AdobeStock nuotr.

Naujojo Kairo projektas: Egipto vizija ekonomikai, urbanizacijai ir gyventojų gerovei


Egipte, maždaug 50 kilometrų į rytus nuo istorinės Kairo širdies, dykumos platybėse kyla naujas miestas – Naujoji Administracinė Sostinė, kitaip vadinama Naujuoju Kairu. Tai vienas iš prezidento Abdelio Fattah el-Sisi inicijuotų didžiulių megaprojektų, skirtų skatinti šalies ekonomikos augimą, urbanizaciją ir gyventojų perkėlimą. Miestas jau dabar gali pasigirti aukščiausiu Afrikos dangoraižiu ir didžiausia Vidurio Rytų katedra, tačiau tai tik nedidelė dalis jo ambicingų planų.

Naujojo Kairo projektas yra antra karta Egipto naujų miestų kūrimo programoje. Egiptas dešimtmečius vadovavosi strategija kurti naujus miestus, siekdamas nacionalinių tikslų – nuo gyventojų perskirstymo iki ekonominio aktyvumo skatinimo tam tikruose regionuose. Ši politika padėjo mažinti senųjų miestų, tokių kaip Kairas, perpildymą ir skatinti tvarų ekonominį vystymąsi.

AdobeStock nuotr.

Naujosios Administracinės Sostinės mastelis ir tikslai

Šis milžiniškas projektas pradėtas 2016 m. ir vystomas etapais. Pirmasis etapas beveik baigtas, o antrasis prasidės šių metų pabaigoje, teigia Khaledas Abbasas, projekto vykdymą prižiūrinčios įmonės ACUD pirmininkas. Miestas apims 700 kvadratinių kilometrų plotą – tai beveik prilygsta Singapūro dydžiui. Jame bus įkurtas parkas, dvigubai didesnis už Niujorko Centrinį parką, bei pramogų parkas, keturis kartus didesnis už Disneilendą. Projektas planuojamas užbaigti per penkerius–septynerius metus.

Miestas jau traukia gyventojus – daugiau nei 1 500 šeimų jau įsikūrė, o iki 2024 m. pabaigos šis skaičius turėtų išaugti iki 10 000. Be to, Naujojoje Administracinėje Sostinėje jau dirba apie 48 000 valstybinių darbuotojų, kuriems patogumą užtikrina naujai pradėjęs veikti elektrinis traukinys, jungiantis miestą su rytiniu Kairu.

Ekonominiai iššūkiai ir finansavimas

Projektas, nepaisant jo grandiozinių tikslų, susiduria su kritika dėl didelių išlaidų, ypač kai Egipto ekonomika patiria nuosmukį, o regione didėja politiniai ir ekonominiai iššūkiai. Tarptautiniai finansiniai partneriai, tokie kaip Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), teikia Egiptui finansinę paramą, tačiau ją sieja su reformų reikalavimais, siekiant sumažinti infrastruktūros išlaidas, kovoti su infliacija ir užtikrinti skolos tvarumą.

Vienas pagrindinių motyvų statyti naują sostinę yra Egipto sparčiai auganti populiacija ir poreikis mažinti spūstis bei taršą Kaire. Su 22 milijonais gyventojų, Didysis Kairas gali tapti vienu tankiausiai apgyvendintų miestų pasaulyje.

AdobeStock nuotr.

Vizija ateičiai

Naujoji Administracinė Sostinė taps ne tik nauju vyriausybės ir verslo centru, bet ir nauja gyvenamąja vieta tūkstančiams egiptiečių. Finansinis rajonas, kuriame įsikurs tarptautinių bankų ir verslo būstinės, simbolizuoja miesto ambicijas tapti ne tik Egipto, bet ir regiono ekonomikos centru.

Šis projektas neabejotinai taps vienu reikšmingiausių Egipto urbanistinių pokyčių, žyminčiu šiuolaikinės architektūros, infrastruktūros ir gyventojų gerovės siekius. Naujoji Administracinė Sostinė – tai ne tik miestas, bet ir simbolis naujos Egipto ateities, kuri sujungia istoriją su modernumu.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Sveikai ir patogiai per visą Kuršių neriją

Lapkritį Neringos miesto savivaldybė pranešė tapusi pirmąja šalies savivaldybe – Europos dviratininkų federacijos tinklo „EuroVelo 10“ nare. Naują impulsą dviračių turizmo plėtrai…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų