NAMAS X – INOVACIJA 2023: nuosavas gamtos kampelis (A. Samauskienė)


Atviras ir inovatyvus architektūros srities profesionalų požiūris – kritiškai svarbus kuriant technologiškai patrauklų ateities būstą. Tvarus, estetiškas, darnus aplinkai interjeras, atitinkantis naujausias tendencijas, tampa iššūkiu ne tik užsakovui, bet ir jo projekto kūrėjui.

Kaip sukurti ne tik madingus, patogius ir poreikius atitinkančius namus, bet ir nesenstantį bei savo vertę išlaikantį būstą?

Namas X – jau ketverius metus sėkmingai vykdomas projektas, demonstruojantis aukštą raiškos ir kompetencijos lygį namų projektavime. Kai inovatyviausi skirtingų stilių interjerai atspindi ne tik dailų vizualinį grožį, bet ir naujausias technologines galimybes namų ūkiams.

KONKURSO DALYVĖ: Aušrinė Samauskienė

Šis namas – tai kūrinys praktiškam žmogui, mylinčiam gamtą, grožį ir nuolat ieškančiam balanso visose gyvenimo srityse, taip pat ir savo namuose. Tokie namai – erdvė kokybiškai leisti laiką su šeima ir artimaisiais, atsipalaiduoti, pajusti visišką komfortą. Nuosavas gamtos kampelis, galimybė jaukiai pasislėpti arba atvirai džiaugtis pasauliu.

Tai simbolizuoja ir namo architektūrinis išdėstymas su vidiniu introvertišku kiemeliu ir atvira lauko dalimi. Be pagrindinių patalpų, pagalvota ir apie vietą pamedituoti, uždarą darbo kambarį, kur galima visiškai susikoncentruoti, ir netgi specialią sporto zoną.

Šis namas suprojektuotas siekiant sukurti tylią prabangą, sujungti funkcionalumą, patogumą, jaukumą, ir estetiką: naudojamos natūralios, šiltos medžiagos ir spalvos, tikslingai inkorporuojamos naujausios inovatyvaus namo technologijos: automatiškai jungikliais ar programėle valdomos užuolaidos bei langai, išmaniojo telefono programėlėje kuriami mėgstamiausi apšvietimo, elektrinių prietaisų valdymo scenarijai, naudojami išmanūs, padedantys taupyti energiją, JUNG HOME kištukiniai lizdai ir jungikliai. Name visos sistemos sureguliuojamos taip, kad dirbtų darniai, priklausomai nuo name esančių pokyčių: padidėjus CO2 kiekiui sustiprėja rekuperacija, temperatūrai pasikeitus tiek, kad neatitinka nustatytos temperatūros, automatiškai įjungiamas reikiamos temperatūros palaikymas.

Nukritus drėgmės kiekiui, patalpos papildomai drėkinamos. Renkantis sprendinius šiam namui, siekta tvarumo, ilgaamžiškumo ir visiško namo savarankiškumo. Namas pats gaminasi elektrą su Tesla Solar Roof saulės baterijų stogo čerpėmis, kuriomis išklotas visas stogo plotas; speciali Rainwater Harvesting sistema surenka lietaus vandenį, jis vėliau naudojamas sodui laistyti, unitazų turiniui nuleisti ir taip taupomas gręžinio vanduo. Jį taupo ir išmanioji Grohe dušo sistema Grohtherm Smartcontrol. Namo architektūrinėje dalyje pasirinkti tvarūs ir visiškai perdirbami aliuminio langai, ilgaamžės ir perdažymo ar kitokios sudėtingos priežiūros nereikalaujančios namo fasado plokštės E-FACE.

Name pasirinkti minimalistiniai, plonų linijų, švaraus dizaino ir technologijų sprendiniai, kaip Luxury Slimline itin plono aliuminių profilių langai, kurie gali būti vientisi, nesudalyti, net ir būdami itin didelių matmenų. Atidaryti langai sustumiami į sieną ir taip visiškai neblokuoja erdvės nei viduje, nei lauke, jie valdomi programėle ar jungikliu išvengiant dizaino apkrovimo rankenomis. Smart Glass stiklo langai suteikia galimybę visiškai atsisakyti dieninių ar netgi naktinių užuolaidų keičiant programėlėje režimą iš skaidraus stiklo į permatomą tik iš vidaus, akliną ar tik pritemdytą. Visų kištukinių lizdų ir jungiklių rėmeliai yra minimalistinio dizaino JUNG LS ZERO, visiškai susilyginantys su sienos paviršiumi, o virtuvės saloje ar naktiniuose staliukuose po stalviršiais įmontuoti Wireless krovikliai, leidžiantys įkrauti telefoną ar išmanųjį laikrodį tiesiog padėjus ant stalviršio.

Darbinėje virtuvės stalviršio dalyje taip pat pritaikytas beveik nematomas sprendimas – kištukiniai lizdai montuojami po stalviršio plokštele ir šiek tiek išvažiuoja į viršų tik paspaudus tą vietą. Buitiniai prietaisai – arba pasirenkami, pasirinkti arba įmontuojami, arba laikomi stalčiuose, ten ir prijungiami. Virdulio apskritai nebereikia, nes Grohe Red Duo virtuvinis maišytuvas suteikia galimybę verdančio vandens įsipilti tiesiog iš čiaupo pasirinkus specialų nustatymą. Taigi inovatyvūs ateities namai yra dar estetiškesni, tvaresni, juose matoma tik tai, kas džiugina akį ir vizualiai neapkrauna, o visos technologijos dirba iš šešėlio.

Partnerių produktai

AKZO NOBEL BALTICS. Panaudotos spalvos: G8.03.79 (svetainė / virtuvė, kai kurios koridoriaus sienos, lubos, miegamojo sienos ir lubos, vonios lubos ir sienos), F6.05.70 (virtuvės paveikslo siena, koridoriaus siena). Virtuvėje naudoti dažai EasyCare Kitchen&Bathroom, taip pat ir vonioje: šviesios sienos be tekstūros, dažytos EasyCare Kitchen&Bathroom, su glaistu Maxi Aqua ir gruntu Bindo Base. Tai patikima vonios kambario sienų danga, plytelės nebereikalingos. Visos kitos sienos dažomos lengvai valomais, šveitimui ir drėgmei atspariais dažais EasyCare StayClean, lubos dažomos Ambiance Sky – visiškai matiniais lubų dažais.

JUNG. Išmanieji JUNG HOME kištukiniai lizdai JUNG HOME SCHUKO puikiai tinka tvariam namui, nes, be išmaniojo valdymo programėlėje, turi papildomą energijos suvartojimo matavimo funkciją, todėl energija naudojama taupiai ir tikslingai. Su JUNG LS ZERO serijos rėmeliais jie tampa integruota stilingo interjero dalimi.
Taip pat šiame name, miegamajame ir vonioje naudojami minimalistiniai, vietą taupantys JUNG Home jungikliai kartu su išmaniaisiais kištukiniais lizdais LS ZERO rėmeliais.
Šviesa, užuolaidos valdomos jungikliais JUNG HOME su LS ZERO rėmeliais.

AUDRINETA. Projekto užuolaidoms pasirinktas šių metų tekstilės mados tendencijų lyderis – natūralaus lino audinys. Jis harmoningai įsilieja į visumą ir sukuria jaukumo, organiškumo pojūtį. Toks pat audinys naudojamas svetainėje, miegamajame, WC kambaryje ir sujungia viso namo erdves, prabangiai krintantis šviesus audinys lengvai dera su kitomis interjero detalėmis. Elektra valdomos užuolaidos suteikia namui dar daugiau modernumo, tausoja audinį ir užtikrina komfortišką naudojimąsi.

BRASA. Svetainei parinktas juodos spalvos (matt) belaidis įkraunamas nešiojamasis LED šviestuvas Nimbus Roxxane Leggera 52 CL, lengvai pernešamas ten, kur reikia, ir suteikiantis erdvei minimalistiškumo. Virtuvėje, vonioje montuojami sumažinto akinimo šviestuvai Nimbus Q Four Connect (serija Q FOUR IN 80°, juoda (matt) spalvos. Individualiai gaminamos stiklinės salos spintelės iš MODUS aliuminio profilių su naujoviškomis, itin plonomis LED juostelėmis – svetainės / virtuvės puošmena ir vienas pagrindinių akcentų.

GEBERIT. Vonios keramika – modernaus dizaino kokybiškas pakabinamas unitazas Geberit iCon Rimfree, pakabinama bidė Geberit iCon Geberit su itin patvariais potinkiniais WC rėmais Duofix Sigma. Panaudoti ir Geberit inovatyvaus dizaino bekontaktis vandens nuleidimo mygtukas, WC nuleidimo valdymo sistema su elektroniniu plovimo vandens nuleidimu leidžia išvengti nuolatinių pirštų atspaudų ant unitazo nuleidimo mygtuko.

GROHE. Panaudoti vonios maišytuvai, išmanusis dušo valdymas su vandens taupymo režimu Grohtherm Smartcontrol Thermostat, virtuvės maišytuvas ir plautuvė Grohe Red Duo Faucet, plautuvė Grohe K700U Composite Sink 31655AP0. Atskirose patalpose temperatūra reguliuojama prie jungiklių ir kištukinių lizdų derantis termostatas JUNG HOME su LS ZERO rėmeliu.

ULMAS. Virtuvėje naudojama faneruota baldinė plokštė Shinnoki Cinnamon Triba, viso namo durys, siena ir dalis sienos vonios kambaryje – iš lanksčios faneruotės Shinnoki Cinnamon Triba. Daug medienos paviršių name kuria prabangos, šilumos ir jaukumo įspūdį. Virtuvės stalviršis Compact HPL Pfleiderer Cuvo (U15190) dekoruotas kaip ir virtuvės HPL sienelė. Toks pat ir vonios stalviršis bei spintelė, miegamojo naktinės spintelės.

VILNIAUS EJOTRA. Fasado apdailai panaudota premium klasės tvari PVC ventiliuojamo fasado apdaila E-FACE, jos pagrindas vokiški profiliai vinyPlu, pagrindas – 100 proc. perdirbtas plastikas. Profiliai padengti UV spinduliams atsparia spalvota plėvele, todėl šio fasado spalvos išlieka beveik nepakitusios 20–25 metus. Projekte buvo pasirinkta apdaila vinyPlus Shadow Turner Oak.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų