miegamasis
Projekto vizual.

NAMAS X – INOVACIJA 2023: modernios klasikos interjeras (Design JM studija)


Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui.

Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą?

Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

Konkurso dalyvė: Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė, „Design JM studija“

VIZIJA

Pasirinktas objektas yra skirtas renovacijai, siekiant sukurti modernios klasikos interjerą. Tai 200 kvadratinių metrų dydžio butas mieste, kuriam bus naudojamos naujausios medžiagos ir kuris bus įrengtas minimalistinėmis, lakoniškomis formomis.

Tikslas yra ne tik sukurti gražius, bet ir inovatyvius namus. Norint to pasiekti, interjere bus naudojami ramių spalvų atspalviai ir šaltas nerūdijantysis metalas, kuris susipins su medžiu. Tai sukurs harmoningą ir modernų įspūdį. Aukštos lubos ir erdvumas suteiks butui prabangos, kartu leis sukurti funkcionalų ir patogų erdvės planavimą.

Renovacijos metu bus naudojamos naujausios technologijos ir medžiagos, kurios suteiks ilgaamžiškumo ir funkcionalumo interjerui. Taigi, renovuojamas butas taps ne tik gražus ir modernus, bet ir ilgai tarnaus savo gyventojams.

Partnerių produktai:

VILNIAUS EJOTRA

Renovuojant visą namą, eksterjeras bus apdengtas „Turner Oak Toffee vinyPlius Shadow“ profiliais, kurie puikiai derės su terasos lentų spalva ir sukurs modernų namų įvaizdį.

Šie profiliai yra pagaminti iš 100 procentų perdirbto plastiko, padengto UV atsparia tekstūrine folija, todėl yra ne tik estetiški, bet ir ilgaamžiai. Šis sprendimas – ne tik funkcionalus, bet ir ekologiškas, nes perdirbtas plastikas yra atsparus aplinkai ir sumažina namų statybos atliekų kiekį.

Be to, UV atspari tekstūrinė folija apsaugo profilius nuo saulės spindulių ir neleidžia jiems blėsti ar degraduoti, kas padidina jų ilgaamžiškumą. Visas namas su šiais naujais profiliais turės modernų ir šiuolaikišką įvaizdį ir kartu bus ilgaamžis ir tvirtas. Ši renovacija yra puikus pavyzdys, kaip sujungti funkcionalumą, estetiką ir ekologiją, kad būtų sukurta patraukli ir ilgaamžė gyvenamoji erdvė.

moderni klasika

UAB ULMAS

Prabangios ir modernios klasikinės koncepcijos realizavimas reikalauja nuoseklių ir vientisų apdailos sprendimų, įtraukiančių įdomias faktūras, lengvą priežiūrą ir paviršių atsparumą. Šiame interjere visi baldų fasadai, valgomojo stalo stalviršis ir korpusai dengiami natūralios faneruotės plokšte, kuri yra STONE TRIBA iš „Shinnoki“ kolekcijos.

Šios kolekcijos plokštėms naudojama tik žalioji energija, o MDF ir lukštai gaunami iš atsakingos miškininkystės veiklos. Prie faneruotės atspalvio suderintos atskiros baldų detalės, pritaikius beicavimo spalvą. Pilkas faneruotės atspalvis derinamas ne tik su interjero sienų atspalviu, bet ir siekiant kontrasto su MARMURMAS EFESO tekstūros „Compact HPL“ plokšte.

Dėl paviršiaus atsparumo vandeniui, karščiui ir braižymams pasirinkta virtuvės ir salos stalviršio bei televizoriaus sienų skydų medžiaga. Kadangi „Shinnoki“ plokštės faneruotė klijuojama ant MDF, šiai medžiagai taikomas išilginis griovelių frezavimas, suteikiantis reljefiškumo ir išskirtinumo. Dėl tokių savybių ir galimybių viena plokštė gali būti naudojama su skirtingais paviršiais.

Vonios kambario pakabinamai spintelei, imituojančiai pastorintą stalviršį, naudojama baltos spalvos MARMURAS GELATO CDF plokštė, tai yra didelio tankio juodos spalvos MDF. Stalviršio paviršius padengtas HPL ir apsaugotas plėvele.

virtuve

JUNG

JUNG HOME šūkis – sukurti išmanius namus paprastai. Džiugu, kad renovuojant senus būstus galima pasinaudoti tuo ir padaryti butą komfortišką. Šiuolaikinių namų reikalavimai didėja: vis labiau norima didinti komfortą ir efektyviai vartoti energiją bei mažinti komunalines išlaidas. JUNG HOME sistema paprastu būdu paverčia namus išmaniais. JUNG HOME sistemos privalumai susideda iš klasikinio projektavimo, laidų tiesimo ir montavimo. Visa sistema veikia lokaliai, be interneto ryšio ar serverio.

Norint paleisti sistemą, pakanka turėti išmanųjį telefoną su JUNG HOME programėle, o namai iš karto tampa „Smart Home ready“. JUNG HOME prietaisai sujungiami į tinklą naudojant „Bluetooth® SIG Mesh“, kuris leidžia sukurti decentralizuotą belaidį tinklą ir veikia be interneto prieigos ar serverio. JUNG HOME yra keičiamo masto sistema, kuri leidžia lengvai išplėsti sistemą funkcija po funkcijos, patalpa po patalpos, aukštas po aukšto. JUNG HOME komponentai niekuo nesiskiria nuo gerai žinomų JUNG jungiklių ir kištukinių lizdų.

Valdymas paprastas ir intuityvus, o šie prietaisai puikiai dera su esama elektros instaliacija. Naudojami išmanieji SCHUKO® kištukiniai lizdai, kurie yra dviejų variantų. Abu jie gali būti jungiami naudojantis JUNG HOME mygtukais, programėle arba kištukinio lizdo mygtuku. Be to, lizdai turi integruotą laisvai konfigūruojamą jungimo laikmatį ir astronominę funkciją.

JUNG HOME SCHUKO® kištukinis lizdas „Energy“ taip pat turi energijos suvartojimo matavimo funkciją. JUNG HOME išmanieji mygtukai suteikia galimybę valdyti namų funkcijas, o jų minimalistinis dizainas ir pasirinkta „LS Zero“ aliuminio spalvos jungtukų serija užtikrina nematomumą. Mygtukai būna vieno arba dviejų klavišų ir gali būti jungiami prie laidų arba maitinami baterijomis. Sistemos mechanizmas lemia pagrindinę funkciją, pavyzdžiui, apšvietimą, žaliuzes ar temperatūrą. Vieno klavišo mygtukui galite priskirti vieną ar dvi funkcijas, o dviejų klavišų mygtukui – ne daugiau kaip keturias funkcijas.

JUNG HOME programėlėje galite sukonfigūruoti mygtukus taip, kad jie veiktų kaip jungikliai, kaip mygtukai ar turėtų scenarijų jungimo funkcijas. Kiekvienas klavišas turi pasirenkamos spalvos diodą, kuri rodo mygtuko būseną. LS ZERO serija yra itin gludžios konstrukcijos, taigi mygtukai tarsi įaugę į montavimo plokštumą kartu su kitais JUNG gaminių serijos prietaisais. JUNG HOME yra universalus sprendimas šildymui reguliuoti. Šis išmanusis prietaisas yra lengvai pritaikomas ir tausoja energiją.

JUNG HOME patalpos termostatas su stiklo ekranu suteikia galimybę valdyti šildymą išmaniuosiuose namuose. Termostatas fiksuoja staigų temperatūros kritimą ir suteikia galimybę reguliuoti patalpos temperatūrą rankomis arba pagal laiką. Svarbiausia JUNG HOME patalpos termostato su ekranu funkcija yra prietaisų sujungimas per „Bluetooth Mesh“ su „my- JUNG Cloud“ („Alexa“, „Google Home“).

„Bluetooth® SIG Mesh“ technologija veikia kaip decentralizuota sistema, sujungianti apšvietimo, žaliuzių, šildymo ir kitų namų prietaisų valdymą. Elektros instaliacija vedžiojama įprastai, o sistemos veikimui nereikia nei interneto, nei serverio. JUNG HOME prietaisai montuojami kaip įprasti JUNGikliai ir atrodo itin diskretiškai. Sistemos paleidimą lengvai gali atlikti pats užsakovas programėlėje JUNG HOME.

GROHE

„Lineare“ kolekcijos vonios kambariui sukurtas subalansuotas ir techniškai pažangus dizainas, kurio grožį puikiai derina vidinė konstrukcija. Elegantiška potinkinė maišytuvo sistema papuošia šią erdvę ir suteikia patogumo naudojant ir valant ją. Dušo zonoje naudojama „SmartControl Duo360“ sistema, kuri taip pat tarnauja kaip papildoma lentynėlė.

Virtuvėje naudojamas „GROHE BLUE Home“ filtruojančio vandens ir negazuoto vandens čiaupas, o „GROHE Ondus“ programėlė telefone praneša apie filtro ir CO2 keitimo reikalingumą ir leidžia valdyti nustatymus. „GROHE Red“ maišytuvas tiekia verdantį vandenį ir taip pagreitina maisto gaminimo procesą ir sutaupo laiko. Į komplektą taip pat įeina chromuota K700 iš apačios klijuojama plautuvė.

GEBERIT

Vonios kambariui pasirinkta minimalistinių formų keramika. Pakabinamas WC puodas „Geberit AquaClean Sela WC“ su apiplovimo funkcija, jis pasižymi moderniu dizainu ir naujomis technologijomis. Vandens nuleidimo mygtukas su dviejų kiekių nuleidimo funkcija yra derinamas su „Sigma50“ klavišų apvadais, kurie yra chromuoti.

Pakabinamai spintelei naudojamas „VariForm“ kolekcijos praustuvas, elipsės formos, montuojamas po stalviršiu, sukuria minimalistišką vonios kambario interjerą. Dušui pasirinktos „CleanLine50“ dušo latako grotelės, pagamintos iš nerūdijančiojo ir šveisto plieno, kurios papildo minėtą minimalistinį vonios kambario dizainą.

BRASA

Interjere daug dėmesio skiriama nerūdijančiojo plieno elementams, tokiems kaip rankenos, šviestuvų elementai, stalo kojos ir baldai. Šiuo tikslu pasirinkta „DM Silver brushed“ dekoratyvinė plokštė iš austrų gamintojo SIBU DESIGN, kuris siūlo platų dekoratyvinių plokščių asortimentą. SIBU plokštės gali būti klijuojamos tiesiogiai ant paviršiaus, pavyzdžiui, ant sienų, nereikalaujant jokio specialaus pagrindo apdirbimo.

Jos puikiai integruojasi miegamojo galvūgalio dalyje, kartu su audiniu sukurdamos įspūdingą paveikslo efektą. Vaikų kambaryje rasime įdomų baldų dizainą, įskaitant spintas su integruotais stalčių blokais ir lentynomis, kuriose naudojami aliuminio profiliai kaip išskirtinis elementas. Sistema lengvai montuojama su stiklu ir yra paprasta.

Darbo stalui apšviesti naudojamas juodos spalvos ROXXANE belaidis LED šviestuvas, kuris puikiai dera su juodos spalvos aliuminių spintos profiliais. Šviestuvas turi įkraunamą bateriją ir šviesos intensyvumo reguliavimo funkciją, todėl ne tik apšvies darbo stalą, bet ir bus naudingas visose situacijose, kur reikalinga šviesa.

AUDRINETA

Visame name interjerui dekoruoti naudojamos užuolaidos, kurios harmoningai derinamos tarpusavyje su šviesaus „blackout“ audinio ir šilko atspalvio prisiuvimu iš apačios. Toks dekoro sprendimas ne tik papildo ir išaukština erdvę, bet ir sujungia užuolaidų spalvą su sienomis. Dieninių užuolaidų nėra, o langų karnizai yra valdomi elektros būdu. Taip pat iš to paties audinio pasiuvamas lovos užtiesalas.

AKZO NOBEL BALTICS

Namo sienoms ir luboms naudojami pusiau matiniai aukščiausios kokybės dažai, kurių galutinė apdaila yra puiki. Sienoms pasirinkta neutrali spalva ON. 00. 81, kuri ramina ir padeda sujungti visą erdvę į harmoningą bendrąjį vaizdą. Šie dažai gerai dengiasi ir yra atsparūs šveitimui dėl aukštos kokybės spalvų pigmentų, užtikrinančių intensyvumą.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų