Nameliai Vilniaus apskrityje, kurti be architekto: subtilus dizainas netrikdantis gamtos tėkmės


Vis daugiau žmonių gręžiantis į gamtą, vertinant jos ramybę ir duodamą poilsį, DOYOU PLACE įkūrėjai Justė ir Kęstas patys suprojektavo ir įrengė modernius namelius, apsuptus natūralios gamtos. Apie šios idėjos gimimą, įgyvendinimą ir ateities planus portalui Structum.lt pasakoja patys autoriai.

 

DOYOUPLACE – tai šiuolaikiški, stilingi, skandinaviško dizaino nameliai trumpalaikiam poilsiui miške. Netoli Semeliškių miestelio, Elektrėnų savivaldybėje, stovinčių namelių kompleksas sukurtas vadovaujantis vienu pagrindiniu principu: daugiau gamtos, mažiau žmonių. Didžiulėje teritorijoje vienu metu apsistoja vos keli žmonės.

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

 

„Prieš 6 metus įsigijome sklypą, planuodami keisti veiklą bei gyvenamą vietą. Pirminė idėja buvo kitokia – modernus pastatų kompleksas šventėms, įrengtas skandinaviško minimalizmo principu. Turėjome net parengtą architektūrinį projektą. Visgi persikėlę iš Vilniaus čia į miškus gyventi patys, nusprendėme, kad nei triukšmų, nei daug žmonių gamtoje nereikia“, – pasakojimą pradeda DOYOU PLACE įkūrėja Justė.

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

 

Šiandien DOYOU PLACE svečiuojasi žmonės iš visų Lietuvos kampelių. Originalios, minimalistinio dizaino erdvės kviečia žmones komfortiškai ilsėtis, bet tuo pačiu savotiškai juos edukuoja gamtos tema. Čia – linguoja laukinės pievos, gyvena begalybė paukščių, o miškas yra ir bus paliktas savarankiškam gyvenimui.

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

 

Namelių architektūrą Justė ir Kęstas kūrė patys, pasinaudodami profesionalų pagalba. „Mums artimas D.I.Y (pasidaryk pats) principas. Man visada patiko nestandartinės idėjos, o Kęstui ieškoti sprendimų, kaip jas įgyvendinti“, – pasakoja Justė. – Žinoma, nebuvo lengva, nes viską užsikrovėme ant savo pečių ir galvų. Norėjome padaryti itin kokybiškai, įdomiai, nestandartiškai, todėl teko rimtai pasukti galvas, imti ne vieną paskolą ir dirbti kasdien be jokių laisvadienių.

Labai padėjo draugė interjero dizainerė Boneta Jurevičiūtė, ji braižė ir konsultavo begale klausimų. Ieškodami nestandartinių sprendimų ir norėdami, kad kiek įmanoma daugiau dalykų būtų gaminta čia vietoje, testavomės, darėme, perdarėme, kol įgyvendinome.“

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

 

Moteris pasakoja pamenanti, kad tuomet Lietuvoje dar neregėtas dalykas buvo deginta mediena, todėl ją degino patys. Spygliuočio fanera, panaudota namelių interjere, taip pat dar nebuvo itin išpopuliarėjusi šalies rinkoje.

„Visos detalės reikalavo daug bandymų bei paieškų – pačių gaminti žalvariniai kranai, apšvietimas iš metalinių vamzdelių, plautuvė iš faneros ir pan. Ir visa tai tęsiasi iki šiandienos, niekaip negalime sustoti su naujų idėjų įgyvendinimu. Mūsų bandymų kolekcija jau apima namelį iš konteinerių (kuriame gyvename patys), A-frame namelius, betoninę kalne įkastą pirtį ir stiklinį namą, kuriame ruošiame pusryčius“, –sako Justė.

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

 

Pagrindinė projekto idėja – architektūra kaip ją supančios aplinkos dalis. Eksterjero medžiagos natūraliai įsiliejančios į visumą, interjeras minimalistinis, žemiškų tonų su dideliais langais, atveriančiais gamtos vaizdus.

„Žmogus ir taip pernelyg nusisavino gamtą, norime bent savo kieme leisti jai atsigauti. Ateities planuose ne daugiau namelių, bet dar daugiau įsigytų gamtos plotų, kuriuos paliktume natūraliai tėkmei“, – sako viena iš DOYOU PLACE įkūrėjų.

 

doyou place architektūra mediniai namukai gamtoje

Nuotr. DOYOU PLACE asmeninis archyvas


Dalintis:

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų