MODERNUS IŠMANUSIS BUTAS PATS RŪPINASI ŠEIMININKU


„Pjūvio“ projektas tęsia užbaigto statyti ir moderniai įrengto bei išmaniai valdomo privataus buto sostinės Antakalnyje pristatymą.

Laikai ir gyvenimo būdas keičiasi. Optimalų komfortą namuose užtikrinančios inžinerinės sistemos ir komfortiškas būstas jau nėra prabanga – tai būtinybė. Taip pat nebereikia bijoti, kad gausiai inžinerinei įrangai reikės daug dėmesio ir laiko jai reguliuoti ar perjunginėti. Išmaniai įrengtos ir protingai valdomos sistemos labiau rūpinasi šeimininku, nei pats šeimininkas rūpinasi įranga ir būstu, jos neatima brangaus laiko ir gali tvarkytis pačios. Negana to, gausi įranga, paslėpta sienų, lubų ar grindų konstrukcijose, negadina estetinio vaizdo, nekliūva nei už akių, nei už kojų, neužima ploto, be to, nuo jos nereikia valyti dulkių.

Modernų privataus 130 kv. m buto sostinės Antakalnio mikrorajone interjerą projektavę architektūros studijos „Plazma“ architektai Rytis Mikulionis ir Dalia Treinytė apdailos sprendimais kūrė kuo vientisesnį, švaresnį interjerą. Šio interjero stilių jie apibūdina kaip pašiltintą minimalizmą. „Švarus interjeras yra tarsi kevalas. Vėliau baldais, dekoro elementais galima kurti spalviškai drąsesnius derinius“, – sako architektai. Jie akcentuoja, kad švari erdvė – tai neutralus, ramus, šiltas fonas, kuriame gali nesunkiai atsirasti ir derėti bet kas.

Siekiant bendro vaizdo, buto sienų danga kombinuota: dalis jų yra tinkuotos ir dažytos, kitos – uždengtos faneruota plokšte, po kuria įrengta integruota virtuvė ir spintos. Kambariuose sienos tarsi nepastebimai pereina į baldinę plokštę – po ja įrengtos integruotos spintos. Vonios kambariuose plytelės taip pat pereina į baldinę plokštę, po kuria įrengtos vonios spintelės. Į sienų apdailą integruotos durys, baldai ir grindjuostės, itin didelių matmenų, nematomų siūlių marmuro imitacijos plytelės vonioje, taip pat sienose ir lubose sumontuota išmanioji šildymo ir vėsinimo sistema bei santechnikos įranga padeda sukurti lygius, glotnius paviršius ir plokštumas. Pasak architektų, įvairūs nematomų sistemų sprendimai naudojami vienam tikslui – kad žvilgsnis lengvai slystų erdve ir neužkliūtų už jokių vizualių trikdžių, o erdvė būtų tiesiog švaresnė.

Visos vidinės durys ir spintos projektuotos aukštos, iki lubų, taip vizualiai dar labiau paaukštinant patalpas, kurių lubų aukštis yra daugiau nei 290 cm. Penktajame aukšte esančio buto langai vitrininiai, nuleisti iki grindų – žvelgiant pro langą, rėmas neskaido erdvės.

Šiame bute nėra radiatorių – įrengtos šildomosios lubos. Jų apdaila nesiskiria nuo paprastų gipskartonio lubų – moderni šildymo ir vėsinimo sistema yra visiškai nematoma. „Siekėme išsaugoti patalpų aukštį, jos nuleistos tik tiek, kad būtų galima sumontuoti šildomųjų lubų sistemą. Lubos suplanuotos zonomis: toje vietoje, kur reikėjo sumontuoti ortakius, lubos nuleistos tiek, kiek reikia jų konstrukcijai, bet tvarkingai atskirtos spalva“, – atskleidžia architektai.

Aktyvios lubos, kuriose sumontuoti šildymo vamzdeliai, žiemą patalpas šildo, o vasarą vėsina. Vėsą butui gamina šilumos siurblys „Samsung“. Specialiais vamzdeliais vėsa atkeliauja į lubas kiekvienoje patalpoje ir kiekvieną jų vėsina pagal poreikį. Patalpų temperatūros reguliavimas automatizuotas, bet ją galima reguliuoti ir mobiliuoju telefonu, įdiegus patalpų valdymo sistemą. Pats vėsinimo procesas yra negirdimas ir nejuntamas, priešingai, nei vėsinant kondicionieriumi. Lubinio vėsinimo sistema suteikia didžiausią įmanomą mikroklimato komfortą.

Butui vėdinti panaudotas drėgmę grąžinantis rotacinis rekuperatorius, kuris tiekia orą antistatiniais ir higieniškais ortakiais. Tokia vėdinimo sistema bus ilgai eksploatuojama, neužsiterš ir palaikys puikią oro kokybę visus metus.



Architektė D. Treinytė sako, kad išmaniąsias inžinerines sistemas įrengiant lubose ir sienose, interjeras nenukenčia. Dažniausiai tokie išmanūs sprendimai ir įranga planuojami iš anksto ir projektai įgyvendinami nuo statybos pradžios. Net ir rekonstruojant seną būstą arba įsirengiant butą jau pastatytame name, sienose ir lubose galima tinkamai estetiškai paslėpti gausią įrangą ir išmaniąsias inžinerines sistemas. Pasak architektės, daug visko galima paslėpti naujose pertvarose, jeigu keičiamas būsto planavimas, o dažniausiai įranga slepiama lubose. Nereikėtų bijoti, kad dėl to teks paaukoti daug patalpų aukščio. Technologijos nuolat tobulinamos, todėl, pavyzdžiui, įrengiant gipskartonio plokštėse šildymo ir vėsinimo sistemą, nereikia išvedžioti storų vamzdynų ar pan. Šiuo atveju bute Antakalnyje lubas dėl sumontuotos šildymo sistemos teko nuleisti tik apie 7 cm, nes šildymo vamzdeliai yra išvedžioti pačioje lubų plokštėje, tad papildomo lubų storio jiems įrengti nereikia. Sistemoms valdyti nereikia po kojomis kloti kabelių – visi reikalingi laidai paslepiami arba pertvarose, arba lubose. Be to, galima rinktis belaidžius prietaisus.

PATOGŪS IR IŠMANŪS SPRENDIMAI

Projektuojant šio buto minimalistinį, švarų interjerą, laikytasi principo kuo mažiau jį apkrauti detalėmis, vengta naudoti daugybės šviestuvų, daviklių ir jungiklių. „Nors jų neatsisakyta visiškai, bet siekta sumažinti. Tai įgyvendinti padėjo išmaniosios sistemos, leidžiančios keletą skirtingų funkcijų apjungti į visumą ir taip užtikrinti jų tarpusavio sinergiją, kas reiškia ne tik patogumą ir komfortą naudotojui, bet ir resursų taupymą“, – pasakoja inovatyvius apšvietimo sprendimus diegiančios įmonės „Think Light“ vadovas Andrius Kleiza. Ši įmonė moderniame bute įgyvendino apšvietimo ir išmaniųjų inžinerinių sistemų valdymo projektą.

Pasirinkus vokiečių gamintojo JUNG pastatų automatiką, čia suprojektuotas išmanusis apšvietimas, kurio aukšto patikimumo ir sertifikuotos kokybės sprendimai leidžia vartotojui paprastai ir lengvai kurti įvairias apšvietimo scenas, o jos įjungiamos vienu mygtuko paspaudimu, išryškinant vienokį ar kitokį apšvietimo pobūdį: jaukią, komforto nakties, vakaro sceną ir t. t.

Bendrajam apšvietimui panaudoti į lubas įleidžiami (angl. downlight) šviestuvai, kurie ne tik apšviečia patalpą, bet juose taip pat yra integruoti ir judesio bei gaisro jutikliai, oro padavimo ir ištraukimo difuzorius. Įleidžiamo tipo šviesos diodų (LED) šviestuvai tinka montuoti į gipskartonio arba panašaus tipo lubas. Išpjovus montavimo angą, šviestuvai susilieja su lubų plokštuma.

Daug nematomo darbo bute atlieka patalpų valdymo sistema: čia įvairiausioms išmaniosioms sistemoms sukurtas bendras valdymas, sujungus į vieną sistemą – JUNG KNX protingo namo valdymo sistemos pagrindu. Užprogramuota sistema automatiškai parenka, kada įjungti šildymą ir kiek šildyti ar vėsinti kambarius, taip pat palaiko komfortišką oro kokybę ir mikroklimatą, paduodama reikiamą kiekį gryno oro iš lauko, o prireikus oras drėkinamas. Kiekvienoje buto patalpoje sumontuotas tik vienas išmanusis jungiklis, kuriuo galima valdyti viską: reguliuoti kambarių klimatą, parinkti apšvietimo scenarijų, įjungti audiosistemą, uždengti užuolaidas ar žaliuzes, kurios užprogramuotos dieną atidengti langus ir leisti grožėtis išorės vaizdu, o sutemus jos automatiškai užsitraukia, kad butas nebūtų matomas iš išorės.

Svarbūs gausiai panaudotų išmaniųjų sistemų pranašumai – ne tik patogumas, bet ir estetika. Vienu prietaisu išsprendus kelias funkcines užduotis, liko švaresnės ir lubos, ir sienos.

BUITIES PALENGVINIMAS – ESTETIŠKAI IR BE CHAOSO

Objekte Antakalnyje įdiegta JUNG KNX išmaniojo namo sistema, sujungusi į vieną visumą keletą skirtingų funkcijų ir užtikrinusi jų tarpusavio sinergiją, taip pat atlieka ir svarbų estetinį vaidmenį – ji leido sumažinti įprastai interjere ant sienų matomų daugybės skirtingos išvaizdos ir tik už pavienes funkcijas atsakingų valdiklių bei kitų detalių, kurios nei gražiai atrodo, nei yra patogios, nes įneša chaoso. Gerokai sumažėjo sieninių termostatų, jungiklių skaičius, oro kokybės jutikliai integruoti į bendrą rėmelių sistemą.

Gyvenimas išmaniuosiuose namuose su automatizuotu sistemų valdymu – tai maksimalus komfortas, buities palengvinimas ir jaukumas. KNX išmanioji namo sistema savaime yra orientuota į resursų taupymą ir optimizavimą, taip išvengiant energijos švaistymo. Be to, ji programuojama visiškai individualiai ir maksimaliai atliepia būsto šeimininkų poreikius, gyvenimo ritmą ir kt. Tinkamoje vietoje sumontuotas funkcionalus ir nepriekaištingos išvaizdos išmanusis jungiklis užtikrina patogesnį bei greitesnį valdymą. Šiais laikais jungiklius galima įmontuoti į visokiausius paviršius. Kai nėra galimybės nutiesti laido, gelbsti belaidžiai jungikliai.

Intuityviai valdoma išmaniojo namo sistema su moderniai atrodančiais valdikliais lengvai priderinama prie bendro interjero vaizdo ir būsto šeimininkų poreikių dėl ypatingai plataus dizaino, medžiagų, spalvų asortimento. „Tinkamai parinktos jungiklių ar valdiklių vietos bei dizainas – labai svarbu, – įsitikinęs „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis. – Dauguma funkcijų išmaniuosiuose namuose atliekama automatiškai, tad valdikliai gali būti ir maži, ir dailūs, o jų dizainą ir spalvą galima pasirinkti labai individualiai ir džiaugtis interjero unikalumu“.

Bendrovė „JUNG Vilnius“ moderniam butui Antakalnyje pasiūlė vienodo dizaino išmaniuosius valdiklius ir jutiklinius valdymo ekranus, pagamintus iš nerūdijančiojo plieno (serija „Edelstahl“) bei anoduoto aliuminio (serija „Dark“). Interjero specialistų parinktos valdiklių ir jungiklių medžiagos idealiai tinka prie kitų interjero sprendimų ir kartu tai aukščiausios kokybės bei ilgalaikiai gaminiai. Išmanieji valdikliai yra patogūs, ergonomiški, intuityvūs, taip pat gražiai įsilieja į bendrą interjero vaizdą dėl savo estetiškos išvaizdos, tvaraus dizaino.

Architektė D. Treinytė teigia, kad tamsių detalių buto interjere yra ir daugiau: langų rėmai, koridoriaus lubos, dalis dekoratyvinių lubinių šviestuvų, virtuvės baro apdaila. O tamsūs jungikliai ir kištukiniai lizdai toje pačioje patalpoje suplanuoti ir ant baltų sienų, ir ant šviesios, ir ant tamsios spalvos baldinės apdailos. Derinant bendrą stilių, prie šios apdailos pasirinktas juodas aliuminis, minimalistinis jungiklių modelis siauru rėmeliu.

Žmonės jau spėjo įvertinti technologijų kuriamą komfortą, visavertį patogumą, kai pastatų automatikai patikėti rutininiai procesai, tokie kaip klimato kontrolė ar apšvietimo valdymas. Automatizuotos namų valdymo sistemos diegiamos individualiuose namuose, butuose, loftuose ir kitos paskirties patalpose. Tarptautinius KNX standartus atitinkančios JUNG sistemos yra tvarios, apskaičiuotos dešimtmečiams.

„Be to, statant būstą galima įdiegti tik pagrindinę įrangą, kurią vėliau galima papildyti ir praplėsti jos funkcionalumą, besikeičiant būsto šeimininkų poreikiams, finansinėms galimybėms ar naujovėms rinkoje.

R. Skurdenio teigimu, šiandien technologinės naujovės yra kaip niekada lengvai prieinamos kiekvienam, o jų galimybes, pritaikomumą kasdienybėje galima nesunkiai įvertinti dar prieš priimant sprendimą įsidiegti savo namuose – „JUNG Vilnius“ biuro patalpose yra įrengtas vienintelis Lietuvoje protingo namo sistemų salonas, kuriame galima gyvai apžiūrėti realų butą, aprūpintą komfortiškam gyvenimui reikalingais išmaniais sprendimais.

LENGVAI IR TYLIAI PASLEPIA NUO PAŠALINIŲ AKIŲ

Minimalistinio stiliaus buto interjere dera lakoniškos, modernios, lengvos, skulptūriškomis klostėmis krintančios didelių matmenų užuolaidos, kurios visiškai uždengia vitrininius langus. Jas įrengė UAB „Renversa“ valdomas užuolaidų salonas „Celestina“. Naktinės užuolaidos svetainei pasiūtos šiltos, pilkos spalvos, smulkios ruoželinės struktūros, dieninės parinktos lengvo dūmo spalvos, drobinės struktūros, skaidrios, itin plonos. Visame objekte langų užuolaidoms naudojamas vienodas audinys, tik vaikų kambaryje audinio spalva kita – ji derinta prie šio kambario interjero.

Šeimininkų miegamajame užuolaidos atlieka ir papildomą funkciją – jos turi paslėpti patalpą ne tik nuo pašalinių žvilgsnių, bet ir nuo tiesioginių saulės spindulių. Nors jos pagamintos iš to paties audinio kaip ir bendrojoje erdvėje, miegamojo užuolaidoms naudojamas saulei nepralaidus pamušalas, kuris apsaugo patalpą nuo perkaitimo. Dėl to šioje patalpoje užuolaidos atrodo sunkesnės, tankesnės ir solidesnės.

Užuolaidas valdant išmaniąja sistema ir langus uždengiant automatiškai, labai svarbu parinkti tinkamus ir kokybiškus jų mechanizmus. Svetainėje sumontuoti elektriniai karnizai, prijungti prie išmaniosios namo valdymo sistemos, taip pat turintys funkciją „Touch Control“. Bute naudojami baltos spalvos, milteliniu būdu dažyti, vientisi karnizai be jokių sujungimų garantuoja maksimaliai gerą slydimą, užuolaidų čiuožimą ir minimalų garsą naudojimo metu.

Užuolaidų salonas „Celestina“ sukaupė ilgametę patirtį savo srityje ir gali pasiūlyti ilgalaikių sprendimų bei ypatingą stilių ir dizainą kartu su interjero naujienomis. Įmonė dirba su tiesioginiais audinių gamintojais iš Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Turkijos ir kt. Kokybiškai pasiuvamos užuolaidos iš modernių ir klasikinių raštų audinių, nedegių ir šviesos nepraleidžiančių bei specializuotų akustinių audinių tinka įvairioms privačioms ir viešosioms patalpoms.

MINKŠTA LYG PŪKUOSE

Tarp pagrindinių užsakovo reikalavimų minkštiesiems baldams buvo neabejotina kokybė, o tai – neatsiejamas geriausių Europos baldų gamintojų bruožas. Italijos gamintojams atstovaujanti UAB „Subtilitas“ šiam projektui pasiūlė išskirtinių, unikalaus dizaino baldų. Bendrovės direktorius Gytis Vaitkevičius akcentuoja, kad baldai parinkti taip, jog gaminių stilius atitiktų interjero koncepciją.

Pasiūlyti minkštieji sėdimi baldai „Saba Italia“ išsiskiria savo funkciniais sprendiniais. Šio gamintojo sofa „Pixel“ – neabejotinai namų centrui tinkamas unikalaus stiliaus modulinis baldas, kruopščiai ir ergonomiškai suprojektuotas pagal formos lankstumo idėją ir užtikrinantis maksimalų komfortą. Stilinga sofa „Pixel“ – itin kūrybiškas dizainerio Sergio Bicego suprojektuotas sėdimų vietų baldas, išsiskiriantis daugybe elementų, kuriuos galima laisvai derinti dėl išskirtinės „Saba Italia“ sukurtos jungties. Jį gali lengvai transformuoti vienas žmogus: iš turimų modulių galima sudėlioti įvairias baldo konfigūracijas, juos atskiriant ir jungiant, pašalinant ar uždedant atlošus, keičiant porankių pozicijas.

Sofa „Pixel“ puikiai dera su kilimu, kuris išskirtinai buvo pagamintas kilimų galerijos „Art Rugs Gallery“. Šiems namams pritaikytas 100 proc. rankų darbo rištinis, jaukumo suteikiantis kilimas.

Taip pat objekte panaudotas gamintojo „Sovet Italia“ svetainės staliukas ir valgomojo stalas. Šis baldų gamintojas, puoselėjantis itališką stiklo meno tradiciją, yra neabejingas šiuolaikinėms dizaino tendencijoms. Tai suteikia jo baldams originalumo ir elegancijos. Baldai išsiskiria aukšta kokybe, gaminami iš nepriekaištingų medžiagų.

Italų baldo gamintojo „Amura Lab“ pagrindinio miegamojo lova – įspūdingiausias šeimininkų kambario baldas. Plati, komfortiška lova aptraukta tokios pat sodrios spalvos oda kaip ir jos aukštas galvūgalis. Kiekvienas šio Italijos baldų gamintojo kūrinys atspindi vietos kultūrą, tai meno ir inovacijų derinys, įgyvendintas geriausių meistrų rankomis.

Gamintojo „Ivano Redaelli“ komoda „Arabesque“ ir spintelės, priderintos prie miegamojo stiliaus, dažytos balta spalva, o metalinės dalys yra bronzos spalvos.

Nedidelis, bet vienas stilingiausių ir ryškiausių akcentų pagrindiniame miegamajame – gamintojo „Arflex“ modernia klasika tapęs fotelis „Jules“. Tai išskirtinis, ypač skoningo dizaino švedų architektūros studijos „Claesson Koivisto Rune“ projektuotas baldas. Šiame objekte fotelio „Jules“ minkštai sėdimajai daliai ir atlošui pasirinktas mėlynos spalvos gobelenas ir metalinės kojelės su medžio apdaila. Italijos baldų gamintoja „Arflex“ nuo pat įkūrimo gamina modernius baldus, išsiskiriančius savo dizainu ir kokybe. Baldai tinka ir privačiame interjere, ir viešojoje erdvėje.

„Saba Italia“ valgomojo ir baro kėdžių kolekcija „Ola“ – žavi šio gamintojo 2020 m. naujiena. Tai elegantiškos ir jaukumą kuriančios namų detalės. Paminkštintos ir ergonomiškos kėdės yra pritaikytos skirtingam naudojimui valgomojo erdvėje, jas galima naudoti dviejų skirtingų aukščių. Šioms kėdėms projekte buvo parinkti nestandartiniai audiniai.

Buto svetainėje pasirinkti akcentinio apšvietimo elementai – dekoratyviniai „Oluce“ ir „Estiluz“ šviestuvai.

GLOTNI ŠVIESIŲ PLOKŠTUMŲ ERDVĖ

Pagal įgyvendintą architektų sumanymą, slysdamas paviršiais buto interjere žvilgsnis neužkliūva už jokių vizualinių trikdžių, o detalių spalvos susilieja. Siekiant tokio vientiso vaizdo ir glotnių plokštumų, dalies sienų dangai ir korpusiniams baldams gaminti pasirinkta speciali faneruotė – italų gamintojo „Alpi“ lakštiniu lukštu faneruota plokštė, kuri nedažoma, tik lakuojama. Šio medžio lukšto gamybai naudojamos trijų rūšių mediena: tuopos, kietojo šarvamedžio ir liepos. Lakštinis lukštas rekomenduojamas norint faneruoto paviršiaus be medžiui būdingų defektų, su pastovia tekstūra bei spalva.

Specializuota, sudėtingus nestandartinių baldų sprendimus įgyvendinanti UAB „Virūna“ objektui pagamino faneruotą plokštę ir visus korpusinius baldus: koridoriaus ir bendrųjų erdvių spintas su baldiniais skydais, virtuvės ir vonios kambarių baldus, drabužinės ir vaikų kambario stalus bei spintas.

Kaip pasakoja šios įmonės baldų dizainerė Jūratė Miliauskaitė-Laurinaitienė, pagrindinė užduotis kuriant baldus – suteikti jiems estetinį, švarų grožį. Tačiau, įgyvendinant interjero architektų sukurtą modernų baldų dizaino projektą, labai svarbu gerai apgalvoti ir parinkti ne tik vizualinius, bet ir tinkamus konstrukcinius sprendimus.

Bendrojoje buto erdvėje sumontuoti ir svetainės zonos korpusiniai baldai, ir virtuvės zonos spintos yra vizualiai giminingi, pagaminti iš tos pačios medžiagos, o durelių fasadai faneruoti vienodu natūralios medienos lukštu. Tokios pat spalvos faneruotė panaudota ir koridoriaus, ir vonios kambarių baldams gaminti. Vaikų kambariuose baldai pagaminti iš reljefinio paviršiaus laminuotos medžio drožlių plokštės.

Visi korpusiniai baldai bute suprojektuoti iki lubų, todėl jų durelės labai aukštos. Įgyvendindami dizaino idėjas, baldų gamintojai panaudojo unikalius įmonės konstrukcinius sprendimus bei galimybes ir pagamino architektų parinktos spalvos faneruotę reikiamo aukščio konstrukcijoms. Pagal durelių svorį joms pritaikyti tinkami lankstai.

Moderniems baldų sprendimams įgyvendinti labai svarbu medžiagų savybės ir kokybė. Minimalistinio stiliaus interjere korpusiniams baldas parinktos tokios medžiagos, kurios leido kokybiškai korpusinių baldų kraštines sujungti kampu. Išskirtinių detalių naudojama saikingai. Ypatingas akcentas yra virtuvės ir vonios kambarių balduose išfrezuotos rankenėlės. Šiam sprendimui įgyvendinti naudojama juoda vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF). Tai ne tik tvirta ir atspari drėgmei plokštė. Lakuojant ruošinį, išryškėja juoda spalva ir nereikia sudėtingai dažyti išfrezuotų rankenų, norint suteikti juodą atspalvį.

Įdomus estetinis sprendimas – į TV baldų spintos karkasą integruota ilga 1 cm storio lentyna be jokių matomų laikančiųjų detalių. Tvirtinimo detalių nematyti ir drabužinėje sumontuotose spintose, kurių lentynos be matomų laikiklių tarsi kabo ore.

Baldų gamintojai naudojo naujausio dizaino furnitūrą, kuri atitinka vartotojo poreikius: užtikrinamas patogus spintų atidarymas ir uždarymas, įrengtos funkcionalios ir kokybiškos stalčių sistemos, o virtuvės spintose šeimininkams patogu sudėti įrankius ir lėkštes.

DURYS SUSILIEJA SU SIENA

Iš laiptinės įžengus į pagrindinę, erdviausią modernaus buto patalpą, už nugaros užsivėrusios durys lieka nematomos – jos susilieja su baldais. Šios antrosios įėjimo durys yra visiškai integruotos į buto korpusinius baldus – jų fasadų danga ir spalva yra tokia pat kaip baldų paviršiai. Be apvadų ir įgilinimo, vienoje plokštumoje su korpusiniais baldais sumontuotos durys yra vientisa sienos dalis. Šių ir dar dvejų į bendrąją erdvę atsiveriančių durų paviršius yra faneruotas natūraliu medienos lukštu, kaip ir šioje patalpoje suprojektuotų korpusinių baldų fasadai.

„Nematomos durys šiuo metu Lietuvoje jau nėra naujiena. Jos sparčiai populiarėja ten, kur durys neturėtų matytis“, – pasakoja durimis pasirūpinusios įmonės „E-durys“ vadovas Virmantas Baronaitis.

Visos durys šiame bute yra nestandartinių matmenų – jos suprojektuotos aukštos iki lubų ir dera su korpusinių baldų aukščiu bei atitinka buto interjero idėją.

Buto kambarių zonoje, miegamųjų link vedančiame koridoriuje taip pat sumontuotos ketverios nematomos durys. Paslėptų durų varčios spalva šioje zonoje priderinta prie dažytų sienų spalvos, todėl šios durys susilieja su sienomis. Miegamųjų kambarių durys sienų spalva dažytos gamykliniu būdu. Toks dažymo būdas užtikrina lengvesnę jų priežiūrą. Pagal pasirinktą interjero stilių, visos į koridorių atsiveriančios kambarių durys, suprojektuotos iki lubų, sustiprina aukštų lubų įspūdį. Integruotos durys be apdavų ir įgilinimo vienoje plokštumoje visiškai susilieja su tos pačios spalvos siena, kurioje įžiūrimos tik tiesios linijos, kylančios iki lubų ir menkai į akis krintančios rankenos. Durims parinktos išskirtinės minimalistinio stiliaus rankenos, neturinčios žiedo – yra tik rankena.

Pasak V. Baronaičio, šiuo metu įsitvirtinantis minimalistinis interjero stilius skatina nematomų durų sprendimus. Jos dažnai projektuojamos susiliejančios su sienų apdaila – derinamos prie įvairių plokščių, baldų, dažytos dangos ar kitokios sienų apdailos. Nematomos durys suteikia daug galimybių interjero sprendimams ir leidžia sukurti vientisą plokštumą, glotnų sienos vaizdą, kai akys nekliūva už jokių nelygumų.

Siekiant vientiso lygių paviršių vaizdo, bute taip pat panaudotos išskirtinės integruotos grindjuostės. Montuojant įleidžiamas į sieną grindjuostes, ištinkuotoje sienoje padaromas įgilinimas, į ertmę tinke sumontuojama grindjuostės bazė, prie kurios pritvirtinama grindjuostė susilieja su siena. Tokie sprendimai palengvina priežiūrą, nes ant vientisos plokštumos nesikaupia dulkės.

Bute įrengtos dvi vonios patalpos. Netikėtas architektų sprendimas, kad per vieną jų patenkama į pagrindinį miegamąjį, kuris neturi kito įėjimo. Iš koridoriaus galima patekti į antrąjį – bendrai naudojamą ir vaikams skirtą vonios kambarį. Architektai vonių kambariuose pasirinko nerūdijančiojo plieno jungiklius ir kištukinius lizdus, derindami juos prie santechnikos prietaisų. Kitas išskirtinis sprendimas – visa santechnika įrengta potinkinė, pakabinami WC puodai sumontuoti ant potinkinių WC montavimo rėmų.

FUNKCIONALI IR ĮVAIRIASPALVĖ ĮRANGA

Vienas pagrindinių užsakovo ir architektų pageidavimų vonios kambario sprendimams buvo aptakios formos, technologiškai funkcionalūs bei inovatyvūs maišytuvai, taip pat paprasta ir greita paviršių priežiūra. Be to, maišytuvai ir vonios kambario aksesuarai turėjo būti šiuolaikiški ir ilgai nesenstančio dizaino. Tokie užsakovo poreikiai bei vonios kambario dizaino sprendimai ir buvo prioritetas parenkant „Grohe“ gaminius šiam objektui.

Pagrindiniame modernaus buto vonios kambaryje karaliauja nerūdijančiojo plieno spalvos maišytuvai „Atrio“, o bendrame – „Essence“. Praustuvų maišytuvams pasirinktas vienos rankenėlės „Joystick“ tipo valdymo sprendimas, kai tinkama temperatūra bei vandens srautas nustatomi itin lengvai ir greitai.

Spalvos – gana nauja tendencija vonios kambaryje. „Grohe“ savo kolekcijose turi įvairių metalo atspalvių dušo galvučių ir maišytuvų. Įmonės pardavimų Lietuvoje vadovė Aistė Stankevičienė sako, kad skirtinguose pristatomo buto vonios kambariuose skiriasi maišytuvų dizainas ir spalva: „Toks pasirinkimas džiugina, nes suteikia kiekvienam vonios kambariui kitą spalvą, formą ir nuotaiką. Abiem atvejais pasirinkimui būdingos šiuolaikiškos, elegantiškos, lengvos formos ir minimalizmas. Pasirinktos spalvos – chromo ir nerūdijančiojo plieno, kuri išgaunama PVD technologija, užtikrina ilgalaikį, patvarų, labai funkcionalų paviršių daugybę metų.“ Vonios kambariuose pasirinkti aksesuarai taip pat skirtingi, bet kartu pratęsiantys maišytuvo formas, medžiagas, spalvas. Jie suteikia vonios kambariui išbaigtumo, vientisumo bei funkcionalumo.

Objekte „Grohe“ pasiūlė potinkines dušo maišytuvų, bidė maišytuvų ir praustuvo maišytuvų dalis. Maišytuvas sumontuojamas sienoje, o jo apdailos detalės yra minimalistinės ir nedaug atsikišusios nuo sienos, todėl jiems valyti ir prižiūrėti nereikia daug laiko bei pastangų.

Dušuose sumontuota potinkinė valdymo sistema „Grohe SmartControl“, leidžianti vieno mygtuko paspaudimu įjungti ir išjungti kiekvieną dušo funkciją atskirai arba visas sroves vienu metu. Pasukant mygtuką galima reguliuoti srovės stiprumą bei intensyvumą. Labai patogi dušo galva teikia ne tik atpalaiduojančią lietaus tipo, bet ir stiprią vandens srovę skubantiems, nes po ja greitai nusiplaus muilas, šampūnas ar plaukų kaukė. Taip suderinami visų šeimos narių prausimosi po dušu poreikiai bei norai.

Labai tvarus ir funkcionalus pasirinkimas yra maišytuvas virtuvėje. Tai sistema „Grohe Red“, kuri ne tik sumaišo vandentiekio vandenį, bet ir turi papildomą verdančio vandens funkciją. Virtuvės maišytuvas, ne tik naudojamas daržovėms, vaisiams plauti ar gaminant maistą, bet ir atstoja arbatinuką. Verdančio vandens gaminama tik tiek, kiek tuo metu reikia, pavyzdžiui, puodelis. Taip taupomas vanduo ir elektra. Be to, verdantis vanduo gaunamas atlikus tam tikrus veiksmus – nereikia laukti, kada vanduo užvirs. Ir šis prietaisas yra tikrai saugus – jis yra pelnęs apdovanojimą kaip saugiausias verdančio vandens tiekimo sprendimas.

Prioritetai, pasirenkant „Grohe“ gaminius moderniam privačiam būstui, yra skirtingi ir priklauso nuo užsakovo norų bei lūkesčių. A. Stankevičienės teigimu, „Grohe“ gaminius renkasi tie, kurie vertina patogumą, ilgalaikiškumą, pastebi net menkiausias dizaino detales, daug dėmesio skiria naujiems sprendimams, taupo asmeninį laiką, gamtą ir supančią aplinką.

ESTETIŠKA SANTECHNIKA IR GAIVUS ORAS

Didžiąją dalį santechnikos šiam objektui tiekė vonios kambario įrangos gamintoja kompanija „Geberit. Vonios kambariuose vyrauja ovalios formos, švarą vonios kambariuose užtikrinanti ir nesenstanti baltos spalvos keramika. Vienas svarbiausių vonios kambario akcentų – WC puodams pasirinkti vandens nuleidimo mygtukai, kurie yra prabangos detalė ir esminis individualaus stiliaus atspindys bet kuriam vonios kambario interjerui. Įmonės atstovas Lietuvoje Tadas Ivanauskas teigia, kad objekto vonios kambariuose sumontuoti potinkiniai moduliai „Geberit Duofix“, skirti pakabinamiems WC puodams, atnaujinto dizaino vandens nuleidimo mygtukai „Sigma50“ bei papildomai įdiegti blogo kvapo filtravimo moduliai „Geberit DuoFresh“.

„Išskirtinis funkcinis sprendimas – blogų kvapų surinkimo moduliai. Jų veikimo principas: visi blogi kvapai surenkami pačiame WC puode ir nepasklinda į aplinką. Dėl integruoto judesio jutiklio moduliai įsijungia, vos kažkam įžengus į patalpą. Už vandens nuleidimo mygtuko sumontuotas ventiliatorius traukia orą iš puodo per vandens nuleidimo vamzdį bei persipylimo vožtuvą. Tuomet oras filtruojamas keraminiu porėtuoju filtru ir išvalytas išleidžiamas atgal į patalpą. Modulyje įdiegtas šviesos diodų naktinis apšvietimas bei įdėklas „DuoFresh“ WC lazdelėms, kurios nudažo nuleidžiamą vandenį mėlyna spalva ir skleidžia malonų kvapą. Svarbu, kad visus įrenginio nustatymus, tokius kaip jutiklio aktyvumas, ventiliatoriaus veikimas ir kita, galima keisti per mobiliąją programėlę „Geberit Home“, – atskleidžia T. Ivanauskas.

Iš santechninės keramikos gaminių objekte pasirinkti „Geberit Citterio“ serijos pakabinami WC puodai. Ši išskirtinių dizaino linijų ir sprendimų serija yra sukurta italų architekto ir dizainerio Antonio Citterio. Unitazai padengti specialia danga „KeraTect“, kuri užtikrina paprastesnį WC puodo valymą, nes prie jo paviršiaus nekimba kalkės ir nešvarumai.

Praustuvai parinkti iš vonios kambario serijų „Geberit Acanto“ ir „Geberit VariForm“. Praustuvas „Geberit Acanto“ turi ypač ploną keraminę briauną bei gilų ovalios formos dubenį – tai vonios kambariui suteikia papildomos estetikos ir puikiai dera prie pasirinktų WC puodų. Iš praustuvų kolekcijos „VariForm“ objekte pritaikyti du apvalūs į stalviršį įmontuojami praustuvai, kurių dizainas atitinka kitų produktų dizainą – plonos briaunos ir gilus dubuo.

„Kartu su praustuvais sumontuoti butelinio tipo sifonai unikalūs tuo, kad, vos tik pradėjus kimštis, susidaro vakuumas ir sifonas pats savaime išsivalo. Be to, jie pagaminti iš itin kokybiško antikorozinio plastiko, kuris užtikrina ypač paprastą montavimą bei ilgalaikį naudojimą“, – sako pašnekovas.

Dušo erdvėje įrengti dušo latakai „Geberit Cleanline“ užtikrina, kad iš sifono neišgaruos vanduo, todėl patalpoje drąsiai gali būti klojamos šildomosios grindys: sifonas neišdžius ir iš jo nepasklis kvapas. Be to, specialus S formos sifonas bei integruota plaukų ir nešvarumų gaudyklė užtikrina ypač lengvą sifono priežiūrą bei valymą. Svarbu ir tai, kad sumontuoti dušo latakai užtikrina daugiau nei 45 l vandens surinkimą per minutę.

„Parenkant „Geberit“ gaminius moderniam privačiam būstui, prioritetas yra kliento poreikiai, ne trumpalaikė mada, o funkcionalumas ir tvarus dizainas, – teigia T. Ivanauskas. – Tai ilgalaikė investicija ir sprendimai turi pasiteisinti bent 10 metų. Įrengiant vonios kambarį, kiekvienam klientas turi žinoti, kad tai ne bet koks, o asmeninis vonios kambarys.“

Dekoro elementai bute derinami prie šilto minimalistinio interjero. UAB „C&D Style“ švaraus stiliaus interjere parinko indų kolekciją „Lava“, kuri žavi netikėtu faktūrų deriniu, sujungiančiu blizgų ir matinį paviršius. Griežtos ir aiškios linijos, pilka matinė išorės spalva ir priešingas –blizgia glazūra dengtas – vidus. Elegantiška klasikinio dizaino šios kolekcijos taurė ant grakščios kojelės patraukia akį dekoruota subtilia linijų faktūra. Įvairių spalvų ir dizaino stalo įrankių rinkiniai iš aukščiausios kokybės, sertifikatais patvirtinto nerūdijančio plieno – garsių Italijos prekės ženklų gaminiai, išsiskiriantys novatoriškumu ir originalumu. Svajonių poilsio zoną bute sukuria „Yves Delorme“ patalynė, pagražinta įspūdingais puikias tradicijas perteikiančiais peltakių raštais. Prabangus audinys, elegantiški, romantiški, ištaigingi raštai sukuria įspūdingą aplinką – tai tikras namų menas.

Pagrindinė modernaus interjero tendencija šiuo metu gana ryški – prabangesniuose būstuose investuojama į kokybiškas apdailos medžiagas, prabangią santechniką ir kitus ilgalaikius sprendimus. Vis dažniau diegiama išmanioji namų valdymo sistema, mobiliosiomis programėlėmis valdoma šildymo ar vėdinimo sistema. Tarp populiariausių interjero stilių išlieka šviesus, minimalistinis skandinaviško stiliaus interjeras.

Nuotr.: Jevgenija Žukova – Černova


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų