Sonata Tarailienė. Butas

s.interiors | interjero dizainerė | s.interjeras@gmail.com | 8 698 82771

„JUNG“ DEMONSTRACINIŲ VIEŠBUČIO KAMBARIO IR BUTO INTERJERŲ APRAŠAS

Suprojektuotuose demonstraciniuose „Jung“ ekspozicijos viešbučio kambario ir buto interjeruose dominuoja stačiakampio bei apskritimo formos. Jos tarsi „Jung“ produktų dizaino atspindys leidžia paryškinti eksponuojamų gaminių estetiką bei kaip pirminės formos sudaro visų kitų gamtoje ir aplinkoje esančių formų įvairovę. Juk gamtos tema interjeruose atspindi „Jung“ gaminių palaikomą tvarumo idėją.

Patalpos suskirstytos zonomis ir projektuotos atsižvelgiant į judėjimo srautą bei tikslą lengvai apžvelgti eksponuojamus erdvėse „Jung“ produktus, galimybę parodyti kuo didesnes jų įrengimo ir naudojimo galimybes.

 

BUTAS „JUNG’IKLIS: UGNIS, ŽEMĖ, ORAS, VANDUO“

INTERJERO IDĖJA

Buto interjero koncepcija: „Jung“ – visų keturių gamtos stichijų – ugnies, žemės, oro ir vandens – jungtis bei valdiklis.

 

NAUDOTOS MEDŽIAGOS IR SPRENDINIAI

Butas suprojektuotas taip, kad į visas jo patalpas galima būtų tiesiogiai patekti iš bendrosios ekspozicijos erdvės. Be to, visos buto patalpos jungiasi tarpusavyje ir užtikrina lengvą judėjimą iš vienos zonos į kitą. Atitvaros kuo mažiau vizualiai spaudžia erdvę, nes didesnės erdvės pojūtis labiau sietinas su prabanga ir aukšta klase, į kurią orientuojasi „Jung“. Tam naudojamos veidrodžiu dengtos patalpos aukščio berėmės į atitvarą įstumiamos ar ant ašies besisukančios durys ir dalinai vizualiai erdvę ribojantys sprendiniai. Jie lengvai transformuoja ir valdikliais prireikus vizualiai atskiria erdvę (plėvelė „SmartFilm“). Aukščiausią funkcionalumo, praktiškumo ir prabangos lygį užtikrina vientisos lietos didžiagabaritės apdailos medžiagos bei furnitūra, leidžianti nedalinti vertikalių paviršių plokštumų. Tai vizualiai paaukština patalpos erdvę ir kuria labiau proporcingą tūrį.

Naudojamos natūralios apdailos medžiagos: oda, marmuras, metalas, balinto ąžuolo lukštas, šlifuotas betonas. Gamintojų „FritzHansen“, „Wittman“, „Cassina“, „Saba Italia“, „Classicon“, „Ligne Roset“ baldai, „Flos“ šviestuvų ir interjero detalių pabrėžtinai aiškios geometrinės formos bei medžiagiškumas atliepia interjero idėją ir „Jung“ produktų dizainą bei estetiką. Siūlomos švarios linijos, kaip įmanoma daugiau integruotų buities prietaisų ar technikos įrenginių. Vengiant mažų uždarų erdvių, virtuvės (virtuvės baldai „Minotti Cucine“ arba gaminti pagal individualų projektą) zona sujungta su svetaine, tačiau, siekiant prabangos, visa buitinė technika yra visiškai integruota – net ir orkaitė paslėpta aukštoje virtuvės spintoje, kurios fasadas naudojimo metu įstumiamas į korpusą. Tad virtuvės baldai – tik švarūs erdvinės kompozicijos natūralių medžiagų (medžio ir marmuro) tūriai, užtikrinantys funkcionalumą, kurį papildo paslėpta po juodos keramikos VILLEROY & BOSH plautuvu vandens virinimo sistema „GROHE Red“ bei virtuvės maišytuvas „Atrio“. Su stalviršio paviršiumi sulygintos indukcinės gamintojo „Elica“ kaitlentės su joje integruotu anglies filtrais orą valančiu gartraukiu sprendinys leidžia palaikyti erdvės švarą, taip pat nereikia jungti gartraukio prie oro šalinimo šachtos, nes išvalytas oras išleidžiamas į patalpą virš virtuvės grindjuostės. Kadangi demonstracinio buto erdvė nedidelė, specialiai vengiama virtuvės baldus projektuoti visiškai uždengiant sieną, kad būtų maksimaliai išlaikytas didesnės erdvės įspūdis.

Šalia sistema KNX valdomo biožidinio įkurta biblioteka bei poilsio zona, kurioje siūlomas įsimintinų griežtų formų deriniu kažkuo elektros jungiklį primenantis „Cassina“ fotelis bei „Saba Italia“ sofa. Šios nugaros atramos lengvai keičia padėtį, tad sėdėjimo kryptis paprastai transformuojama pagal poreikį. Šis baldas ekspozicijoje neužstoja erdvės ir vienodai svetingai atrodo iš įvairių vietų, judant ekspozicijos zonomis. BEOLA siūloma „Bang & Olufsen“ vaizdo ir garso technika ne tik išsiskiria stulbinama kokybe, bet palaiko interjero estetiką ir idėją. Rinkoje dar tik pasirodysiantis TV modelis transformuojamas ir keičia formą, pradėjus jį naudoti. Tai – dizaino objektas, atkartojantis kitų interjero sprendinių ritmiką, medžiagiškumą ir spalvinę gamą, jungties bei lanksčios transformacijos idėją.

Griežtas, kontrastuojančias geometrines baldų formas dar labiau paryškina minkšta lanksčių, netikėtai tarp aiškiai išdėstytų tūrių išdygusių stabilizuotų didžiųjų viksvų (Miscanthus) iš GAJA DECOR GROUP žaluma, pabrėžianti „Jung“ tvarumo siekį. Kontrastus sušvelnina užuolaidų tekstilė bei THIBAULT VAN RENNE kilimas „Artline Arrows“ (šilkas su vilna). Jis geometriniais, spyglius primenančiais audimo raštais palaiko interjero tematiką.

Kompoziciją papildo Ž. Kempino tapybos darbas, gamintojų „LucePlan“ bei „Flos“ šviestuvai „Compendium“, „Biagio“, „Taccia“, „Nebula“, „Bon Jour“, „The Runing Magnet 2.0“.
Miegamojo erdvėje sukoncentruotas spalvinis akcentas, kuris dėl naudojamo ypač šviesaus spalvos tono kartu su šviesiais grindų ir sienų paviršiais kuria lengvumo įspūdį, kontrastuojantį su kitomis erdvėmis. Tekstile dengti akcentinės miegamojo sienos skydai bei „Thibault Van Renne“ kilimas „Kashmir blazed Aqua blue“ ne tik įneša į buto interjerą spalvos ir išreiškia vandens bei oro stichijas, bet užtikrina triukšmo lygio kontrolę.

Vonios patalpoje naudoti „Grohe Atrio“ integruoti sieniniai praustuvo ir dušo maišytuvai bei dušo galva, TECE dušo reguliuojamo ilgio dušo profilinis latakas „TECEdrainprofile“, jutiklinio nuleidimo unitazo blokas „TECElux WC“ su LED apšvietimu bei „Villeroy & Bosh“ aukštos kokybės serijos „Fusion“ pakabinamas unitazas, taip pat visiškai integruotas keramikos praustuvas su vonios baldu bei veidrodžiu, juodo stiklo BALTIJOS BRASTOS dušo atitvara.

Daline atitvara, kurioje įkomponuoti stabilizuoti aukšti siauralapiai žoliniai augalai, vonios patalpa atskiriama nuo bendrosios ekspozicijos erdvės, taip sukuriant menamą buto išorinę atitvarą ir pridengiant santechnikos įrenginius iš bendrosios ekspozicijos salės pusės. Šios atitvaros forma sudaro lyg ritmiškų sienos trūkių įspūdį ir leidžia organiškai įlieti demonstracinio buto dalies vaizdą į pagrindinę ekspozicijos erdvę, pabrėžiant pro jį matomos erdvės priklausymą kitai funkcinei ekspozicijos zonai.

Interjere naudoti „Jung“ įleidžiami „LS Zero“ juodos spalvos valdikliai ir juodos bei baltos spalvos elektros prietaisų lizdai su dangteliais ne tik užtikrina funkcionalumą, bet dėl dizaino bei galimybės būti integruoti į bet kokių apdailos medžiagų paviršius garantuoja estetinę švarą, prireikus padeda sustiprinti kompozicijos svorį (pavyzdžiui, miegamojo zonoje). Taip pat ši serija palengvina baldų ir elektros prietaisų išdėstymą interjere, nes pačių elektros prietaisų paviršius sulygintas su sienų ar baldų plokštumomis netrukdo judančioms baldų dalims funkcionuoti erdvėje, nekaupia dulkių. Visų stichijų valdymo širdis – išmanus jutiklinis „Jung“ valdiklis „SmartControl 7“. Jį galima integruoti net nedidelėse plokštumose, tad pagrindinėje buto erdvėje įrengiamas prie įėjimo ir nukreipiamas taip, jog, lankytojams stovint prie jo, atvėrus buto funkcinių zonų atitvaras, galima stebėti visoje demonstracinio buto erdvėje juo valdomus procesus. Šis valdiklis, sujungtas su „Jung“ įeigos kontrolės centru, integruotu bendrosios ekspozicijos salės pusėje, leidžia pademonstruoti lankytojams interjerui ir eksterjerui skirtų „Jung“ gaminių sąveiką ir dideles „Jung“ gaminių pritaikymo galimybes.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų