Naujas nacionalinės reikšmės objektas Molėtuose saugotų ir išaukštintų miesto vertybes


Nepaisant augančio Molėtų miesto ir dedamų pastangų viešinant ir reklamuojant ten atsirandančius privalumus, mieste kol kas nėra kertinio vardiklio – nacionalinės reikšmės originalius ir didelius turizmo srautus galinčio generuoti patrauklaus laisvalaikio leidimo objekto.

Tad šio objekto projektavimo Molėtų miestui ėmėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos antrojo kurso studentai Ieva Motiejūnaitė, Steponas Nemira, Saulė Skurdelytė ir Rokas Baranauskas su darbo vadove Vilija Malevičiene.

Naujajam Molėtų traukos centrui siūloma teritorija yra šalia neseniai jau įgyvendintų kultūrinių rekreacinių paskirčių objektų, išsidėsčiusių aplink miesto ežerus, patogioje, vaizdingoje vietoje. Ieva Motiejūnaitė, Steponas Nemira, Saulė Skurdelytė ir Rokas Baranauskas šią Molėtų teritoriją pasirinko būtent dėl Pastovio ežero pakrantės.

„Čia jau daug metų yra įsikūręs pagrindinis Molėtų paplūdimys bei skirtingų paskirčių pastatai, kurie yra neišnaudoti. Matome daug potencialo sukuriant traukos centrą, saugant ir išaukštinant miesto vertybes“, sako projekto dalyviai.

I. Motiejūnaitė, S. Nemira, S. Skurdelytė ir R. Baranauskas įsitikinę, kad prieš nusprendimą plėstis / kurti naujus rajonus Lietuvos miestai ir miesteliai turėtų susitvarkyti su senųjų rajonų problemomis.

„Kai miestas nuolat plečiasi, nesutvarkius senųjų rajonų atsiranda problemų ir naujuosiuose, o tuomet pritrūksta valstybinių lėšų sutvarkyti miesto problemas, – pasakoja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai. – Molėtų miesto infrastruktūroje matome esamų dviračių takų problematiką.

Jie dažnose vietose nutrūksta, nes atsiranda įvairių kliūčių, o kartais kelias tiesiog užsibaigia ties sklypų ribomis, nes nėra numatyto būdo, kaip sujungti į vientisą maršrutą ar gatvės yra apstatytos pastatais ir tektų siaurinti pagrindines gatves, kas keltų nepatogumų vairuotojams.“

Pagrindinis šios komandos tikslas dalyvaujant projekte „Išmanusis miestas 9“ yra ne tik pagerinti bei padaryti Molėtų teritoriją savitą ir unikalią, bet ir sukurti traukos centrą, veikiantį ištisus metus.

„Siekiame, kad pokyčiai pagerintų Molėtų gyventojų gyvenimo kokybę, praturtintų įvairiomis veiklomis bei pritrauktų nuolatinių svečių iš kitų miestų, kurie liktų ilgesniam laikui šiame nuostabiame krašte ir norėtų sugrįžti atgal“, – sako I. Motiejūnaitė, S. Nemira, S. Skurdelytė ir R. Baranauskas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų