Miestų architektūra, padedanti palaikyti gerą fizinę formą


Šiame straipsnyje pažvelgsime į kelias puikias miesto architektūras Lietuvoje, ir kaip jos padeda mums palaikyti gerą fizinę formą.

Kryžių kalnas – laiptų lipimas

Legendinis Lietuvos Kryžių kalnas yra ne tik piligrimystės, bet ir pasipriešinimo simbolis. Ant šios neaukštos kalvos pastatyta daugiau kaip 100 000 kryžių, daugelis jų apjuosti rožinio karoliukais, kurie švelniai skamba vėjyje. Ši tradicija prasidėjo per 1831 m. sukilimą ir pasiekė piką XX a. septintajame dešimtmetyje, pasipriešinant antireliginiam sovietų valdymui. Naktį vietiniai gyventojai čia šliauždavo, kad pastatytų kryžius ir taip įsiutintų savo engėjus. Tačiau tai ne tik įdomi istorijos dalis kurią galite pamatyti, bet ir gerai prasimankštinti kojas kopdami į viršų pamatyti kryžius.

Kokia laiptų lipimo nauda?

Lipimas laiptais yra vienas geriausių pratimų, kai kalbama apie gryną riebalų deginimą, apatinės kūno dalies stiprinimą, sėdmenų, šlaunų, blauzdų tonizavimą, bei puikių pilvo preso raumenų formavimą. Kartu su šiais privalumais jis nepaprastai naudingas jūsų plaučiams ir širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kauno senamiestis – pasivaikščiojimas

Kauno senamiestis palyginti nedidelis, bet jame gausu gražių pastatų, kavinių, restoranų, muziejų. Tai geriausia vieta Kaune praleisti laiką. Fizinės naudos taip pat rasite. Gerai prasivaikščiojus ir pamačius Kauno senamiestį, ne tik pramankštinsite kojas bet ir numesite svorio net nepastebėja. Prie Kauno Pilies yra net aikštelė vaikams, tad sporto žaidimai yra prieinama galimybė, jei nenorite pasivaikščioti.

Pasivaikščiojimo nauda organizmui

Vaikščiojimas gali būti naudingas įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Jis taip pat gali padėti išvengti tam tikrų ligų ir net prailginti gyvenimą. Štai keli pavyzdžiai:

  • Penkias dienas per savaitę vaikščiodami bent 30 minučių per dieną galite maždaug 15 proc. sumažinti koronarinės širdies ligos riziką. Rizika gali sumažėti dar labiau, jei padidinsite vaikščiojimo trukmę arba atstumą, kurį nueinate per dieną.
  • Vaikščiojimas gali padėti apsaugoti sąnarius, įskaitant kelius ir šlaunis. Taip yra todėl, kad jis padeda sutepti ir sustiprinti raumenis, kurie palaiko sąnarius.
  • Vaikščiojimas gali padėti jūsų psichinei sveikatai. Tyrimai rodo, kad jis gali padėti sumažinti nerimą, depresiją ir neigiamą nuotaiką. Jis taip pat gali padidinti savigarbą ir sumažinti socialinio uždarumo simptomus.

Kleboniškio miško parkas – pasivažinėjimas dviračiu

Nors parkas yra netoli miesto, jis turi laukinės gamtos parko bruožų. Per parko vakarus teka antra pagal dydį Lietuvos upė Neris. Šis parkas yra puiki vieta pravažiuoti su dviračiu. Didelė dalis šio parko jau yra asfaltuota, o vaizdai tiesiog pasakiški, tiems kam patinka gamta.

Pasivažinėjimo su dviračiu nauda sveikatai

Važinėjimas dviračiu – tai mažo poveikio aerobinė mankšta, teikianti daug naudos. Be to, dviratis yra įvairaus intensyvumo, todėl tinka visų lygių žmonėms. Dviračiu galima važiuoti kaip transporto priemone, užsiimti įprastine veikla arba intensyviai ir varžytis. Žemiau pateikiame keturias naudas jūsų organizmui.

  • Važiavimas dviračiu pagerina bendrą apatinės kūno dalies funkciją ir stiprina kojų raumenis, pernelyg neapkraunant sąnarių. Važiavimas dviračiu padeda sėdmenims, strėnoms ir blauzdoms.
  • Važiavimas gali padėti pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje, o tai gali pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą ir sumažinti insulto bei infarkto tikimybę.
  • Važiavimas dviračiu gali palengvinti streso, depresijos ar nerimo jausmą. Važiuojant dviračiu susitelkimas į kelią ar važiavimo ritmą gali padėti susikaupti į esamą akimirką.
  • Stabilizuodami savo kūną ir išlaikydami dviratį vertikalioje padėtyje, pagerinsite bendrą pusiausvyrą, koordinaciją ir net eiseną.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų