„Išmanusis miestas 9“ dalyviai „Architektūros labas kiemelis“ komanda – Fausta Marcišauskaitė, Liepa Henrieta Rubikaitė, Marius Lukošiūnas
„Išmanusis miestas 9“ dalyviai „Architektūros labas kiemelis“ komanda – Fausta Marcišauskaitė, Liepa Henrieta Rubikaitė, Marius Lukošiūnas
  1. Structum.lt
  2. Išmanusis miestas
  3. Molėtams kultūros ir pramogų centrą kuriantys architektai: į kūrybinį procesą įtrauksime miestiečius

Molėtams kultūros ir pramogų centrą kuriantys architektai: į kūrybinį procesą įtrauksime miestiečius


Molėtų mieste taip reikalinga kultūros ir pramogų zona su traukos centru – unikaliu lankytojų pritraukimo objektu – kurs sąlygas miesto bendruomenei, vietos verslui kūrybiškai išnaudoti teritoriją, vystyti smulkiuosius verslus, išplėsti gyventojų galimybes imtis savarankiškų verslų, susijusių su centro veikla.

Jaunųjų architektų komanda „Architektūros labas kiemelis“ ėmėsi įgyvendinti šią rajono savivaldybės viziją įtraukdami miestiečius į kūrybinį procesą ir kurti patobulinimus atsižvelgdami į molėtiškių poreikius.

Molėtai
Molėtai. Nuotr. Gintaras Stalauskas

6,5 ha teritorija Molėtuose yra šalia neseniai jau įgyvendintų kultūrinių rekreacinių paskirčių objektų, išsidėsčiusių aplink miesto ežerus. Teritorija yra patogioje privažiuoti, gerai matomoje vaizdingoje vietoje, šalia ežero ir miško, kurį galima pertvarkyti į viešąją erdvę, kultūrinių edukacinių veiklų paskirties parką ir t. t.

„Architektūros labas kiemelis“ jau beveik metus kartu su moksleiviais ir studentais kuria jaukių ir įkvepiančių erdvių projektus. Komandą sudaro Vilnius TECH architektūros studentai Fausta Marcišauskaitė, Liepa Henrieta Rubikaitė ir architektas Marius Lukošiūnas. Dalyvaudami šių metų projekte „Išmanusis miestas 9“ jie mato galimybes kurti patogias ir jaukias, kūrybingumą ir bendravimą skatinančias erdves.

„Mūsų miestai ir miesteliai dar tik pradeda planuotis taip, kaip mes visi norime. Iš esmės nieko kardinaliai keisti nebereikia. Jaučiame, kad tereikia daugiau tarpusavio susitarimo, daugiau pasitikėjimo ir drąsos kurti savo miestą“, – sako „Architektūros labas kiemelis“ komanda.

Kūrybinį Molėtų kultūrinės ir pramoginės paskirties centro procesą projekto dalyviai mato kaip bendradarbiavimą, vietinių gyventojų įtraukimą dar pačioje pradžioje, išklausant jų norus, lūkesčius ir idėjas.

„Ne miestai, o žmonės kuria miestus, tad ir žmonės tarpusavio sutarimu ir vienas kito pasitikėjimu gali savo namus – miestus gerinti. Viskas prasideda nuo susitarimo, – neabejoja architektų komanda. – Tad ir kviečiame visus, ypač molėtiškius, jungtis prie gražesnio Molėtų miesto kūrimo.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų