Naujos kartos statinys – „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras 1


Nuotr. Laimono Ciūnio ir „KG Constructions“

Užsakovas: „M.M.M. projektai“

Generalinis rangovas: UAB „Mitnija“

Projektuotojas: UAB „Archinova“

Architektas: Aleksandras Gvildys (UAB „Archinova“)

 

Sostinės gyventojus nustebino dar vienas įspūdingas objektas, žavintis moderniais statybos, architektūros, dizaino ir inžinerijos sprendimais. Inovatyvus 12 tūkst. m2 „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras iškilo Saltoniškių g. 7, Žvėryno rajone, buvusioje pramoninėje teritorijoje.

Projekto užsakovų – įmonės „M.M.M. projektai“ – teigimu, S7 biurų kvartalo, kaip dalies Vilniaus CBD (angl. central business district) vieta parinkta, atsižvelgiant į patogią infrastruktūrą, išvystytą viešojo transporto tinklą, darbuotojų patogumui šalia esančius didžiuosius prekybos centrus bei kitus komfortą užtikrinančius faktorius.

Siekiant šį kvartalą priderinti prie supančios aplinkos, čia nuspręsta statyti ne dangoraižius, o mažaaukščius pastatus ir sukurti patrauklias miesto erdves, išlaikant bendrą verslo kvartalo stilistiką, kurioje atsispindi naujausios architektūros, inžinerinės ir biurų funkcionalumo tendencijos. Pastatuose suprojektuoti išmanieji inžineriniai sprendimai. Pavyzdžiui, apšvietimas bus reguliuojamas automatiškai – sistemos reaguos į natūralios šviesos kiekį. Patalpų ventiliacijos sistema reaguos į anglies dvideginio koncentraciją ir pagal tai reguliuos vėdinimą. Pastatų sistemas planšetiniais kompiuteriais galės valdyti ir patys darbuotojai.

Įrengiant tokias modernias, funkcionalias ir atviras darbo erdves kaip „Danske Bank“, buvo būtina atsižvelgti ne tik į patalpų akustiką, sveikesnę darbo aplinką, bet ir į vizualiai patrauklius lubų sprendimus, kuriais pasirūpino UAB „Geras mūras“.

Biurų pastatas išsiskiria ne tik šiuolaikiškais ir efektyviais architektūros, bet ir moderniais statybos bei technologijų sprendimais. Ant A energinės klasės biurų pastato stogo sumontuoti saulės elementai, generuosiantys dešimtadalį objektui reikalingos energijos. Aplink pastatą išplėsti ir įrengti nauji dviračių takai, pastate yra 11 elektromobilių įkrovos taškų. Verslo centras pastatytas taikant tvariosios plėtros principus ir siekiant BREEAM sertifikato. Šiame projekte didelis dėmesys buvo skirtas ne tik inovatyviems architektūriniams sprendimams ar inžinerinėms sistemoms, bet ir tam, kad atsakingai būtų organizuojamos statybos, sukurtos patogios ir šiuolaikiškos darbo vietos, nepamiršta komunikacija su vietine bendruomene.

Naujos kartos sprendimai priimti ir rūpinantis objekto hidroizoliacija, kurios tinkamumo bei kokybės lygis taps vienu iš pastato ilgalaikiškumo bei eksploatacijos funkcionalumo faktorių. Objekto projektuotojai didelį dėmesį skyrė optimalios garso izoliacijos užtikrinimo paieškai, statybų metu pasirūpinta išorinių ir vidinių priešgaisrinių durų, atitvarų ir interjero dalies vidaus medinių durų adaptavimu prie numatyto interjero.

UAB „Energus“ prie „Danske Bank“ globalių paslaugų centro projekto įgyvendinimo prisidėjo atlikdama netradicinius elektrotechnikos įrengimo ir procesų valdymo automatizavimo rangos darbus. Inovatyvi įmonė automatizavo ir įdiegė pastato mikroklimato, dirbtinio (šviestuvų valdymas) ir natūralaus apšvietimo (langų žaliuzių valdymas), gaisro gesinimo bei dūmų šalinimo valdymo sistemas, suprojektavo ir įrengė trijų lygių vandens nuotėkio stebėsenos ir apsaugos sistemą, pasirūpino ir elektros galios kontrolės įdiegimu.

Atestuota statybos įmonė UAB „Constra“ objekte atliko pertvarų apdailos darbus. Specialistai neneigia, kad iššūkių dirbant su šiuo projektu tikrai buvo, teko taikyti netradicinius sprendimus, tačiau tai tik dar labiau padidino ryžtą ir paskatino siekti geriausio įmanomo rezultato. „Buvo svarbi kiekviena detalė, kiekvienas milimetras, negalėjome padaryti net mažiausios klaidos“, – pasakoja UAB „Constra“ projektų vadovas Andrej Zakševskij. Žinoma, tai nebuvo pirmas iššūkių kupinas projektas, su kuriuo ši įmonė susidūrė. Jau seniai rinkoje esanti „Constra“ spėjo sukaupti didelę darbo patirtį ir įgyti UAB „Mitnija“ pasitikėjimą. „Ir anksčiau dirbome su griežtus reikalavimus kokybei keliančia „Mitnija“. Jiems tinka mūsų darbų kokybė, todėl buvome pakviesti prisidėti ir prie šio projekto“, – prisipažįsta A. Zakševskij ir teigia, kad, siekiant realizuoti tokio pobūdžio objekto koncepciją, svarbu ne tik kokybiškai atlikti savo darbus, bet ir palaikyti efektyvią komunikaciją su generaliniu rangovu bei kitais prisidedančiaisiais prie projekto įgyvendinimo.

Įmonės profesionalai džiaugiasi galimybe dirbti su šiuo projektu ir sako, kad galutinis darbų rezultatas bus geras. Liko vos kelios baigiamosios užduotys. A. Zakševskij teigimu, visas „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro pastatas yra aukštos kokybės ir išsiskiria iš daugelio Lietuvoje vykdomų projektų. „Atlaikėme visus sunkumus, buvome atkaklūs“, – sako įmonės projektų vadovas ir primena, kad „Constra“ specializuojasi namų statybos srityje, atlieka didelės apimties vidaus apdailos ir grindų betonavimo darbus, įmonė turi sertifikatą teikti generalinio rangovo paslaugas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų