Projekto vizualizacija

Naujojo arsenalo rekonstrukcija: pagarba istorijai ir šiuolaikiniai sprendimai


Naujojo arsenalo pastato rekonstrukcija siekia išsaugoti jo klasicistinės išvaizdos paveldą, kartu pritaikant erdves šiuolaikiniams poreikiams. Projektas, atskleidžiantis kruopštų istorinį ir architektūrinį tyrimą, paverčia pastatą funkcionalia erdve muziejui, išlaikant jo vertingąsias savybes ir proporcijas.

Pastato fasadai, pasižymintys šviesia, natūralaus tinko spalva, bus atnaujinti remiantis polichromijos tyrimų rezultatais. Sovietmečio langai bus pakeisti mediniais lotyniško kryžiaus konstrukcijos viengubais langais, atitinkančiais šiuolaikinius energinio efektyvumo reikalavimus. Tuo tarpu pirmo aukšto langai bus sumažinti per vieną plytą, atkuriant proporcijas ir nudaužtus apvadus, o po palangėmis įrengta šildymo ir šaldymo įranga padės išlaikyti komfortišką mikroklimatą.

Projekto vizualizacija

Elektros skydai, kurie iki šiol kėlė vizualinę taršą fasaduose, bus perkelti į projektuotą zoną prie vežiminės. Ši zona bus sutvarkyta naudojant perforuoto metalo lakštus, kurie derės su aplinka, užtikrins funkcionalumą ir estetiką.

Pietų fasade išryškinami iliuzorinių langų likučiai, o šiaurinėje dalyje eksponuojamas XIV amžiaus mūras. Atkuriama buvusi durų anga pietų fasade bus naudojama administracijos patekimui į pastatą. Vakarų fasado likusių priestatų pėdsakai bus pažymėti plauto betono plokštėmis, kurios stilistiškai derės su kitais komplekso elementais, pavyzdžiui, Tvardovskio bokšto vietos žymėjimu.

Projekto vizualizacija

Modernūs, tačiau subtilūs sprendimai

Visos durys keičiamos į minimalistinius sprendimus, kurie užtikrina patogumą ir estetiką. Pietų fasado durys bus padengtos perforuotu plienu, kad vizualiai išnyktų, o vakarų fasado durys į priestatą bus „nematomos“, pritaikytos prie fasado tinko. Tokie sprendimai leidžia išsaugoti pastato vientisumą, kartu užtikrinant praktišką pastato funkcionalumą.

Pastatas bus suskirstytas į skirtingas funkcines zonas: lankytojų erdves, ilgalaikes ir trumpalaikes ekspozicijas, renginių ir edukacijos sales, administracijos patalpas bei technines erdves. Šios zonos sieks sukurti sinergiją tarp muziejaus veiklų, išlaikant patrauklią ir funkcionalią erdvę tiek lankytojams, tiek darbuotojams.

Vestibiulyje numatoma bilietų kasa, knygynas ir kavinė, o įgilinta erdvė tualetams ir drabužinei leis atverti istoriškai svarbius sienų elementus. Grindų lygių pritaikymas užtikrins švarų ir atvirą pirmo aukšto planą, kuris taps svarbia muziejaus lankytojų patirties dalimi.

Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija

Rekonstrukcijos projektas sujungia istorinį paveldą su šiuolaikiniais architektūriniais ir techniniais sprendimais. Tai ne tik atkuria Naujojo arsenalo autentiškumą, bet ir paverčia jį dinamiška, šiuolaikinius poreikius atitinkančia erdve, skirta tiek edukacijai, tiek kultūros sklaidai. Šis projektas užtikrina, kad pastatas taps svarbia miesto kultūrinės infrastruktūros dalimi, puoselėjant istoriją ir pritaikant ją ateities kartoms.

Projektuotojas: Processoffice UAB, Atodangos UAB

Statytojas: Lietuvos nacionalinis muziejus

Architektai: Vytautas Biekša, Eglė Matulaitytė, Martynas Brimas

Tekstas parengtas pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Sveikai ir patogiai per visą Kuršių neriją

Lapkritį Neringos miesto savivaldybė pranešė tapusi pirmąja šalies savivaldybe – Europos dviratininkų federacijos tinklo „EuroVelo 10“ nare. Naują impulsą dviračių turizmo plėtrai…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų