Laisvalaikio erdvės trūkumą gyventojai Vilniuje išsprendė per bendruomenių idėjų projektą


Dar savaitę (iki spalio 9-osios) vilniečiai gali siūlyti idėjas, kurios jiems leistų jaustis geriau ir mėgautis savo gyvenamąja aplinka grįžus po darbo, savaitgaliais ar per atostogas. Artėjant pasiūlymų teikimo terminui, vilniečiams jau atvertos praėjusių metų iniciatyvos – futbolo ir treniruoklių aikštelės Balsiuose.

 

Pirmą kartą 2021-aisiais įgyvendintame bandomajame projekte „Dalyvauk! Vilnius” Verkių seniūnijos Balsių bendruomenė pasiūlė ir nubalsavo už aktyvaus laisvalaikio ir sporto erdves. Šioms gyventojų idėjoms įgyvendinti skirtas daugiau nei 30 tūkst. eurų aplinkos gerinimui numatyto seniūnijos biudžeto, dar beveik 14 tūkst. eurų prie įgyvendinamų projektų išplėtojimo prisidėjo pati bendruomenė.

„Vilnius – kasdien geresnė savo versija. Džiaugiuosi, kad gyventojams sukūrėme puikią priemonę mylimą miestą auginti ir tobulinti kartu. Balsių bendruomenė – puikus pavyzdys, kad gyventojai gali ne tik pasiūlyti idėją, bet ir įsitraukti į jos įgyvendinimą bei patobulinimą. Kviečiu visus vilniečius išnaudoti unikalią galimybę teikti idėjas aplinkos gerinimui ir jau kitais metais mėgautis išrinktomis įgyvendinti“, – pasinaudoti proga kviečia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

 

balsiai futbolo aikste

 

Po vieną ar kooperuodamiesi į bendraminčių grupes, gyventojai galės siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai galės teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms.

Pasak Balsių bendruomenės pirmininkės Neringos Kleniauskienės, kartais seniūnams gali susidaryti klaidinga nuomonė dėl gyvenamųjų zonų bendruomenių poreikių, o šis projektas leidžia patiems gyventojams imtis sprendimų dėl savo aplinkos pokyčių.

„Labai svarbu, kad gyventojai patys sprendžia, ko jie nori ir ko jiems reikia. Futbolo ir treniruoklių aikštelių idėją lėmė laisvalaikio erdvių poreikis, ypač vaikams. Kažkur reikia burtis, bendrauti, o futbolo aikštelė yra puiki erdvė ir pabendrauti ir energijai išlieti“, – sėkmę pelniusiomis idėjomis džiaugiasi bendruomenės pirmininkė.

N. Klenauskienė atskleidžia, kad darbas idėjos pateikimu nesibaigia. Tuomet reikia pritraukti pasiūlymą palaikančių bendraminčių. Iki balsavimo būtina bendruomenei komunikuoti apie visiems svarbią idėją, kviesti balsuoti – nebūtinai vien per socialinius tinklus, bet ir tiesiai bendraujant su kaimynais.

„Dalyvauk! Vilnius” šiemet vyksta antrą kartą ir jau visose sostinės seniūnijose. Visom idėjoms įgyvendinti bus paskirstyta per 300 tūkst. eurų – anksčiau šias lėšas planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus.

Idėjas aplinkai gerinti vilniečiai dar gali teikti iki spalio 9 d.

Už tinkamomis pripažintas idėjas gyventojai galės balsuoti nuo lapkričio 16 d. Už konkrečią idėją galės balsuoti ne jaunesni nei 16 metų asmenys iš konkrečios seniūnijos. Kiekvienas balsuojantis turės teisę balsuoti už vieną labiausiai patikusią ir jo vertinimu geriausią idėją. Kiekvienas balsas skaičiuojamas tik vieną kartą.

 

balsiai futbolo aikste

balsiai futbolo aikste

balsiai futbolo aikste


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų