lazdynu baseinas
Lazdynų baseinas. Nuotr. Lukas Balandis/BNS

Pamatykite, kaip atrodo ilgai lauktas Lazdynų baseinas: atidarymas žadamas pavasarį


Vilnius iš buvusių Lazdynų baseino rangovų sieks prisiteisti 8,6 mln. eurų – miesto savivaldybė Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį dėl patirtų nuostolių ir žalos atlyginimo.

„Turėjome pasirūpinti statybų objekto išsaugojimu, teko iš naujo organizuoti viešųjų pirkimų procedūras, didėjo objekto užbaigimo darbų kaina, augo projekto valdymo išlaidos“, – trečiadienį išplatintame pranešime sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

„Tačiau tai dar nėra viskas – dėl buvusios „Irdaivos“ ir partnerių aplaidaus veikimo, taip pat vėluoja Lazdynų baseino atidarymas, tad vertinama ir komercinė bei reputacinė žala“, – pridūrė jis.

Anot savivaldybės, pagal pradinę Lazdynų baseino rangos sutartį, kompleksas turėjo būti pastatytas už fiksuotą 25,9 mln. eurų sumą.

Už atliktus darbus buvusiems rangovams išmokėta 14,5 mln. eurų, todėl Lazdynų baseinas turėjo būti užbaigtas už likusius 11,4 mln. eurų.

Pagal naują rangos sutartį dėl darbų užbaigimo komplekse, naujam rangovui jau yra sumokėta apie 19,5 mln. eurų. Dar apie 500 tūkst. eurų išlaidų Vilniaus miesto savivaldybė ir jos įstaiga „Vilniaus vystymo kompanija“ patyrė laikotarpiu tarp pirmosios sutarties nutraukimo ir pakeičiančios sutarties sudarymo bei papildomiems projekto valdymo kaštams padengti.

„Pirminė sąmata Lazdynų baseino buvo 25,9 mln. eurų ir per du metus buvo padaryta 40 proc. darbų, išleista 14,5 mln. eurų. Tuomet bankrutavo pagrindinė penkių įmonių grupės įmonė „Irdaiva“, todėl statybos darbai iš esmės sustojo (…). Todėl visos statybos iš esmės pabrango 10 mln. eurų“, – trečiadienį žurnalistams sakė vicemeras.

lazdynu baseinas

Šiuo metu atliekami galutiniai atsiskaitymai su naujaisiais komplekso rangovais, taip pat Vilniaus miesto savivaldybė skaičiuoja negautas pajamas dėl to, kad baseinas nebuvo atidarytas laiku, tad ieškinyje nurodytas žalos dydis, pasak savivaldybės, tikėtina, ateityje didės.

Savivaldybė teigia ieškinyje atsakovais nurodžiusi visas įmones, kurios vykdė rangos sutartį – „Montuotojas“, „HSC BALTIC“, „AXIS POWER“, „Mitnija“.

„Active Construction Management“ – buvusi „Iradaiva“ – ieškinyje nurodyta trečiuoju asmeniu, kadangi yra bankrutuojanti, o pagal teisės aktus bankrutuojančiai įmonei negalima kelti reikalavimų teisme.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra konstatavęs, kad ši įmonių grupė yra solidariai atsakinga už tai, kad rangos sutartis nebuvo vykdoma tinkamai, taip pat – kad Vilniaus miesto savivaldybė teisėtai vienašališkai nutraukė viešojo darbų pirkimo sutartį dėl to, kad anksčiau Lazdynų baseino rangos darbus vykdžiusios įmonės iš esmės pažeidė rangos sutartį.

lazdynu baseinas

„Teisminių procesų mes tikrai dar turėsime kelis, matyt, metus į priekį, kol visi nuostoliai bus atlyginti ir grąžinti savivaldybei“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Sporto objektas su 50 metrų plaukimo takeliais, 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, pirtimis ir treniruočių salėmis vietoje nugriauto sovietmečio baseino pradėtas statyti 2017-aisiais, tačiau jo užbaigimo terminas buvo atidėtas kelis kartus.

„Šiuo metu yra vykdomi baigiamieji apdailos darbai ir šią bei kitą savaitę objekte lankysis pridavimo komisija. Bus sprendžiamas klausimas dėl objekto tinkamumo pridavimo“, – teigė Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus vedėja Agnė Šataitė.

Jos teigimu, po pridavimo veiklą pradės laikinai paskirtas operatorius – sostinės savivaldybės viešoji įstaiga „Active Vilnius“.

„Į objektą pradės važiuoti visa reikiama įranga, baldai ir mūsų toliau lauks atidarymo renginys“, – sakė ji.

Pasak V. Benkunsko, baseino atidarymas planuojamas vasarį.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Baigtos Lazdynų baseino statybos

Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia,…

Has photos

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų