pilaites terasos
Organizatorių nuotr.

„Pilaitės terasų“ vystytojai keičia pavadinimą ir pradeda grąžinti avansus


NT vystymo kompanija „Garda group“ keičia Vilniuje statomo daugiabučių komplekso „Pilaitės terasos“ pavadinimą į „Horizontai“. Bendrovė taip pat gavo papildomą 0,8 mln. eurų finansavimą tolesniems darbams ir pradėjo grąžinti avansus už nutrauktas preliminarias sutartis, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Teigiama, jog iš bankrutuojančios UAB „Pilaitės terasos“ perėmusi projektą, UAB „Garda group“ vykdo įsipareigojimus pirkėjams, vysto neužbaigtus pastatus ir toliau sprendžia visą gyvenvietę neraminančią prisijungimo prie miesto inžinerinių tinklų problemą.

Praėjusią savaitę žengtas svarbus žingsnis atsiskaitant su pirkėjais, kurių preliminarias sutartis pernai teko nutraukti iš esmės pasikeitus rinkos aplinkybėms.

Du mėnesius mokėjusi 200 EUR kompensacijas, gruodžio pabaigoje „Garda group“ visiems vieno iš daugiabučių klientams – 15-ai žmonių – pilnai grąžino avansus su 5 proc. metinėmis palūkanomis. Bendra grąžinimo suma sudarė daugiau kaip 180 tūkst. eurų.

Likusius avansus 19-ai klientų, iš viso 207,5 tūkst. eurų bei palūkanas, bendrovė yra įsipareigojusi išmokėti etapais pradedant sausio viduriu, bet ne vėliau kaip iki gegužės 1 d. Kartu klientams tęsiamos savanoriškos mėnesinės 200 eurų kompensacijos už nepatogumus iki gegužės, kol bus pilnai grąžinti avansai.

Taip pat, siekdama atsiriboti nuo asociacijų su ankstesniu projekto vystytoju, „Garda group“ pristatė naują komplekso vardą ir vizualinį identitetą „Horizontai“. Šį pavadinimą gavo keturi dar statomi ar užbaiginėjami daugiabučiai, o teritorijoje jau pastatyti bei gyvenami namai ir kotedžai išlaikys ankstesnį „Pilaitės terasų“ vardą.

Pasak „Garda group“ plėtros vadovo Audriaus Zakaro, šiuo žingsniu siekiama įtvirtinti atskirtį tarp ankstesnio ir naujojo vystytojo objektų bei požiūrio.

„Neslepiame visos teritorijos konteksto ir iššūkių, o su nauju pavadinimu siekiame atskirti du teritorijos raidos etapus. Mūsų naujai gauti finansiniai srautai leis ne tik atsiskaityti su pirkėjais bei užbaigti naujus daugiabučius, bet ir iki metų vidurio išspręsti visai teritorijai aktualų prisijungimo prie miesto tinklų klausimą“, – sako A. Zakaras.

Dar spalį „Garda group“ projekto plėtrai gavo 2,2 mln. eurų finansavimą, o gruodį bendrovė sėkmingai pasiskolino dar 0,8 mln. eurų. Visos šios lėšos naudojamos trijų jau pradėtų „Horizontų“ daugiabučių užbaigimui, ketvirto daugiabučio statybų pradžiai, prisijungimui prie miesto komunikacijų tinklų ir avansų grąžinimui.

Pranešime teigiama, kad per pirmąjį 2023 m. ketvirtį „Garda group“ planuoja pilnai užbaigti 2 „Horizontų“ daugiabučius (abu po 20 butų), pasiekti 85 proc. baigtumą trečiame daugiabutyje (36 butų) ir pradėti statyti naują 27 butų pastatą.

Pastarasis daugiabutis būtų užbaigtas iki 2024 m. Su UAB „Vilniaus vandenys“ bendrovė baigia derinti komunikacijų įrengimo schemą, leidimas vykdyti darbus laukiamas sausį, o projektą įgyvendinti tikimasi iki 2023 m. vidurio.

„Garda group“ priklauso NT vystymo grupei „NORD1“. Grupės portfelyje – „Horizontai“ projektas Vilniuje ir 59-ių namų sklypų projektas „Kamanių pievelė“ Klaipėdoje. Uostamiestyje bendrovė neseniai atnaujino 52-jų būstų projekto „Memelio loftai“ statybas – šis projektas su atitinkamais iššūkiais taip pat buvo perimtas iš bankrutuojančio ankstesnio vystytojo.

Spaudos pranešimas. Portalo Structum.lt redakcija neatsako už jo turinį. Straipsnis viešinamas visuomenės informavimo tikslais.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų