vilniaus planas
Projekto vizual.

Vilniuje planuojama sutvarkyti pagrindinę žaliąją erdvę Pelesos ir Liepkalnio gatvių sankirtoje


Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva planuojama sutvarkyti Rasose gyventojų pamėgtą žalią erdvę ties Liepkalnio ir Pelesos gatvėmis.

UAB Vilniaus planas architektai kviečia gyventojus ir visus suinteresuotus asmenis dalyvauti atnaujintų projektinių pasiūlymų viešojoje konsultacijoje rugpjūčio 2 d. 17:30 val.

Daugelio gyventojų pamėgta, tačiau ilgą laiką buvusi apleista, teritorija ties Liepkalnio ir Pelesos gatvėmis taps jaukia žaliąja erdve. Įvertinus išskirtinį reljefą ir visoje teritorijoje esančią žalumą, UAB Vilniaus plano architektai parengė projektą, kuriuo siekiama maksimaliai išsaugoti esamos aplinkos privalumus. Siekiant išsaugoti daugiau medžių, sprendiniai buvo atnaujinti.

vilnius

Architektai siūlo teritorijoje numatytas veiklų zonas skirstyti atsižvelgus į esamų medžių išsidėstymą. Atviresnės erdvės galėtų būti skirtos pasyvioms bendruomenės veikloms, aktyviam laisvalaikiui ir vaikų žaidimams.

Viešosios erdvės centre – bendruomenės renginiams skirta aikštė, į kurią vestų pagrindiniai takai. Aikštę siūloma apjuosti suolais, pietinėje dalyje galėtų atsirasti meninis akcentas, o šventiniam laikotarpiui – pasodinta Kalėdų eglė. Kiekvienoje zonoje architektai siūlo papildomą želdinimą, kuris teiks daugiau pavėsio ir atskirs erdves. Viena tokių erdvių – saulėta pieva su stalo žaidimų stalais, kurie gali būti naudojami piknikui, bei saulės gultais ramiam poilsiui ir bendravimui.

Rengdami projektinius pasiūlymus architektai atsižvelgė į įvairių grupių poreikius ir atokesnėje skvero vietoje siūlo įrengti sporto įrenginių zoną bei pusinę krepšinio aikštelę. Sporto įrenginiai skirti balanso ir jėgos pratimams, tačiau jų pritaikymas yra platus. Šalia šios erdvės prie pagrindinio tako siūloma įrengti geriamojo vandens fontaną, gertuvių pasipildymui, pritaikytų ir augintiniams.

Teritorijoje esančią žaidimų aikštelę siūloma pakeisti dviem erdvėmis: pavėsingoje aikštelėje vaikams iki penkerių metų, prie šlaito 5–11 m. vaikams. Vyresniųjų vaikų aikštelė galėtų būti integruota į šlaitą, o viršutinėje dalyje įrengiama poilsio zona, nuo kurios atsiveria skvero panorama. Šalia siūloma sukurti želdinių salą su suolais, taip sukuriant galimybę tėvams prižiūrėti vaikus ir ramiai pailsėti.

vilnius

Apželdinimo projektiniai pasiūlymai buvo parengti įvertinus esamus želdinius, jų būklę, pėsčiųjų judėjimo trajektorijas, požeminius tinklus bei skvero lankytojų poreikius. Stengiamasi išsaugoti esamus želdinius – pagal juos formuojami takai, žaidimų aikštelės ir kitos erdvės.

Projekte numatytas ir papildomas apželdinimas – siūloma sodinti 28 medžius, taip pat krūmus, daugiamečius augalus. Dėl sprendinių bus šalinamas vienas invazinis uosialapis klevas, o įvertinus visų medžių būklę, dėl prastos būklės siūloma šalinti 2 paprastuosius klevus, 1 mažalapę liepą, 1 gudobelę, 2 invazinius uosialapius klevus, 1 alyvą ir 1 invazinę baltažiedę robiniją.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų