgomojo stalas ir svetainės staliukai taip pat parinkti atsižvelgiant į „TEAM7“ siūlomus gaminius bei medžio tekstūras. Miegamojo lova, svetainės sofa bei krėslai įkvėpti „Wittmann“ kūrinių. Svetainėje taip pat projektuojamas integruotas „Ecosmart bio“ židinys „Aspect“, kurių asortimentą siūlo parduotuvė BEOLA. Svetainėje projektuojamos „Beola“ siūlomos techninės galimybės vaizdui ir garsui užtikrinti. Geram muzikos skambesiui parinktos kolonėlės „BeoLab18“ iš gamintojo „Bang & Olufsen“. Miegamojo interjero akcentas ir puošmena – nuostabus poilsio krėslas „COR“ iš „Sinus“.

Projektuojami trys skirtingi šviestuvų tipai: pakabinami, šviesos diodų (LED) juostos ir lubiniai juostiniai. Visas asortimentas parinktas iš tiekėjo GAUDRĖ. Svetainės ir vonios kambariuose kabinami šviestuvai iš „Flos“ ir „Skygarden“ kolekcijų. Prie lubų montuojami išskirtinai grakštūs juostiniai šviestuvai, parinkti iš „Modular lighting instruments“ serijos „Pista marbulito“. Šviestuvai subtilūs ir papildantys interjerą. Šviesos stiprumas, srautas gali būti reguliuojami išmaniąja JUNG sistema.

Virtuvės ir vonios maišytuvai parinkti iš GROHE kolekcijos. Virtuvėje planuojamas išmanus gaminys „Grohe Blue“. Vonios dušo sistema parinkta taip pat iš naujos ir sumanios „Grohe“ kolekcijos „Rainshower SmartControl“. Taip pat vonioje siūlomas jutiklis „Grohe Sence“, kuris padėtų valdyti per didelio drėgnumo situacijas. Vonios baldai ir prietaisai parinkti iš VILLEROY & BOCH asortimento. Komfortu, dizainu bei prabanga išsiskiria vonia „Finion“. Patogi, elegantiška ir prisitaikanti prie visų mados tendencijų vonios spintelė su praustuvu „Finion“, tamsaus paviršiaus. Dušo erdvė atitverta BALTIJOS BRASTOS gaminiu – stikline dušo atitvara „Laura“. Berėmio stiklo sienutė suteikia vonios kambariui prabangos, tačiau išlaiko patalpos lengvumo įspūdį. Dušo ir pakabinamo unitazo techniniai potinkiniai sprendimai parenkami iš gamintojo TECE. Projektuojamame duše numatomas „Tece“ vandens surinkimo latakas ir pakabinamo unitazo valdymo jungiklis „Teceplanus“.

Projektuojamo buto erdvėje numatomi keli kilimų salono THIBAULT VAN RENNE gaminiai. Nuostabia kokybe bei ypatingu grožiu išsiskiriantys kilimai tampa buto akcentinėmis detalėmis, kurios puikiai dera su natūralaus medžio grindimis. Kilimų tekstūra parinkta iš „Thibault Van Renne“ serijos „Marble“. Šis kilimų įvaizdis puikiai atkartoja interjere naudojamo tikro marmuro tekstūrą, papildo kambarius prabangos dvelksmu bei sukuria išskirtinį įvaizdį. Svetainėje naudotas kilimas „Marble plate 9 black ivory“, miegamajame – „Marble plate 1 white purple“.

Buto komfortiškai aplinkai užtikrinti projektuojama kompaktiška patalpų valdymo sistema JUNG KNX. Ji padeda valdyti oro kokybę, apšvietimą, vėdinimą, šildymą, garso sistemą, saugumą, televizorių ir dar daugiau. Valdymo sistema „Smart Panel“ ir ją papildantys išmanieji jungikliai. JUNG sistemų ekranams, prietaisams ir jungikliams būdinga ne tik puiki techninė specifika, bet ir išskirtinis dizainas.
Tai pat pateikiama idėja, kaip GAJA DECOR GROUP augalais galima pagyvinti vonios kambario interjerą ir namams suteikti žalio gaivumo. Žaliųjų augalų sienos fragmentas siūlomas vonios kambario interjere.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų