Kyjivas. Ukraina. Unplash nuotr.

Lietuva skiria 5 milijonus eurų Ukrainos mokyklų ir darželių atstatymui


Vyriausybė trečiadienį pritarė Finansų ministerijos parengtam nutarimui, kuriuo Ukrainos švietimo sektoriui skiriama 5 mln. eurų. Lietuvos parama bus nukreipta sugriautų Ukrainos mokyklų ir darželių atstatymui ir pritaikymui, įrengiant slėptuves nuo bombordavimų ir kitą saugos įrangą.

Apie šią paramą Ukrainos švietimo sektoriui pranešta finansų ministrės Gintarės Skaistės vizito metu Kyjive kovo mėnesį.

„Tebevykstant rusijos karui prieš Ukrainą, turime padėti ukrainiečiams išlaikyti viltį dėl ateities. Tam itin svarbi galimybė net ir karo sąlygomis vykdyti jaunosios kartos švietimą, užtikrinant vaikų mokymąsi nepaisant nuolatinės antskrydžių rizikos. Šiuo atžvilgiu reikalingos investicijos į sugriautos šalies švietimo infrastruktūros atstatymą bei pritaikymą – įrengiant būtinas slėptuves ir kitas saugumo priemones. Lietuvos skiriami 5 milijonai eurų papildys mūsų švietimo sektoriuje vykdomus dvišalius atstatymo projektus bei prisidės prie platesnės tarptautinės bendruomenės paramos“, – sako finansų ministrė G. Skaistė.

Lietuvos parama bus pervesta į Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos atidarytą sąskaitą Ukrainos nacionaliniame banke. Į šią sąskaitą pritraukiamos lėšos naudojamos šalies švietimo bei mokslo įstaigų, kurios buvo sugadintos/sunaikintos dėl karo veiksmų, atstatymui, taip pat mokymo priemonių ir kompiuterinės įrangos įsigijimui, mokslinių tyrimų ir inovacijų infrastruktūros tinklo modernizavimui bei saugios ugdymo aplinkos užtikrinimui, įskaitant slėptuvių nuo bombardavimo įrengimą, ir kitiems poreikiams. Lėšos dvišaliu pagrindu bus skiriamos iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.

Pasaulio banko atliktu vertinimu, Ukrainai padaryta žala siekia 450 mlrd. eurų, o būtiniausioms atstatymo išlaidoms 2024 m. reikia 14 mlrd. JAV dolerių. Paramą atkūrimui ir atstatymui telkia ES, Vakarų partneriai, tarptautinės finansų institucijos.

Nuo karo pradžios Lietuvos skirta parama Ukrainai siekia 1,5 proc. nuo šalies BVP. Finansų ministerija aktyviai remia Ukrainą per Europos Sąjungos ir tarptautinių finansų institucijų instrumentus – iki šiol skyrė arba įsipareigojo skirti dotacijų forma ir garantijomis beveik 70 mln. eurų. Dvišaliu būdu nuo karo pradžios Ukrainai jau pervesta 20 mln. eurų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų