„Peikko“ armavimo sistemos – greitai montuojama, patikima ir efektyvu


Šiandieninė statybų rinka diktuoja poreikius rasti sprendimų išskirtinių formų, tūrių ir erdvinės struktūros pastatų statyboms užtikrinant tiek projekto įgyvendinimo greitį, tiek kokybę. Siekiant užtikrinti statybų efektyvumą suomių įmonė „Peikko“ siūlo net kelis produktus pritaikomus įvairiems konstrukciniams sprendimams.

Konstrukcijos lengvumas su PSB® sistema

Vienas iš efektyviausių priemonių monolitinės perdangos armavimui nuo praspaudimo yra „Peikko“ armavimo sistema PSB®. „Dažniausiai ši sistema naudojama suarmuoti pamatams ir perdangoms ties kolonomis, sienų kampais ar kraštais. Tokiu būdu išvengiama poreikio neracionaliai storinti perdangų plokštes ar projektuoti kapitelius tam, kad būtų padidintas konstrukcijos atsparumas. Tai suteikia konstrukcijai lengvumo net ir masyviuose daugiaaukščiuose statiniuose“, – apie PSB® sistemos privalumus pasakoja „Peikko Lietuva“ pardavimų inžinierius Arnoldas Tumėnas.

Pasak A. Tumėno pagrindiniai PSB® privalumai – vienas didžiausių atsparumų perdangos praspaudimui rinkoje, ypač greitas montavimas, trumpas pristatymo terminas, optimali kaina, dėmesys kliento poreikiams ir techninės „Peikko“ specialistų konsultacijos per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

„Svarbu, kad inžinieriai bet kurioje projektavimo stadijoje gali kreiptis į „Peikko“ dėl armavimo sistemos PSB® skaičiavimo metodologijos ar konsultacijų ieškant racionaliausio sprendimo,“ – teigia „Peikko“ specialistas. „Šios detalės neturi standartinių modifikacijų ir gaminamos tik pagal tikslius projektuotojo skaičiavimus, kuriuos palengvina nemokama „Peikko Designer“ programa. Šioje programoje rasite PSB® skaičiavimo modulį, kuriame suvedus charakteringus perdangos duomenis, programa pati apskaičiuoja racionaliausią perdangos armavimo spendimą, o projektuotojui reikia tik eksportuoti duomenis. Žinoma, esant ypač sudėtingoms situacijoms „Peikko“ komanda suteiks išsamią konsultaciją ir pagalbą.“

Lietuvoje tik atrandamas, pasaulyje – pripažintas produktas

Europoje šis monolitinio gelžbetonio konstrukcijų sprendimas sėkmingai išplėtotas jau prieš dvidešimt metų, tačiau Lietuvoje kartais vis dar naudojami tradiciniais tapę būdai – jau anksčiau minėtas perdangų storinimas ar kapitelių projektavimas. „Galime drąsiai teigti, kad efektyvus erdvių išnaudojimas ir statybų greitis tampa vis svarbesniais faktoriais ypač konkurencingoje šių dienų Lietuvos statybų rinkoje. Taip pat PSB® pagalba mažinant perdangos storį, priklausomai nuo pastato dydžio, galima sutaupyti net ir visą aukštą,“ – patirtimi dalijasi A. Tumėnas.

„Peikko“ armavimo sistema sėkmingai naudota tokiuose įspūdinguose projektuose kaip dangoraižiai Filadelfijoje (JAV) „One Riverside“, Milane (Italijoje) „Altra Sede“, Vienoje (Austrija) „DC Tower 1“, oro uosto terminale Bratislavoje (Slovakija) ir daugybėje kitų. Lietuvoje PSB® buvo pasirinktas projektuojant tokius verslo centrus kaip „Quadrum“ (Vilnius), „Arka“ (Kaunas) ar šiuo metu statomame „Magnum“ (Kaunas).

Taip pat PSB® armavimo sistema įvertinta ETA-13/0151 sertifikatu, kuris patvirtina, kad šis „Peikko“ sprendimas išsiskiria iki 10 % didesniu atsparumu nei dauguma analogiškų rinkoje esančių sprendimų. „Remiantis šiuo ETA sertifikatu „Peikko“ PSB® detalės ženklinamos CE, o tai reiškia, kad garantuojamas gaminio atitikimas nustatytiems reikalavimams. „Peikko“ atveju CE ženklinimas reiškia, kad produktas yra gerai pagamintas, saugus naudoti, atitinka eksploatacinių charakteristikų reikalavimus ir apima išsamius techninius nurodymus naudotojui,“ – CE ženklinimo reikšmę įvardija pardavimų inžinierius.

Paprastas elementų jungimas su MODIX®

Dar vienas „Peikko“ produktas, kurį siūloma rinktis masyvių konstrukcijų statiniuose – armatūros jungtys MODIX®. „Paprasta ir lanksčiai pritaikoma armatūros sandūros sistema MODIX® skirta ir tam, kad statybvietėje mechaniškai sujungti monolitinius elementus su surenkamojo gelžbetonio gaminiais,“ – apie produkto naudojimą pasakoja A. Tumėnas. Taip pat MODIX® armatūros sistema puikiai tinka norint sujungti armatūrą didelę apkrovą laikančiose konstrukcijose, kur reikalingas efektyvus jungties sprendimas, ar sudėtingose nestandartinėse situacijose, kuomet ypač svarbus jungties patikimumas ar yra jungiama didelio diametro armatūra.

„MODIX® jungties principas – ant armatūros strypų užpresuoti standartiniai SM A ir SM B jungimo antgaliai su standartiniu metriniu sriegiu, kas atveria vienas plačiausių pritaikomumo galimybių rinkoje. MODIX® jungtimis galima sujungti bet kokius armatūros strypus nuo 10 iki 40mm skersmens,“ – teigia „Peikko“ specialistas.

„Peikko Lietuva“ džiaugiasi, kad 2017 metų pabaigoje Lietuvoje atidarytas MODIX® jungčių gamybos linija. „Dėl šios įrangos pastatymo mūsų gamyklose, galime savo klientams galime pasiūlyti ypač trumpą gamybos terminą,“ – pagrindinį naujos įrangos privalumą įvardija A. Tumėnas.

Universalus sprendimas įvairiose situacijose

Armatūros jungtys MODIX® yra universalus sprendimas, nes yra galimybė jungti skirtingų diametrų armatūrą, virinti jungtį prie metalo konstrukcijų ar jungti fiksuotos pozicijos armatūrą. „Visada stengiamės pabrėžti, kad sistema užtikrina spartų montavimą ir lengvą kokybės patikrą. Jungčiai užveržti nereikalingas dinamometrinis raktas, pakanka paprasto rakto, kuriuo jungtį reikia veržti tol, kol užsispaudžia vizualinės kontrolės žiedas, tuomet jėga yra pakankama ir jungtį galima eksploatuoti,“ – apie greitai montuojamą, paprastą ir patikimą sistemą pasakoja pardavimų inžinierius.

Vienas iš pavyzdžių, kuomet Lietuvoje armatūros jungtys MODIX® panaudotos itin sėkmingai – prekybos centro „Mega“ rekonstrukcija. Jos metu produktas buvo naudojamos standiems mazgams įrengti tarp surenkamų kolonų ir sijų. O štai verslo centre „Arka“ armatūros jungtis MODIX® buvo panaudota standžiajai pamatų ir kolonos jungčiai. Atsižvelgiant į tai, kad, kitaip nei įprastai, kolona buvo trikampio formos ir itin aukšta, reikėjo apgalvoti ir jos jungtį su pamatu. Taip pat šis „Peikko“ produktas naudotas ir Visagino atominės elektrinės uždarymo projekte masyvių gelžbetoninių konstrukcijų jungimui.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų