Naujų verslo investicijų pritraukę Molėtai – esminių permainų kelyje


Vos keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus nutolę Molėtai jau daugelį metų gyventojus žavi ramia, jaukia ir ežeringa aplinka, galimybe patyrinėti nakties danguje esančius žvaigždynus ar tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti savaitgalio išvykos metu. Ir nors Molėtai, kaip ir dauguma mažesnių Lietuvos miestų, susiduria su problema dėl į didmiesčius išsikeliančių jaunųjų talentų, situacija po truputį keičiasi.

Pastaruoju metu Molėtai diktuoja pavyzdį, kaip reikia pritraukti naujas investicijas ir didelius verslo atstovus į Lietuvos regionus. Nors nedidukas miestelis turi vos 5,5 tūkst. gyventojų, į jį savo dėmesį atkreipė tokios įmonės, kaip „Teltonika“, „Šilalės mediena“, „Ventmann“ ir kiti. Dabar Molėtų vadovai įsitikinę – miestas ir visas rajonas yra esminių permainų kelyje.

Į Molėtus žengia socialiai atsakingas verslas

Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika sako, kad ne paslaptis, jog Molėtų krašte vyrauja smulkusis ar šeimos verslai. Todėl naujos investicijos ir verslo plėtra, kurią Molėtai pritraukė pastaruoju metu, yra didelis šio krašto ir jo žmonių įvertinimas.

„Tai didelis verslo pasitikėjimo ženklas mumis. Visi matome, kad Molėtai yra esminių permainų kelyje: didėja susidomėjimas galimybėmis verslo plėtrai ir kūrimuisi. Ir tai ne tik dalies didmiesčių gyventojų ramaus gyvenimo paieškų periferijoje pasekmė, bet ir aktyvi, kryptinga savivaldybės politika, skatinanti grįžti ar rinktis mūsų kraštą, reakcija į verslo aplinkos, visuomenės pokyčius ir poreikius“, – sako Molėtų meras.

Viena didžiausių investicijų Molėtuose – čia įsikursiantis „Teltonikos technologijų centras“. Šiuo metu jau lyginamas sklypas statyboms ir rengiamasi pradėti pamatų liejimą. Technologijų centras turėtų sukurti apie 500 darbo vietų, kurios užtikrins daiktų, interneto prietaisų projektavimą ir gaminimą. Į 10,8 tūkst. kv. m. ploto centrą tilps laboratorijos, administracinės patalpos bei gamybos erdvė. Šio projekto vertė siekia net 34 mln. eurų.

„Tokio masto investicija mūsų rajone yra pirmoji per visą nepriklausomybės laikotarpį. Maža to, aukštųjų technologijų darbo vietos atveria naujas galimybes mūsų jaunimui ir skatina jo domėjimąsi šia sritimi. Tikimės, kad edukacinės veiklos šiame centre ne tik padės mūsų abiturientams apsispręsti dėl profesinės karjeros, bet ir paskatins grįžtamąją migraciją“, – viliasi S. Jauneika.

Tuo metu įmonės „Teltonika“ atstovai teigia, kad žengti žingsnį į Molėtus paskatino įmonių grupės puoselėjamos vertybės – kurti darbo vietas, kurios leistų gyventi oriai ne tik didmiesčiuose, bet ir Lietuvos regionuose.

„Sukurdami gerai apmokamas darbo vietas prisidėsime prie gerovės kūrimo regione. Šis strateginis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant ir į dabartines tendencijas – didesnę dalį laisvo laiko praleisti gamtoje. Tad mūsų vystomas projektas sudarys sąlygas ne tik oriai gyventi regione, bet ir džiaugtis nuostabia Molėtų gamta.

Svarbu paminėti, kad „Teltonikos“ įmonių grupės įkūrėjas Arvydas Paukštys yra kilęs iš Molėtų, tad tai yra ir socialine atsakomybe grįstas projektas, leidžiantis prisidėti prie Molėtų krašto plėtros.

Molėtai yra netoli sostinės ir turi reikiamą infrastruktūrą tokiam technologijų centrui įsikurti, o aplinkinių rajonų gyventojams šis technologijų centras bus taip pat lengvai pasiekiamas“, – sako „Teltonika“ atstovas Julius Švagždys.

„Visa tai keičia verslo aplinką, kuri tampa įvairesnė, patrauklesnė potencialiems darbuotojams – gyventojams. Tai reikšmingas impulsas rajono ekonominiam ir socialiniam gyvenimui. Kartu su naujų investuotojų pagyvėjimu, kaip tikimasi, bus juntamas atsigavimas ir darbo rinkoje“, – „Teltonikos“ atstovui antrina ir Molėtų meras S. Jauneika.

Naujų darbo vietų bus dar daugiau

Plėsti savo verslą ežerų apsuptuose Molėtuose ruošiasi ne tik Teltonikos įmonių grupė. Apie investiciją Molėtų krašte paskelbusi UAB „Šilalės mediena“ 2023 metais čia žada pradėti veiklą su 130 naujų darbo vietų, o greta įsikursianti e-komercijos lyderė „Poppri Fashion Auctions“ – 30 darbo vietų.

Vienas iš ilgą laiką neįveiklintų sklypų jau išnuomotas UAB „Ventmann“ gamyklos statyboms. Nuomos sutartyje nustatyta, kad šiame sklype gali būti plėtojamas aplinkai draugiškas verslas, neigiamo poveikio aplinkai nedaranti ūkinė-komercinė veikla, nesusijusi su taršia gamyba. Bendrovė įsipareigojo per metus pasirengti statyboms, per kitus 2 metus investuoti ne mažiau kaip 700 tūkst. € ir sukurti ne mažiau kaip 10 darbo vietų.

„Visuomet akcentavome, jog skatiname sąžiningo, draugiško aplinkai, netaršaus verslo kūrimąsi ir plėtrą Molėtų rajone. Mums svarbu, jog ateinančio verslo veikla atitiktų mūsų krašto viziją ir požiūrį į kuriamą saugią bei švarią darbuotojų, gyventojų kasdienę aplinką. Taigi ir vienas pagrindinių tikslų – tvari veikla, taip pat ir kuriamos darbo vietos, kvalifikuotų specialistų poreikis, konkurencingi atlyginimai“, – teigia S. Jauneika.

Palankios sąlygos naujoms investicijoms

Molėtai džiaugiasi ne tik augančiu verslo atstovų dėmesiu, bet ir miesto pastangomis sukurti patrauklias sąlygas būsimiems darbuotojams.

„Natūralu, laukdami stambių investicijų, jau šiandien galvojame ir ruošiamės, nuosekliai kuriame kokybiškas gyvenimo sąlygas, pirmiausia apsirūpinant būstu. Ateinantys investuotojai tampa prielaida mūsų krašto plėtros naujam etapui – sukurtos infrastruktūros įveiklinimui ir naujų paslaugų kūrimuisi.

Siekiame, kad gyvenimo sąlygos niekuo nenusileistų didmiesčiams, o ir Vilnius, baigus betonkelio rekonstrukciją, bus ranka pasiekiamas. Tik pas mus nerasite sostinei būdingo triukšmo, transporto spūsčių ir eilių“, – įsitikinęs Molėtų meras.

Tuo metu Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys teigia, kad Molėtai jau dabar ėmėsi veiksmų, kurie dar labiau palengvintų verslo pritraukimą.

„Įgyvendiname projektą – įsipareigojome sukurti verslui svarbią inžinerinę infrastruktūrą Molėtų miesto apleistose teritorijose. Sklypai bus prijungti prie centralizuoto vandentiekio, buitinių nuotekų, elektros tiekimo tinklų, padarytas paviršinio vandens nuvedimas, įrengti privažiavimai, sklypai aptverti tvora“, – sako S. Žvinys.

Jis taip pat pasakoja, kad pastaruoju metu elektroniniuose aukcionuose buvo parduota nemaža dalis nebenaudojamų, bet įveiklinimui tinkamų objektų.

Lietuvos bendrajame plane, įvertinus didelio vaizdingumo kraštovaizdį ir rekreacinį potencialą, Molėtų rajonas priskiriamas intensyvios rekreacijos zonai. Šios infrastruktūros stiprinimas ir vaizdingose vietovėse išsidėsčiusių objektų įveiklinimas turizmui – vienas iš savivaldybės prioritetų. Čia tikimasi pritraukti poilsio namų, sveikatinimo centrų investuotojų, laisvalaikio paslaugų verslų.

„Džiugu, kad buvo susidomėta strategiškai patogiose ir naudingose vietovėse esančiais sklypais bei pastatais. Pavyzdžiui, parduotas buvusios Dubingių mokyklos pastatas su kitais statiniais, senasis Alantos kultūros namų pastatas bei Administracinis pastatas ir Valgyklos pastatas Kuolakasių kaime.

Kokie naujų savininkų planai naujuose objektuose – kol kas nežinome, nes parduodant pastatus negali surašyti reikalavimų, ką savininkas turėtų įrengti. Visuomet tikimės sėkmingo ir nuoširdaus dialogo su investuotojais, todėl tikime, kad subrandinus verslo idėjas investuotojai noriai sugrįš pas mus ir galėsime kalbėti apie tolesnius darbus Molėtų krašte“, – sako S. Žvinys.

„Negalime atsakomybių reikalauti tik iš verslo, todėl stengiamės rodyti ir savo iniciatyvą. Mūsų rajone iki šiol buvo patvirtintas vienas mažiausių nekilnojamojo turto mokesčių Lietuvoje – 0,5 proc.“, – priduria S. Jauneika.

Tikisi susigrąžinti jaunas šeimas

Molėtų meras tikina, kad vienas pagrindinių rajono tikslų – ne tik pritraukti verslo investicijų, bet ir susigrąžinti jaunus specialistus, kurie paliko Molėtus dėl noro siekti geresnių karjeros galimybių didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Su tokia problema susiduria dauguma šalies miestų ir miestelių.

„Suprantame, kad tai priklauso ne tik nuo sukurtų darbo vietų, kurios jau randasi mūsų krašte. Šiemet savivaldybėje patvirtinome „Grįžtamosios migracijos skatinimo programą“, taip pat atnaujinta „Smulkiojo ir vidurinio verslo rėmimo programa“ papildomus balus skiriant jauniesiems verslininkams ir sugrįžusiems emigrantams. Sėkmingai veikia ir savivaldybės paramos programa, skirta jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą.

Iki randantis naujoms darbo vietoms buvome patrauklūs šeimoms, dirbančioms Vilniuje, tačiau nusprendusioms gyventi ir vaikus auginti Molėtuose. Džiugu, kad vis mažiau gyventojų galės ieškoti darbo kituose rajonuose. Jau dabar turime gražių grįžusių emigrantų ar Molėtų kraštą pasirinkusių kurtis kitų rajonų gyventojų pavyzdžių – jie ne tik čia apsigyvena, bet ir kuria verslus: taip „gimė“ šokolado fabrikas šalia Alantos, medžio apdirbimo įmonės, nauji žemdirbių ūkiai ir kiti projektai“ – sako S. Jauneika.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų