Kuria revoliucinę technologiją – energiją kaupiančias cementines baterijas


Mokslininkai sukūrė naują pakraunamų baterijų, pagamintų iš cemento, koncepciją. Tai turėtų suteikti galimybę pastatų cementui kaupti energiją.

Ši idėja susideda iš cemento pagrindu pagaminto mišinio, į kurį pridėtas mažas kiekis anglies skaidulų, tam, kad būtų padidintas laidumas. Į cementą įmaišomas ir metalu padengtų anglies skaidulų tinklas su geležimi, kuri tampa anodu ir nikeliu, virstančiu katodu, aiškinama portale „Construction Enquirer“.

Švedijos Chalmerso technologijos universiteto mokslininkai teigė, kad jų kūrinio energijos tankis vis dar žemas, palyginti su komercinėmis baterijomis, tačiau šį trūkumą galima atsverti milžiniška cementinių baterijų apimtmi, kuri gali būti sukuriama, jas naudojant pastatuose.

Tyrėja Emma Zhang teigė, kad ši technologija galėtų būti revoliucinė dėl energijos kaupimo galimybių.

„Mūsų vizija yra tokia, kad ateityje ši technologija turėtų leisti ištisas pastatų dalis daugiaaukščiuose pastatuose nulieti iš naudingo cemento. Turint galvoje, kad bet koks cemento paviršius gali savyje turėti elektrodą, mes kalbame apie didelį kiekį naudingo cemento“, – aiškino mokslininkė.

Tyrėja pridūrė: „Ši technologija gali būti sujungta su saulės baterijomis, pavyzdžiui, kad tiektų elektros energijos šaltiniu stebėjimo sistemoms greitkeliuose ar ant tiltų, kur jutikliai, maitinami cemento baterijomis, gali nustatyti įtrūkimus ar koroziją.“

Tokių baterijų idėja dar tebėra ankstyvoje jos vystymo stadijoje. Išlieka neatsakytų techninių klausimų, susijusių su baterijų ilgaamžiškumu ir perdirbimu, iki jos pateks į rinką.

E. Zhang aiškino: „Cementinė infrastruktūra paprastai gaminama, kad išliktų 50-100 metų. Todėl baterijas reiktų gaminti taip, kad jos tarnautų tiek pat arba būtų lengvai pakeičiamos ar perdirbamos, kai jų tarnavimo laikas baigsis. Kol kas tai yra didelis iššūkis, vertinant iš techninės pusės.“

Tyrimo bendraautorius Lupinas Tangas kalbėjo: „Mes įsitikinę – ši koncepcija yra didelis indėlis, kad ateities statybinės medžiagos galėtų įgyti papildomų funkcijų, pvz., tapti energijos šaltiniu“.

Yen Strandqvist iš Chalmerso technologijos universiteto iliustracija


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų