„Moon Garden “ – lotoso žiedo įkvėptas viešbutis


Dabar daugiau kaip 800 m2 ploto namas visiškai sutvarkytas tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus. Rugsėjį jame buvo atidarytas prabangus keturių žvaigždučių viešbutis, pavadintas romantiškuoju „Moon Garden“ (liet. „Mėnulio sodas“) pavadinimu.

Visi numeriai skirtingi

Pastatas, kuriame dabar veikia viešbutis „Moon Garden“, pastatytas daugiau kaip prieš šimtmetį. Anksčiau čia būta gynybinės sienos.

Bazilijonų gatvėje stovintis namas kelis kartus keitė šeimininkus. Čia gyveno Šv. Nikolajaus stačiatikių soboro šventiko Viktoro Homolickio šeima. Vėliau dalį pastato nusipirko Vilniaus dvasinės konsistorijos kanauninkas V. Radyminskis-Franckevičius, kuris 1907 m. savo nuosavybę padovanojo Šv. T rejybės bažnyčiai. 1940 m. namas buvo nacionalizuotas, o Antrojo pasaulinio karo metais – apgriautas.

2011 m. vasarą pradėta pastato rekonstrukcija buvo baigta lygiai po dvejų metų. Dabar čia įrengtame viešbutyje „Moon Garden“ yra 18 įvairaus dydžio ir skirtingų tipų numerių: prabangus liukso, apartamentai, du kambariai su minkštais kampais ir nedidelėmis virtuvėlėmis, aštuoni standartiniai ir šeši pagerinti dviviečiai.

Viešbučio apačioje veikiančiame restorane telpa apie 40 žmonių, čia nuolat groja maloni, neįkyri muzika, o ant sienos pakabintame monitoriuje rodomi gražūs augalų vaizdai. Šalia restorano įrengta nedidelė posėdžių salytė atrodo veikiau jaukiai nei oficialiai. Čia gali posėdžiauti apie dešimt žmonių.

Neretai viešbučių numeriai atrodo beveik identiški – visuose stovi kone vienodi baldai, nesiskiria kambarių apdaila. Tačiau visi 18 viešbučio „Moon Garden“ numerių įrengti skirtingai. Kiekvienam pasistengta suteikti išskirtinumo ir savitumo.

Švaros simbolis

Viešbučio interjerą kūrusi Olga Rusakova pasakojo, kad įkvėpimo ji sėmėsi iš lotoso – neįtikėtino grožio gėlės, laikomos švaros simboliu, prie kurios, kaip teigiama, nelimpa joks purvas ir nelieka net lietaus lašų. Lotosais ji itin susižavėjo keliaudama po Indiją.

„Greičiausiai tai buvo postūmis ir čia sukurti ramybės, atsipalaidavimo, švaros bei harmonijos oazę, padovanoti žmonėms nors mažą dalelytę patogumo ir nusiraminimo. Norėjau, kad čia žmonės kaip įmanoma labiau pailsėtų, atsipalaiduotų, įsikrautų teigiamų emocijų, atitoltų nuo kasdienio gyvenimo rutinos“, – aiškino interjero autorė.

Atsikartojančių lotoso motyvų galima įžvelgti visur: baldų formose, kambarių apmušalų raštuose, sienų bareljefuose. Net žvakidės ant restorano stalų yra lotoso formos.

Ir nors lotosas neretai siejamas su Rytais, viešbutyje nesistengta perteikti orientalizmo dvasios. Čia kaip tik gausu vakarietiškų detalių. O. Rusakova pabrėžė, kad neteisinga lotosą priskirti vien budizmui: „Lotosas nėra kokios nors religijos dalis. Tai – visiškos švaros, harmonijos simbolis. Šio interjero idėja brendo gana ilgai, o kelionė į Indiją tapo tik jos įgyvendinimo postūmiu.“

Paklausta, ar interjeras padiktavo ir viešbučio pavadinimą, O. Rusakova neslėpė – pirma buvo sugalvotas vardas. Tačiau jis atsitiktinai sutapo su autorės noru sukurti ramų sodą primenantį viešbučio vidų.

Interjerą veikė ir architektūra

O. Rusakova pasakojo, kad pastato architektūra neabejotinai paveikė ir interjerą. Kitaip esą negalėjo būti – juk viešbutis veikia pastate, turinčiame istoriją.

Tiek restorane, tiek numeriuose paliktos atidengtos autentiškos sienos, net ir baldai, apdailos medžiagos, smulkiausios interjero detalės parinktos taip, kad derėtų prie senovinio namo. „Man norėjosi išsaugoti visą autentiką, sukurti harmoningą senovės ir dabarties simbiozę. Pagal galimybes visur, netgi kambariuose, buvo išlaikyti atidengti XIX a. plytų sienos fragmentai, derintos autentiškos ir šiuolaikinės detalės“, – kalbėjo interjero autorė.

Prieš namo rekonstrukciją buvo atlikti išsamūs jo archeologiniai tyrimai. Kadangi namas yra paveldo objektas, jį restauruojant taikyti tam tikri apribojimai: neleista padaryti išėjimo iš restorano į kiemą, pastato išorėje įrengti stiklinio lifto.

Restorane teko palikti ir dvi atramines kolonas, kurios, interjero autorės nuomone, mažina plotą, pridengia erdvę. Kolonų viršuje nuspręsta sumontuoti apšvietimą, taip vizualiai jas šiek tiek sušvelninant.

Interjero staigmena – stiklinė vonios siena

Kaip minėta, visi viešbučio numeriai įrengti skirtingai: skiriasi jų dydžiai, išdėstymas, spalvos, apdailos medžiagos, baldai ir smulkiausios interjero detalės.

Interjere yra ir staigmenų. Pavyzdžiui, keturiuose numeriuose kambarius ir vonią skiria stiklinės sienos, kurias, jeigu kyla noras, galima uždengti žaliuzėmis.

„Stiklinė siena suteikia voniai daugiau šviesos, erdvės, apimties ir šiokios tokios ekstravagancijos. Kai esi tokioje vonioje, ji atrodo žymiai didesnė“, – džiaugėsi savo sprendimu O. Rusakova.

Idėją atskirti kambarį nuo vonios stiklo siena ji yra panaudojusi ir anksčiau, bet šie interjerai buvo kurti ne Lietuvoje esantiems pastatams.

Gausu meno kūrinių

„Moon Garden“ ne atsitiktinai vadinamas meno viešbučiu. Kai kuriuos jo kambarius puošia lietuvių dailininkų Rasos Paulauskienės ir Arūno Urniežiaus paveikslai, ant sienų – lietuvių skulptoriaus Nerijaus Ermino sukurti lotoso bareljefai. Registratūros zonoje kabo trys pagal specialų užsakymą suomių dailininko nutapyti papūgų paveikslai. O. Rusakova norėjusi viešbutyje apgyventi gyvą Žako papūgą, bet buvo atkalbėta nuo šios minties, nes tokie paukščiai prisiriša tik prie vieno žmogaus. Papūga patirtų nemažą stresą gyvendama viešbutyje, kur būtų daug norinčių su ja pabendrauti lankytojų.

Viešbutyje gausu ir kitų meniškų detalių – ant palangės patupdytos dailios balandžių skulptūrėlės, pastato laiptus puošia kalvystės dirbiniai.

Nesiorientavo į specifinį klientą

O. Rusakova teigė, kad įrengdama viešbutį nesistengė laikytis griežtos interjero linijos, o darė, kaip pati juokavo, „savotišką chuliganiškumą“. Kurdama viešbučio vidų ji nesiorientavo į kokį nors klientą.

„Norėjau sukurti atmosferą, tinkančią bet kokiems viešbučio lankytojams, nesvarbu, ar tai būtų šeima, ar verslo atstovai, kad ir kokia būtų jų šeimos ar visuomenės padėtis ir pajamos. Norėjosi, kad visi čia vienodai gerai jaustųsi, užėję į viešbutį po varginančios kelionės mašina galėtų atsipalaiduoti, patirti ramybę ir džiaugsmą“, – sakė pašnekovė.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų