Renginio akimirka. Justės Saulytės nuotr.

Prasidėjo „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės: dalyvius pasveikino „Zaha Hadid Architects“ direktorius ir Aplinkos ministras


Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje esančiose Lietuvos architektų sąjungos būstinėje įvyko jau devintojo nacionalinio nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės.

Jų metu projekte dalyvaujančios savivaldybės, partneriai ir dalyviai aptarė rūpimus klausimus, dalinosi patirtimi bei patarimais drauge formuodami naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas.

Savivaldybės atstovai dalyvius supažindino su projektui pateiktų teritorijų specifika, atsakinėjo į jų klausimus bei išsakė savo lūkesčius. Partneriai supažindino su savo atstovaujamais produktais, paslaugomis ir inovatyviais sprendimais bei jų integracijos į projektą galimybėmis.

(nuotraukų galerija – straipsnio apačioje)

„Išmanusis miestas“ – yra jau devintus metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį ir kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais bei sprendimais.

Projekto misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.

Žiūrėkite dirbtuvių VIDEO:

Iš viso projekte dalyvauja rekordinis skaičius savivaldybių – net 9: Anykščių, Tauragės, Lazdijų, Jurbarko, Mažeikių, Molėtų, Šalčininkų, Vilniaus raj. ir Druskininkų.

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija ir Kultūros ministerija.

Dalyvius pasveikino į renginį atvykęs Lietuvos Respublikos Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Labai svarbu, kad jūsų kuriami miestai būtų atviri, tiek apie mobilumą, tiek apie šildymą.

LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Centralizuoto šildymo sistemos virsta rezervinėmis šildymo sistemomis, pastatai virsta iš vartotojų į gaminančius vartotojus, kai kurie iš tokių išmanių namų netgi pagamina papildomos elektros energijos. Žaliasias erdves perkeliame nuo žemės ant pastatų fasadų. Tuo tarpu mobilumas mažėja ir jis fragmentuojasi. Išmanieji miestai yra dabartis, belieka klausimas, kokius juos kursime“, – kalbėjo ministras.

Trečiadienį vykusiose dirbtuvėse dalyvius sveikino ir vienos garsiausių pasaulyje architektūros studijų „Zaha Hadid Architects“ direktorius Gianluca Racana, kuris taip pat yra ir „Išmanusis miestas“ komisijos narys. Jis sveikinimo kalbą tarė nuotoliniu būdu.

„Džiaugiamės galėdami dalyvauti dar vieno „Išmanusis miestas“ projekto komisijoje. Mes vėl tikimės sulaukti daug įspūdingų projektų, net neabejoju, jog taip bus ir šių metų konkurse. Kurti ateities miestus yra didelis iššūkis – tai ne tik pastatai, bet ir viešosios erdvės.

„Zaha Hadid Architects“ direktorius Gianluca Racana.

Reikia turėti daug tinkamų žinių apie tai, kur link juda miestų projektuotojai. Jaučiame atsakomybę ir džiaugsmą būti šio puikaus, ateities miestus kuriančio projekto, dalimi“, – kalbėjo G. Racana.

Trečiosios projekto „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės vyks kovo 29 d. Skirtingomis dienomis dalyvauja skirtingoms savivaldybėms kuriančios komandos ir savivaldybių atstovai.

Trečiosiose projekto „Išmanusis miestas 9“ kūrybinėse dirbtuvėse dalyvius sveikino architektas, urbanistas Mindaugas Skrupskelis, dirbantis su apdovanojimus pelniusiais projektais Kinijoje ir Artimuosiuose Rytuose, taip pat vadovaujantis projektavimo įmonei „Pace“ (Kuveitas).

„Sveikinimai „Išmaniojo miesto 9“ dalyviams tiesiai iš Kuveito! Tai Arabijos miestas, atrodo, pastatytas visiškai neįmanomomis sąlygomis, viduryje dykumų ir smėlynų. Esu dirbęs Kinijoje, arabų šalyse, projektavęs miestus ir pastatus, atrodo, visiškai neįmanomomis, ekstremaliomis sąlygomis.

Tai pasauliai, kurie savo problematika ir masteliu, atrodo, lengvai pribloškiantys žmones, kaip aš, kurie atkeliauja iš mažos šalies, esančios Europos viduryje.

Nesvarbu, kuriame pasaulio krašte esame gimę, tačiau mūsų bendras tikslas yra projektuoti tvariai, išmaniai, atsakingai – kad galų gale darbo dienos pabaigoje galėtume pasakyti, jog padarėme viską, kad išsaugotume šią planetą. Linkiu sėkmės visiems dalyviams ir nekantriai laukiu šių dirbtuvių rezultatų“, – sakė architektas M. Skrupskelis.

Projekto partneriai:

UAB „ETERNIT BALTIC“, UAB „MIDA LT“, UAB „BETONO MOZAIKA“, UAB „ARTECHNIKA“, UAB „BAREMA RYTAI“, UAB „YIT LIETUVA“, UAB „SCENOS TECHNINIS SERVISAS“ (STS), UAB „SCHOMBURG BALTIC“, UAB „BAUMIT“, UAB „NAUJIEJI ŽENKLAI“, UAB „PROJEKTAI IR CO“, UAB „HYDRO BUILDING SYSTEMS LITHUANIA“ (WICONA), „PERCUSSION PLAY BALTICS“, UAB „VELUX LIETUVA“, UAB „VEESLA“, UAB „SELTEKA“, UAB „SCHNEIDER ELECTRIC LIETUVA“, UAB „BOLLE MODULAR“, UAB „FOGO“.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

REGISTRACIJA.

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62

 

Renginio metu vaišino vanduo UNIQA ir kava „Coffee Spells“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų