Projekto vizualizacija

Palangoje, Vytauto g. 32 planuojamas poilsio pastatas: architektūra, funkcionalumas ir urbanistinė integracija


Palangoje, Vytauto g. 32, planuojamas naujas poilsio pastatas, kuris pakeis esamą, numatomą griauti statinį. Projektiniai pasiūlymai parengti siekiant išreikšti architektūros ir funkcinių sprendinių idėją bei užtikrinti objekto kontekstualumą miesto urbanistinėje aplinkoje.

Projekto vieta ir urbanistinė aplinka

Sklypas yra už pietinės Palangos istorinės dalies ribos, vidutinio aukštingumo užstatymo zonoje. Iš šiaurės jis ribojasi su Žemynos gatve, o iš rytų ir pietų – su vaikų reabilitacinės sanatorijos „Palangos Gintaras“ teritorija, kurios vienas korpusų stovi visai greta projektuojamo pastato.

Projektinių pasiūlymų esmė – sukurti pastatą, kuris darniai įsilietų į kurortinį miesto kontekstą ir išlaikytų tipologinius poilsio namų bruožus. Pastatas projektuojamas taip, kad jo perimetro ribos maksimaliai sutaptų su buvusio pastato kontūrais, o išsikišančios dalys būtų įbrėžtos tarp esamų medžių kamienų apsaugos zonų. Toks sprendimas leidžia sukurti lengvumo efektą: pastato įstiklinti kampai atveria vaizdus į brandžius pušynus, o pirmame aukšte esantys stikliniai fasadai suteikia perregimumo efektą praeiviams iš Vytauto ir Žemynos gatvių.

Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija

Pastato architektūriniai sprendiniai

Projektuojamas keturių aukštų pastatas, tačiau vizualiai jis suvokiamas kaip trijų aukštų su mezoninu. Pirmas ir ketvirtas aukštai yra sumažinto perimetro, atitraukti nuo pagrindinių fasadų linijų. Tokiu būdu pastato tūris vizualiai suskaidomas, mažinama jo masyvumo įtaka aplinkai.

Fasadų architektūra derinama su Palangos miesto kontekstu: naudojami raudonų plytų vertikalūs elementai, o horizontalios pastatą juosiančios zonos dengiamos atspindinčio metalo apdaila, kuri subtiliai įsilieja į aplinką ir atspindi aplinkinius medžius.

Vidaus erdvių organizavimas ir funkcionalumas

Pastatas suskirstytas į tris gaisrinius skyrius: antžeminę pastato dalį ir dvi požeminės automobilių saugyklos dalis. Antžeminėje pastato dalyje numatytos dvi sekcijos (A ir B) su atskiromis evakuacinėmis laiptinėmis. Sekcijoje B taip pat įrengiamas atriumas su vidiniais laiptais. Pirmame aukšte prie pagrindinės laiptinės numatoma treniruoklių salė, skirta apartamentų gyventojams.

Antrame, trečiame ir ketvirtame aukštuose apartamentai išdėstomi aplink centrinį koridorių. Iš viso planuojami 55 apartamentai, kurių dydžiai gali būti reguliuojami jungiant erdves. Kampiniuose apartamentuose nenumatomos vidinės pertvaros, todėl jų svetainės tampa atviros ir perregimos iš dviejų pusių.

Atriume numatyta vidinė žalioji erdvė su apželdintomis galerijomis, suteikiančiomis papildomo estetikos ir natūralumo pojūtį.

Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija

Požeminė infrastruktūra ir techniniai sprendimai

Požeminėje dalyje įrengiama trijų sektorių automobilių saugykla, geoterminė katilinė, ryšių ir elektros įvado patalpos, vandens tiekimo patalpos bei techninės erdvės. Saugykla bus sujungta su antžemine dalimi liftais ir evakuacinėmis laiptinėmis. Evakuacijai iš požeminės dalies suprojektuotos trys neždūmijamos N3 tipo evakuacinės laiptinės su oro viršslėgiu.

Projektuojama atvira dengta sraigtinė automobilių rampa su 12,5% nuolydžiu.

Architektūrinės detalės ir medžiagiškumas

Pastato fasaduose numatytos natūralios statybinės medžiagos:

  • Rankų darbo molinės rusvos plytos – kaip istorinė Palangos architektūros interpretacija.
  • Poliruoto aliuminio plokštės – atspindi aplinkos žalumą ir padeda statiniui integruotis į aplinką.
  • Oranžinio atspalvio natūrali mediena balkonų lubose – suteikia šilumos pojūtį.
  • Berėmiai stikliniai balkonų turėklai – užtikrina vientisą vaizdą ir šviesos pralaidumą.

Langų vitrinos projektuojamos su slepiamais rėmais ir minimaliu vertikaliu dalinimu, o pirmo aukšto stikliniai paviršiai – su kuo mažesniu atspindžio koeficientu, taip išnyksta riba tarp vidaus ir lauko erdvių.

Aikštelių ir takų danga taip pat parinkta atsižvelgiant į natūralias medžiagas: geoceramikos plytelės, kvarcito skaldos nuogrinda ir UV spinduliams atspari surišta skaldelė suteiks ilgaamžiškumo ir estetinį vientisumą aplinkai.

Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija
Projekto vizualizacija

Urbanistinė integracija ir viešosios erdvės

Didžioji projektuojamo pastato dalis atitinka buvusio pastato užstatymo ribas. Pietvakarinis kampas paliekamas kaip atvira poilsio zona, skirta gyventojų rekreacijai. Pastato šiaurinė užstatymo linija nėra griežtai lygiagreti Žemynos gatvei – tai leidžia išsaugoti esamus želdinius ir išvengti vizualinės monotonijos.

Pastato tūris ir siluetas suformuotas taip, kad jis nebūtų suvokiamas kaip vienalytis masyvas iš Vytauto gatvės. Dėl tūrinės kompozicijos ir horizontalių segmentų statinys natūraliai įsilieja į esamą miesto užstatymą ir tampa jo organiška dalimi.

Projektuojamas poilsio pastatas Palangoje ne tik atitinka urbanistinio integralumo reikalavimus, bet ir pasižymi kontekstualiu architektūriniu sprendimu, kuris įsilieja į kurortinę aplinką. Lengvas, vizualiai perregimas pirmo aukšto sprendimas, natūralios medžiagos ir šiuolaikiški technologiniai sprendimai paverčia šį projektą išskirtine vieta tiek poilsiautojams, tiek miesto bendruomenei.

Užsakovas: UAB “VELOCIA”

Architektas: Donatas Rakauskas




Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų