Lietuva to laukė dešimtmečius – Kaune atidarymui ruošiamas Dariaus ir Girėno stadionas


Lietuva pirmą kartą istorijoje turės modernų ir 4-os UEFA stadionų kategorijos reikalavimus atitinkantį stadioną. Šiuo metu specialistai įrenginėja modernių technologijų hibridinę veją, kuri mėnesiu prailgins jos eksploatacijos sezoną. Anot Kauno savivaldybės, laukia finalinis momentas – bėgimo takų danga ir daug kruopštaus valymo.

 

Pirmasis futbolo mačas rekonstruotame stadione turėtų įvykti rudenį. Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcijos kaina sieks apie 43 mln. eurų. Lyginant su anksčiau skelbta suma, stadionas pabrango apie 10 mln. eurų.

Stadiono rekonstrukciją pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau užpernai sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų. Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“.

Projekto autoriai – architektų studija „Archas“.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus. Užbaigus greta vykstančias uždaro maniežo statybas, ateityje Dariaus ir Girėno stadionas pretenduos ir į tarptautinius lengvosios atletikos čempionatus.

 

dariaus ir gireno stadionas kaunas

 

dariaus ir gireno stadionas kaunas

 

Lyginant su pradiniu šiek tiek pasikeitė projektas – vietoj medinės apdailos fasadui pasirinktas aliuminis. Projekto autorius architektas Tomas Kuleša sakė, jog pakeitimas atliktas siekiant ekonomiškumo.„Techniniame projekte buvo numatytas medinis fasadas. Pati plastika – ta banguojanti juosta – buvo tokia pati. Tačiau vertinant eksploatacinius kaštus buvo išsigryninta, kad yra nuolatinė priežiūra, kuri reikalinga, kad būtų įgyvendinti gaisrinės saugos reikalavimai“, – kalbėjo architektas.Stadione įrengtas apie 90 vietų parkavimo aikštelė. Ji numatyta aptarnaujančiam personalui.

 

dariaus ir gireno stadionas kaunas

dariaus ir gireno stadionas kaunas

dariaus ir gireno stadionas kaunas

dariaus-ir-gireno-stadionas-8


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų