plunges baseinas
Plungės baseinas.

Plungėje duris atvėrė ilgai lauktas modernus baseinas


Miesto pakraštyje, Mendeno gatvėje, prieš pusantro mėnesio atidarytas sporto arenos baseinas. Modernios architektūros, tausojantis energijos išteklius, funkcionalus, su vandens pramogų ir SPA zonomis, jis jau tampa plungiškių ir miesto svečių traukos centru.

„Plungėje baseino neturėjome bene 30 metų, o tai reiškia, kad visa karta užaugo be galimybės ugdyti plaukimo įgūdžius“, – per baseino atidarymą sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis tikisi, kad baseinas taps visų mėgstama ne tik sporto, bet ir rekreacijos vieta.

Sporto arenos baseinas – statomo Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso dalis, jo erdvėje įrengtos vandens pramogų ir SPA zonos, kelių skirtingų tipų pirtys, galima atsigaivinti ledo kambaryje. Pagalvota ir apie neįgaliuosius – jiems įrengtas mobilus keltuvas. Yra atskiras vaikų baseinas su nusileidimo kalneliu. Baseino erdvėje tuo pat metu laiką leisti gali iki 60 asmenų.

Naujojo baseino atidarymu buvo baigtas Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Plungėje statybos pirmasis etapas. Projektą įgyvendina Plungės rajono savivaldybė bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Bendra viso projekto vertė – per 6 mln. eurų, iš jų 2,3 mln. eurų sudaro valstybės biudžeto lėšos, visa kita finansuoja Plungės rajono savivaldybė.

Pastatas išėjo funkcionalus, patogus ir racionalus

Universalaus sporto ir sveikatingumo kompleksą suprojektavo ir projektą valdo UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“, besispecializuojanti sporto ir laisvalaikio kompleksų projektavimo srityje.

Pagrindinė užduotis buvo sukurti vientisą patrauklų tūrį iš dviejų labai skirtingų objektų – baseino ir universalios sporto arenos. Taip pat reikėjo turėti omenyje, kad pastatas statomas dviem etapais ir pirmojo etapo objektas – baseinas turi funkcionuoti nepriklausomai nuo antrojo etapo objekto. Baigus antrojo etapo objektą – universalią sporto salę, visas pastatas turi būti sujungtas funkciškai.

„Sujungti žemą baseino korpusą su kur kas aukštesne sporto sale, paslėpti didelę jos dėžę – užduotis ne iš paprastųjų, nes labai skiriasi baseino ir sporto arenos gabaritai“, – sako Edvardas Šegžda, vienas iš Plungės sporto areną ir baseiną projektavusių UAB „Tiksli forma“ architektų.

Buvo sukurtas bendras vientisas netaisyklingas ir neįpareigojantis arenos tūris, atsižvelgus į aplinkinį užstatymą, esamus priėjimų bei privažiavimų kelius ir gamtinę aplinką, pasitelkus minimalų modernios, bet tuo pat metu ir paprastos mažosios architektūros kiekį bei augaliją, suformuotos pastato prieigos – patraukli ir patogi erdvė.

Arenos išorei patys kūrėjai kėlė tokius reikalavimus: pastato fasadui naudojamos medžiagos neturi būti brangios, pastato išorė turi būti lengvai atskiriama bei įsimenama ir, svarbiausia, atspindėti pastato paskirtį.

Fasadams buvo panaudotos stiklo vitrinos ir baltos spalvos blizgios daugiasluoksnės termoizoliacinės plokštės, vadinamieji termopaneliai, atliekantys ir atitvarų, ir šiltinimo, ir grožio funkciją, t. y. nebuvo naudojama jokia papildoma apdaila nei pastato išorėje, nei viduje. Arenos perimetru apačioje panaudotos permatomos stiklo vitrinos suteikia pastatui lengvumo, tarsi pakabina tūrį ore. Pastato dinamiškumas ir ekspresyvumas pabrėžiamas įvairiomis kryptimis besitęsiančiomis LED juostomis, pereinančiomis į sklypo plano dangas. Pastato funkcijos išdėstytos atsižvelgiant į pasaulio šalis.

Kuriant vidaus erdves, interjerą, pasitelktas minimalus galimų architektūrinių priemonių skaičius. Interjeras turėjo būti modernus, bet tuo pat metu funkcionalus, racionalus ir paprastas, naudojamos medžiagos – nebrangios, patogios eksploatuoti ir ilgaamžės. Interjere dominuoja šaltos neutralios spalvos ir atspalviai, tam tikros svarbesnės zonos ir erdvės kontrasto principu paryškintos ir pabrėžtos, kad įgytų gyvumo ir šiltumo.

„Manome, jog pagrindines savo užduotis įvykdėme – pastatas išėjo patrauklus ir modernus, o svarbiausia – funkcionalus, patogus ir racionalus. Tiesa, kol kas baigtas tik pirmas etapas. Visas vaizdas atsiskleis įgyvendinus antrąjį statybų etapą“, – sako E. Šegžda.

plunges baseinas

Patikimiausia hidroizoliacija – su visa produktų sistema

Baseino hidroizoliacijai reikiamas medžiagas tiekė UAB „SCHOMBURG Baltic“ – Vokietijos bendrovės „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ patronuojamoji įmonė Baltijos šalyse.

„Mes tiekiame tik savo bendrovės gaminamas statybinių produktų sistemas rangovams, konsultuojame, kaip tinkamai jas naudoti statyboje, bendraujame su projektuotojais, rengiančiais darbo projektus“, – apibūdina įmonės veiklą jos vadovas Gytis Jonas Vitkus.

Viena iš tokių sistemų yra baseinų įrengimo medžiagos. Sistemą sudaro: remontiniai mišiniai betono paviršiui lyginti ASOCRET, hidroizoliacija „AQUAFIN 2K/M-plius“, elastiniai S1 ir S2 klasių plytelių klijai MONOFLEX ar UNIFIX-2K, epoksidiniai ir cementiniai plytelių tarpų glaistai CRISTALLFUGEEPOX.

Naudojantiems šią sistemą įmonė taip pat tiekia reikiamus gruntus, sandarinimo juostas, manžetus, valiklius.

„Šiam baseinui įrengti mes tiekėme visą produktų sistemą – nuo grunto, remontinių mišinių, hidroizoliacijos, plytelių klijų iki tarpusavyje suderintų glaistų. Tokiu atveju galime suteikti 10 metų garantiją“, – sako įmonės vadovas.

plunges baseinas

Įmonė aktyviai dalyvavo rengiant hidroizoliacijos darbo projektą, pateikė mazgų įrengimo sprendinių, apskaičiavo, kiek kainuos viso projekto įgyvendinimas. Tai buvo darbas su rangovu ir projektuotoju. Plungės baseino hidroizoliacijai įrengti buvo naudojama dviejų komponentų elastinga cementinė hidroizoliacija „AQUAFI 2K/M-Plius“. Ši medžiaga buvo pasirinkta jau ne pirmame projekte Lietuvoje. Ja hidroizoliuota daugelis baseinų, ir dar nebuvo blogų atsiliepimų.

„AQUAFIN 2K/M-Plius“ išsiskiria labai geromis mechaninėmis savybėmis, nesunku su ja dirbti, geras jos kokybės ir kainos santykis. „Rangovas „Brosta“ šią mūsų sistemą naudojo jau antrame baseine, – sako G. J. Vitkus ir pabrėžia: – Projektas buvo įgyvendintas vadovaujantis tipinėmis mūsų rekomendacijomis, rangovas pasitiki mūsų medžiagomis, tad nereikėjo jo įtikinėti darbo proceso metu.“

 

Nuotr.: Giedriaus Budgino (baseino vidaus)

 

OBJEKTAS: Sporto paskirties pastato Mendeno g. 1C Plungėje statybos projektas

UŽSAKOVAS: Plungės rajono savivaldybės administracija

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Brosta“

ARCHITEKTAI: UAB „Tiksli forma“ (architektai Jokūbas Fišeris, Edvardas Šegžda)

INTERJERAS: UAB „Tiksli forma“

KONSTRUKCIJŲ PROJEKTUOTOJAI: UAB „Projektų rengimo centras“

INŽINERINIŲ SISTEMŲ PROJEKTUOTOJAS: UAB „Projektų rengimo centras“

 

Partnerių turinys


Dalintis:

1 komentaras. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų