Mechanizuotas sklypo tvarkymas – neliks papildomų rūpesčių


 

Geriausia kreiptis į ilgametę patirtį turinčią įmonę, kuri naudoja pajėgią techniką ir gali greitai bei kompleksiškai sutvarkyti net labai apleistus sklypus ir juos vėliau prižiūrėti. UAB „Agminta“ jau 9-us metus tokias paslaugas teikia tiek individualiems užsakovams, tiek nekilnojamojo turto projektų plėtotojams, tiek mažoms ir stambioms įmonėms, valdančioms žemės sklypus. Tarp pastarųjų –
AB „Litgrid“, AB „Energijos skirstymo operatorius“. Jos paslaugomis naudojasi ir ūkininkai, ruošiantys apleistus laukus žemės ūkio veiklai.

UAB „Agminta“ paslaugos labiausiai pageidaujamos tokiuose sklypuose, kuriuose yra priaugę biokurui naudoti netinkančių krūmų, brūzgynų ir nedidelių medžių, o žolė dėl ilgalaikės nepriežiūros yra kupstuota ir sunkiai įbrendama.

Pasak UAB „Agminta“ direktoriaus Andrejaus Petkevičiaus, patirtis parodė, kad mechanizuotas sklypo tvarkymas, lyginant su rankiniu būdu sutvarkytu sklypu, turi esminių pranašumų.

Pjaunant ir smulkinant krūmus ir iki 15 cm skersmens medžių kamienus bei sumedėjusią, spygliuotą, kupstuotą augaliją, naudojamos universalios miško tipo krūmapjovės. Jos medieną iš karto vietoje susmulkina į skiedras (mulčią) ir plonu sluoksniu paskleidžia sklype pjovimo vietoje. Tai racionalu ir taupu, nes skiedrų nereikia išvežti. Skiedros, veikiamos atmosferos reiškinių, pamažu pūva ir gerina dirvą, o jų sluoksnį praauga žolė. Tokią žolę lengva prižiūrėti, nes po atliktų naudojant techniką darbų nelieka pjovimo vietoje krūmų ar medžių kelmų, išsilygina kurmiarausių palikti ir trukdantys šienauti kupstuotos žolės nelygumai. Jei užsakovas pageidauja, stambesnių medžių kelmus galima sufrezuoti arba išrauti.

Dar vienas pranašumas taip tvarkant sklypus – kad kelmeliai yra sufrezuojami iki žemės paviršiaus ir lieka porėti, suplėšyti. Į juos patenka daug puvimą spartinančios drėgmės. Todėl buvę krūmai ir medžiai negali ataugti ir kur kas greičiau sunyksta. Jeigu kartais ir išauga kokia atauga, ji būna labai smulki ir negyvybinga, todėl ją lengva nušienauti paprastomis priemonėmis – mechanizuotomis ar rankinėmis žoliapjovėmis. O rankiniu būdu nupjautų krūmų ir medžių kelmai lieka gana aukšti ir iš nupjovimo vietos gali gausiai ataugti atžalos. Tuomet, neilgai trukus, vėl sklypai virsta tankiais krūmynais. Be to, po rankinio pjovimo sunku toliau prižiūrėti sklypą, jį šienauti, nes lieka kelmų, žolės ir kurmiarausių kupstų. UAB „Agminta“ specialistų teigimu, sutvarkytus sklypus reikia prižiūrėti – pjauti žolę, kad atžėlusios ataugėlės nespėtų sumedėti. Jei sklypai bus neprižiūrimi 5–6 metus, jie vėl apaugs krūmais ir medžiais.

Ypač malonu vasarą matyti tvarkingas, nušienautas, neapžėlusias krūmynais ar kupstuotomis žolėmis pamiškes ir pievas. Akis džiugina peizažai su tvarkingomis sodybomis ne tik išpuoselėtose kaimo turizmo teritorijose, bet ir privačiose valdose. Nors UAB „Agminta“ daugiausia darbų nuveikia 150 km spinduliu aplink Vilnių, tačiau didesnius nei 5 ha ploto sklypus tvarko ir visoje Lietuvoje.

Šios įmonės nepriekaištingu teritorijų tvarkymu liko patenkinti ir nekilnojamojo turto projektų plėtotojai. Jie pastaruoju metu kreipiasi, kai reikia sutvarkyti žemės sklypus prieš pardavimą ar po jo. Užsakovais tapo UAB „MG Valda“, UAB „BPT Real Estate“, UAB „Litectus“ ir kiti naujų statybinių projektų įgyvendintojai, sklypų valdytojai. Tai nieko keista, nes, įmonės vadovo teigimu, prioritetas – darbo kokybė, kurią užtikrina didelė patirtis, kvalifikacija, griežtas įsipareigojimų tesėjimas ir lankstumas. Dažniausiai su būsimu užsakovu UAB „Agminta“ specialistai vyksta apžiūrėti sklypų ir pasiūlo optimalius sklypų sutvarkymo variantus. Be to, našų įmonės darbą garantuoja pajėgi miško tvarkymo technika, leidžianti teikti daugiau paslaugų kompleksiškai. Tai – dideli, labai gero pravažumo vikšriniai krautuvai su krūmapjovėmis.UAB „Agminta“

J. Biliūno g. 15, Vilnius

Tel. +370 655 19 142

El. p. info@agminta.lt

www.krumupievupjovimas.lt


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų