Lietuvos architektų rūmų Taryba vienbalsiai pritarė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros katedros pristatytai Interjero architektūros magistrantūros studijų programos koncepcijai. Interjero architektūros studijos leistų ugdyti interjero architektus, įsigilinusius į visų tipų statinių vidaus erdvių funkcionalumo, saugos ir estetikos uždavinius.
Kaip sakė koncepciją Lietuvos architektų rūmų Tarybos posėdyje pristatę VILNIUS TECH Architektūros katedros vedėjas doc. dr. Arnoldas Gabrėnas ir prof. Sigitas Kuncevičius, ketinama rengti programa – Interjero architektūra – sieks ugdyti architektus, gebančius veikti savarankiškai bei komandoje su architektais, kitais specialistais, projektuojant visų tipų statinių vidaus erdves.
Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 740 įstaigų, suteikiančių Interjero bakalauro diplomą ir virš 180 – Interjero magistro. Programų pavadinimai įvairūs: „Interjero dizainas“, „Interjero architektūra“, „Interjero architektūra ir pastato reabilitacija“ ir kt. Lietuvoje bakalauro pakopoje interjero dizaino studijos yra siūlomos: Vilniaus dailės akademijos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos fakultetuose; Vilniaus dizaino kolegijoje bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje.
Interjero architektūros magistro studijos suteiktų galimybę pagilinti interjero projektavimo žinias platesniame architektūros kontekste. Kompleksinis vidaus erdvių suvokimas galėtų paskatinti dar kokybiškesnius sprendinius net ir ankstyvesnėse objekto projekto stadijose. Be to, žvelgiant į dabarties ir ateities statybos sektorių, tikėtina, kad renovacijos, rekonstrukcijos, konversijos projektų tik daugės, o šiems ypač reikšmingos architektūrinės žinios projektuojant vidaus erdves.
Pasak Lietuvos architektų rūmų pirmininko Algimanto Pliučo, tarp Tarybos narių vykusios diskusijos metu aiškiai sutarta, kad užsienio architektūros studijų patirtis, rinkos poreikiai rodo, jog išties būtina daugiau dėmesio skirti statinių vidaus erdvių ir interjero problematikai, gebėti ją sieti ne tik estetiškai, bet ir pilnavertiškai formuoti (rekonstruoti) pastatų vidaus erdves, išmanant architektūrines, konstrukcines, inžinerinio aprūpinimo pastato ypatybes ir formalius reikalavimus. Ir visa tai turi būti pritaikoma įvairiai statinių tipologijai bei paskirčiai. Todėl Taryba ir pritarė tokios studijų programos poreikiui.