PK projektavimo biuro vizual.

Prie Kauno iškils nauja „Nordėja“ katerių gamykla


Norvegijos „Hobby Boat Holding“ valdoma katerių gamintoja „Nordėja“ ketina statyti naują gamyklą Kauno rajone – ji bus dukart didesnė nei dabartinė, sako bendrovės vadovas.

Įmonės direktoriaus Artūro Andreikėno teigimu, į naują gamyklą Sitkūnų kaime Kauno rajone bendrovė investuos apie 4 mln. eurų, statybas planuoja pradėti kitų metų pavasarį ir baigti per metus. Tai bus didžiausia investicija per visą „Nordėjos“ veiklos laikotarpį.

„Pradėsim kokį gegužės-balandžio mėnesį (2024 metų – BNS) ir dar kitų metų gegužę-balandį baigsim“, – teigė A. Andreikėnas.

Pasak jo, Kauno rajone, Neveronyse, dabar veikianti 1,5 tūkst. kv. metrų ploto gamykla bus perkelta į naujas, apie 3 tūkst. kv. metrų ploto patalpas, kur bus įengtas bioterminis šildymas, saulės jėgainė.

Anot  A. Andreikėno, įmonė plečiasi, nes planuoja eksportuoti į Švedijos rinką.

„Čia nėra kur plėstis, jei mes norime gaminti ne tik į Norvegijos, bet ir į Švedijos rinką, tai mums reikia beveik padvigubinti tuos mastus. (…) Šiuo metu pagaminam 350 katerių per metus. (Naujoje gamykloje – BNS) pagaminsim 550“, – BNS teigė  A. Andreikėnas.

Anot jo, bendrovės kateriai Norvegijoje parduodami su „Hobby Boat“ prekės ženklu, o holdingas nori juos pardavinėti ir Švedijos klientams. Tačiau, jo teigimu, tai nebuvo vienintelė paskata statyti naują gamyklą – senoji buvo labai arti gyvenamų namų ir įmonė sulaukdavo skundų dėl kvapų.

„Susilaukėm čia kaimynų skundų, ne vieta tokiai gamyklai, ji yra šalia gyvenamųjų pastatų. (…) Čia reikia, kad būtų pramoninė zona, nes ir kvapai, ir chemija. Kad ir kaip ten bebūtų, filtrai stovi, bet ne pramoninė zona“, – aiškino A. Andreikėnas.

Pastačius naują gamyklą „Nordėja“ įdarbins apie 10 naujų darbuotojų.

„Dabar turim apie 20 darbuotojų. Nežinau, ar visi kelsis, bet kažkiek kelsis“, – teigė „Nordėjos“ direktorius.

Jo teigimu, projektas bus finansuojamas „Nordėjos“, jos akcininko ir banko paskolos lėšomis – dėl paskolos bus tariamasi gavus statybos leidimą: „Paskolai visada reikia turėti 30 proc. savų lėšų, kažkiek prisidės pati įmonė, bet pagrindinės lėšos – virš 1 mln. eurų –  prisidės akcininkai“.

2021 metais „Nordėjos“ pajamos siekė 1,8 mln. eurų (2020 metais – 1,5 mln. eurų), ji patyrė 4,5 tūkst. eurų nuostolį (4 tūkst. eurų pelno).

Registrų centro duomenimis, 86 proc. įmonės akcijų priklauso Norvegijos „Hobby Boat Holding“, o likusi dalis – dviem fiziniams asmenims.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų