marveles uostas
Projekto vizual.

Laivyba Lietuvos vidaus vandenyse išgyvena atgimimą: Kaune bus plečiamas Marvelės krovinių uostas


Modernizuojant vandens kelius, ruošiama Marvelės krovininės prieplaukos plėtra Kaune: rezervinėje dalyje formuojamas sklypas uostui, atliekami žemės darbai, numatomi krantinės sprendiniai ir plėtros etapai. Jau pristatyti projektiniai pasiūlymai.

Marvelės krovininė prieplauka yra greta tarptautinio valstybinės reikšmės vidaus vandens kelio. Jos plėtra yra vienas iš strateginių tikslų Lietuvos Respublikos bendrajame plane.

Uoste numatoma krauti krovinius, konteinerius, medieną, birias mineralines ir statybines medžiagas ir kt. Rengiamos vietos ir krovinių sandėliavimui (aikštelės, dengti ir atviri sandėliai, administracinis pastatas, mašinų ir kitų transporto priemonių stovėjimo aikštelės ir kita. Numatyta ir krovos bei laivų stovėjimo krantinės.

Kaip teigiama pranešime spaudai, atskiro finansavimo šiems darbams akcinė bendrovė Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) neturi, taigi ieško įvairių galimybių įgyvendinti plėtros planus. Uosto įrengimui būtini parengiamieji žemės sklypo tvarkymo darbai.

marveles uostas
Projekto vizual.

Gruntas pilamas į rezervinę uosto teritoriją, taip paaukštinant VVKD valdomos rezervinės teritorijos žemės paviršių iki potvynio vandens neužliejamo aukščio, pagerinant sklypo, skirto prieplaukos plėtrai, būklę.

„Į viską žiūrime kompleksiškai. Laivyba Lietuvos vidaus vandens keliais šiuo metu išgyvena atgimimą – per pastaruosius trejus metus įvyko daugiau teigiamų pokyčių nei per praėjusius 30 metų.

Esmingai tvarkomi vandens keliai, nuolatos modernizuojama infrastruktūra, ambicingi projektai, tarptautinis bendradarbiavimas – visai tai žada naudą bendruomenėms, verslams, visuomenei ir valstybei.

marveles uostas
Projekto vizual.

Atliekami rimti krovininės laivybos plėtros darbai prisidės prie tvaresnės logistikos šalyje, tausojančios gamtą ir kuriančios sveikesnę aplinką visiems šalies gyventojams.

Jau dabar vykdant didžiuosius projektus, žiūrime į ateitį ir aiškiai suprantame, kad paruošus vandens kelius kroviniams, turi būti ir pakankamai išvystyta vidaus vandens transportui reikalinga infrastruktūra. Krovinių uostas Kaune yra tiesiog būtinas“  – planus pristato VVKD generalinis direktorius V. Vinokurovas.

Nuo 2023 m. rugpjūčio 7 d. iki rugpjūčio 22 d. visuomenė gali susipažinti su detaliojo plano sprendiniais (Aleksoto seniūnijoje, Kauno miesto savivaldybėje ir detaliojo plano rengėjo UAB „Miesto planas“ patalpose). Po šio etapo bus atliekamos PAV procedūros bei rengiamas techninis projektas.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

  Kauno širdyje vėl atgyja laukinė gamta

85-ąjį jubiliejų švenčiantis Lietuvos zoologijos sodas Kaune pasitinka atsinaujinęs. Lapkritį lankytojams vartus atvers net 80 proc. rekonstruotos zoologijos sodo ekspozicijos. Bus…

Has photos

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų