Karolis Vaikšnys

KTU studentas | karolis.vaiksnys@gmail.com

„JUNG SHOWROOM“ IDĖJOS APRAŠAS

Vis dažniau išgirstame terminą smart house (liet. „protingas namas“) arba šiuo atveju išmanusis butas. Technologijoms sparčiu žingsniu žengiant pirmyn, namams tapti protingais darosi vis lengviau. Tačiau ar tikrai užtenka vien tik technologijų, kad butas ar namas būtų išmanus? Manau, ne. Labai svarbu protingas ir logiškas išdėstymas, kokybiškų medžiagų ir inovatyvių sprendinių parinkimas bei jaukumas, kurį sukuriame kiekvienuose namuose mes patys. Konkursas „Jung showroom“ suteikė galimybę sukurti koncepciją kompaktiško tipo butui, kurio pagrindinis akcentas – šlifuota betono siena su Longinos Smolinski paveikslu „Amžinas“ (angl. Eternal). Mano pagrindinė siekiamybė buvo sukurti tokį išmanųjį butą, kuris ne tik būtų išmanus technologiškai, bet ir išmanus savo ilgalaikiškumu bei tvarumu, todėl paveikslas ant sienos tarsi atspindi pagrindinę idėją – sukurti ir atrasti „aukso pjūvį“ tarp technologijos, estetiškumo ir kompaktiškumo.
Buto išdėstymas gana paprastas, skirtas gyventi porai žmonių. Ji sudaro svetainė su virtuve, miegamasis ir WC su dušu.

 

PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

GAUDRĖ. Pagrindiniam patalpų apšvietimui naudoti „Modular“ kolekcijos „Thimble“ šviesos diodų (LED) šviestuvai. Įmontuoti į lubas jie suteikia namams trokštamą šilumos ir jaukumo pojūtį. Galimybė valdyti šviesas suteikia daugiau žaismingumo ir galimybių, norint susikurti savo svajonių interjerą. Taip pat naudojami ir „Flos“ šviestuvai, kurie šiame koncepte dalyvauja kaip interjero elementai.

GAJA DECOR GROUP. Gyvoji siena pagyvina miegamojo erdvę, suteikia jaukumo, ramybės ir šilumos. Ramios spalvos ne tik gražiai atrodo, bet ir veikia emociškai.

JUNG VILNIUS. Inovatyvūs sprendimai ir technologijų kokybė visada buvo vienas stipriausių JUNG bruožų. Šiame projekte pasirinkta naudoti „Le Corbusier“ išmaniųjų jungiklių ir elektros lizdų kolekcija su spalva „Gris Moyen“. Nebuvo pamiršti ir išmaniųjų technologijų turėtojai – svetainėje įrengti USB lizdai, leisiantys naudotis MP3 ar MP4 grotuvais juos tiesiog įjungiant į sieną. Naudoti ir išmanieji termostatai bei „Siedle“ kolekcijos „Classic“ išmaniosios namų sistemos.

THIBAULT VAN RENNE. Kokybiškų medžiagų kilimai, naudojami tiek svetainės, tiek miegamojo patalpose, sukuria jaukumo, modernumo ir šilumos įspūdį. Unikalus dizainas formuoja išskirtinumo jausmą. Svetainėje naudotas kolekcijos „Mosaic“ kilimas „Cumulae Silk“ iš „Thibault Van Renne“, o miegamajame – „Kashmir Blased Aqua Blue“.

BEOLA. Svetainės patalpose pasirinkta naudoti išskirtinio dizaino belaides garso kolonėles „BeoLab 18 Natural“, kurios namams suteiks prabangos ir kokybės. Visos garso sistemos glaudžiai susijusios su kita patalpose naudojama technika.

BALTIJOS BRASTA. Pasitelkta klasikinio dizaino kolekcijos „Harmonija“ dušo kabina plačiomis durelėmis, kurios ne tik atrodo puikiai, bet ir tinka daugumai vonios kambarių.

GROHE. Išskirtinio dizaino maišytuvas „Concetto Single-lever sink mixer 1/2″“, vidutinio stiprumo srovė ir didelis posūkio spindulys – praktiškas ir patogus naudoti, o WC dušo patalpoje įmontuotos sistemos „Grohe Sense“ ir „Grohe Sense Guard“ vandens naudojimą daro modernų bei efektyvų. Galimybė stebėti visus mikronuotėkius ir gauti įspėjimus tiesiai į telefoną per programėlę – tai dalis išmanaus buto.

TECE. Viena svarbiausių kiekvieno šiuolaikinio pastato dalių – šildymas. Būtent iš „Tece“ parinktos grindinio šildymo sistemos „Tecefloor“ su RTL moduliu suteikia galimybę jaustis komfortiškai ir jaukiai bet kurioje patalpoje. Dušo kabinoje įrengta modulinė sistema „Tece Drainpoint“ prisideda tiek vizualiai, tiek praktiškai prie buto santechnikos saugumo ir paprastumo.

VILLEROY & BOCH. Pasirinkta kolekcijos „Finion“ vonios spintelė – tarsi vonios akcentas, suteikiantis žavesio ir išskirtinumo.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų