polocko 52

Legendiniame Vilniaus medinuke duris atvėrė Medinės miesto architektūros muziejus


Vilniuje restauruotame Užupio medinuke trečiadienį atidarytas Medinės miesto architektūros muziejus.

 

„Dar prieš kelerius metus šis XIX amžiuje statytas medinukas Užupyje puvo ir buvo begriūvantis. Šiandien mūsų ir Užupio bendruomenės idėja virto realybe – prikeltas naujam gyvenimui medinukas virto medine puošnia gulbe, o jame įrengėme Medinės miesto architektūros muziejų“, – feisbuke paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Medinės miesto architektūros muziejus Polocko gatvėje esančiame mediniame name nuo trečiadienio kviečia aplankyti rekonstruotą muziejaus pastatą bei ekspoziciją, pristatančią medinės architektūros paveldą Vilniuje ir medinių pastatų statymo technologijas.

Kaip yra skelbusi Vilniaus vystymo kompanija, medinis namas adresu Polocko g. 52 ilgą laiką buvo apleistas ir nenaudojamas, jo priežiūra rūpinosi Užupio bendruomenė.

 

Medinės miesto architektūros muziejus

 

Šiemet medinis namas baigtas restauruoti ir iš esmės pritaikytas šiuolaikinio muziejaus veiklai – pakeisti supuvę sienų rąstai, sutvirtintos pastato konstrukcijos, uždengtas stogas, pastatytas priestatas-laiptinė.

Restauruojant pastatą išsaugoti autentiški architektūriniai elementai ir konstrukcijos – langai su langinėmis, durys, pertvaros, grindys antrame aukšte, medžio drožiniai, įvairūs pastato apdailos elementai, papjė mašė rozetė.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijai perduotą paveldo objektą restauravo bendrovė „Ekstra statyba“ su „Vilniaus plano“ projektuotojais, medžio meistrų Sauliaus Sakalo ir Romo Valančio komandomis, polichromijos tyrėja Neringa Šarkauskaite-Šimkuviene bei Vytauto Dzindziliausko polichromijos restauratorių komanda.

Pastato restauravimo projekto bendra vertė – apie 1,2 mln. eurų. Jis finansuotas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES fondų lėšomis.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų