namas
Projekto vizual.

NAMAS X – INOVACIJA 2023: namas šeimai su vienu vaiku (A. Staruchin)


Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui.

Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą?

Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

KONKURSO DALYVIS: Aleksandr Staruchin

Vizija

Šiai kūrybinei užduočiai kėliau tikslą sukurti eksterjero ir interjero įkvėptą gamtos vizualų identiškumą ir estetinius sprendimus, kurie galėtų būti pritaikyti įvairių paskirčių pastatams tiek užmiestyje, tiek urbanistikos teritorijose.

Namo planavimo pagrindas tikrąja to žodžio prasme buvo šeimos gyvenimas, kur jaukiai jaučiasi net tik šio namo gyventojai, bet ir svečiai. Šis 190 kv. metrų ploto namas turėjo atitikti visus šiuolaikiškų gyventojų poreikius, patogiai apgyvendinti vieno vaiko šeimą su papildomu darbo kambariu, kuris vėliau, esant poreikiui, gali būti konvertuotas į papildomą gyvenamąjį kambarį.

Esminis šio projekto architektūrinis sprendimas yra žaliojo stogo įrengimas. Toks stogas ne tik suteikia pastatui estetinę išvaizdą, bet ir efektyviai padeda reguliuoti namo temperatūrą, pasižymi ilgalaikiu tarnavimo laikotarpiu ir netrukdo lietaus vandens kaupimo sistemų ar saulės baterijų įrengimui.

Partnerių produktai:

BRASA. Modulinė spintų sistema MODUS puikiai dera prie mano filosofijos, kad mes turime džiaugtis savo daiktais. Itin ploni profiliai su skaidraus stiklo šonais ir nugara formuoja vizualiai lengvą konstrukciją, kuri leidžia sukurti stilingą drabužinę. Specialiai suprojektuoti profiliai numato apšvietimo įrengimą, kas padeda sukurti estetišką ir prabangią erdvę.

GROHE. Išrinkau ATRIO maišytuvų kolekciją dėl jų nepriekaištingai šiuolaikiškos išvaizdos. Šių maišytuvų kolekcija yra gana plati, kad apimtų visus reikalingus namų funkcinius poreikius išlaikant jų rafinuotą ir prabangią išvaizdą.

JUNG. Renkantis produktus savo projektams vienas svarbiausių kriterijų yra daikto fizinis atsakas, jo mechaniniai procesai ir medžiagiškumas. Šie reikalavimai yra taikomi ir protingų namų valdymui. JUNG LS 990 jungiklių ir lizdų serija su šiai kolekcijai pritaikytais Jung Home valdymo pultais puikiai atitinka visas šias savybes. Antique Brass spalva įrodo, kad tinkamai sudėlioti namų elektros valdymo taškai nekenkia projekto estetikai, atvirkščiai – papildo jo medžiagiškumą ir estetiką.

AZKO NOBEL. Sienų spalva buvo atrenkama tam, kad būtų subalansuota šiame projekte naudojama gausi medžiagų paletė. Visiškai matiniai Sadolin Ambience Royal dažai užtikrina vidaus sienų lengvą priežiūrą ir patvarumą.
Parinkta spalva (S15 – CN.01.83) gali būti apibūdinta kaip itin šilta ir minkšta balta ir būtų dažoma ant grubiai glaistytų sienų.

GEBERIT. Išmanus pakabinamas klozetas Geberit AquaClean Tuma Comfort gali pasigirti itin įspūdingu funkcijų sąrašu: integruotas higieninis dušelis, šildoma sėdynė, kvapų ištraukimas ir inovatyvi klozeto forma, kuri užtikrina ženkliai tylesnį vandens nuleidimą. Daugelis klozeto funkcijų gali būti valdomos per mobiliąją programėlę.
Nuleidimo klavišas Geberit Sigma 50 leidžia rinktis iš plataus korpuso spalvų ir medžiagų paletės, kas suteikia daugiau galimybių personalizuoti savo vonios kambarį.

VILNIAUS EJORTA. PVC dailylentės E-FACE pasižymi itin aukštu atsparumu išoriniams poveikiams. Dailylentės yra draugiškos aplinkai, nes yra perdirbtos iš plastiko atliekų. Medžio tekstūra suminkština pastato eksterjerą, o juodas Kitami Oak medžio atspalvis išlaiko šiuolaikišką ir solidžią išvaizdą.

ULMAS. Šio projekto įgyvendinimui buvo itin svarbu pasirinkti universalią ir kokybišką natūralaus medžio lukšto plokštę, kuri būtų naudojama kuriant baldus ir interjero detales. Shinnoki Frozen Walnut parinkau dėl labai švelnaus ir šilto riešutmedžio spalvos, kuri puikiai dera su kitomis interjere naudojamomis medžiagomis.

AUDRINETA. Šiame projekte užuolaidos yra naudojamos ne tik langams apipavidalinti, bet ir atskirti vidines interjero erdves ir esant poreikiui suteikti privatumo.
Audinį parinkau Thema Lucy kolekcijos, Beige (22023/04) atspalvį, kuris savo išvaizda yra beveik neatskiriamas nuo natūralaus lino.
Visada skoningi lino imitacijos šiuolaikiški audiniai yra pagaminti ir apdirbti remiantis pažangiausiomis technologijomis, todėl iš šios tekstilės pagamintos užuolaidos yra labai patvarios ir pasižymi lengva priežiūra. Lino imitacijos audiniai suteikia interjerui natūralumo pojūtį, priartina bendrą visumą prie gamtos ir puikiai dera su kitomis interjero detalėmis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų